Skocz do zawartości

OSI płatki czy granulat i ile jest spiruliny w Spirulinie


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dwie sprawy właściwie mam.

Pokarm w płatkach OSI jest w różnych rozmiarach ponieważ płatki są nierówno pokruszone, te najmniejsze kawałki są świetnym pożywieniem dla narybku pochowanego między kamieniami, którego sobie nie życzę. Kiedy karmie granulatem Danichi lub Hikari wiem, że żadna "kulka" nie dolatuje na dno i nie dokarmiam narybku. Postanowiłem więc, że następne zakupy z OSI będą w granulacie. Zastanawia mnie tylko, że spirulina w płatkach 63g. kosztuje 34 zł a 95g. w granulacie 27 zł (akwarystyczny24.pl) Czy to znaczy, że płatkowana jest lepsza czy tylko droższa w produkcji?


Druga sprawa w składzie Spiruliny OSI, spirulina jest na trzecim miejscu: "mączka rybna, mąka pszenna, Spirulina, mączka krewetkowa, mączka z glonów, koncentrat białka rybiego, czosnek, suszone drożdże Torula, artemia, olej rybny, lecytyna, witaminy." To w zasadzie ile jest tej spiruliny w Spirulinie? I jeszcze jaka jest różnica miedzy OSI Spirulina a OSI Cichlid Flakes? Bo skład jest taki sam tylko nieprzetłumaczony Fish Meal, Wheat Flour, Brine Shrimp, Algae Meal, Shrimp Meal, Ground Brown Rice, Torula Dried Yeast, Fish Oil, Carotene, Natural and Artificial Colours, Vitamin A Palmitate, D-Activated Animal Sterol, DL-Tocopherol Acetate, Choline Chloride, L-Ascorbyl-2-polyphosphate, Inositol, Niacinamide, Calcium d-Pantothenate, Ethoxyquin (as an antioxidant).

- ten brak przetłumaczenia to przypadek czy celowy zabieg (akwarystyczny24.pl)? Może kupowanie obu produktów jest bezcelowe? Bardzo podobnie jest u Danichi Hikari Nature Food. Czy wynika z tego, że z każdej marki należy brać tylko po jednym pokarmie bo w sumie to się od siebie nie różnią składem?

Opublikowano

Kolego Arti ile jest spiruliny w spirulnie OSI tego oprócz samego producenta nie wie nikt. Ale z tego co wiem udział procentowy tego dodatku nie powinien przekraczać w ciągu doby 7% ogólnie podawanego pokarmu, ze względu na nadmierna ilość witaminy A.

Jeżeli chodzi o różnicę po między OSI spirulina , a OSI cichlid flakes to jest taka że ta druga jest skierowana do wszystkożerców jak i mięsożerców, a Spirulina klasycznie dla roślinożerców.

Flakesy i granulat OSI spirulina to to samo jedynie formą się różnią ;-).

Jeżeli chodzi o końcowe pytania to masz rację skład jest ten sam ale pokarmy będą różnić się od siebie procentowym udziałem poszczególnych składników(pisząc ogólnie).

Opublikowano

Kolego Arti każdy pokarm różni się od siebie. Choćby składem procentowym, w jednym jest więcej czegoś a w drugim jest więcej czegoś innego. Różnica procentowa choćby białka np około 5% to już jest duża różnica.

Na innym forum znalazłem bardzo ciekawy wątek gdzie można dowiedzieć się o składzie Naturefood. Zabiera tam głos osoba która jest dystrybutorem NF na Polskę. Nie nie piszę że tylko Nf jest najlepszy i tylko ten pokarm podawać.Wręcz przeciwnie sama wymienia jakie pokarmy podaje. Są tam opisane bardzo dokładnie składy NF i można bardzo dużo się dowiedzieć jaka jest różnica. Podam linka z forum Cichlidae.pl

http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=4458

Opublikowano

Granulat OSI pod nazwą Spirulina Pellets w większości pływa po powierzchni wody. Fatalnie się tym karmi mbuniaki. Kupiłem żałuję, płatki są o wiele lepsze.

Rozmiar MEDIUM jest trochę za duży nawet dla dorosłych mbuna.

Rozkruszony w moździerzu wiruje w całym akwarium,wtedy jest w miarę OK.

Opublikowano
Jeżeli chodzi o różnicę po między OSI spirulina , a OSI cichlid flakes to jest taka że ta druga jest skierowana do wszystkożerców jak i mięsożerców, a Spirulina klasycznie dla roślinożerców.


Oficjalnie to wiem jaka jest różnica tylko chodziło mi o to, że składy są bardzo podobne. Zastanawiam się czy nie jest to nabijanie klienta w butelkę.


Kolego Arti każdy pokarm różni się od siebie. Choćby składem procentowym, w jednym jest więcej czegoś a w drugim jest więcej czegoś innego.


Pobożne życzenia, myślę że u tańszych producentów różnica polega na zmianie barwnika farbującego płatki. Bo czy różne kolory płatków w jednym opakowaniu oznaczają, że każdy płatek zrobiony jest z czegoś innego?


Podam linka z forum Cichlidae.pl

http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=4458



Dzięki poczytam w wolnej chwili.


Granulat OSI pod nazwą Spirulina Pellets w większości pływa po powierzchni wody. Fatalnie się tym karmi mbuniaki. Kupiłem żałuję, płatki są o wiele lepsze.


Dziwne moje mbuniaki wystawiają łby ponad wodę szczególnie Acei , myślę że jedzenie z powierzchni nie sprawia im problemów. Może masz intensywne światło? Chyba że masz co innego na myśli z tym pokarmem. Ale w tej chwili mam zamiar go kupić.

Opublikowano
Pobożne życzenia, myślę że u tańszych producentów różnica polega na zmianie barwnika farbującego płatki. Bo czy różne kolory płatków w jednym opakowaniu oznaczają, że każdy płatek zrobiony jest z czegoś innego?

Kolego jeżeli wiesz i masz takie myślenie to po co zakładasz wątek. Jak i tak wiesz swoje. Może na początek poczytaj a później się wypowiedz, nie na odwrót. Nie rozumie dlaczego z góry się zakłada że to, to samo, że tylko kolorem się różnią. Nie wiem czy pamiętasz czasy 20-lat wstecz. Czym się karmiło? Był tylko Tropical, i wszyscy byli zadowoleni i nie narzekaliśmy. Teraz mamy wybór, bardzo duży wybór i narzekamy, bo to, bo tamto. Już zaczynam się zastanawiać, że nie powinniśmy mieć wybory. Wtedy byłby spokój i łatwo byłoby podjąć decyzję.

To jest opis produktu Naturefood, opis ten zaczerpnołem z innego forum do któreg podawałem link

Supreme Doktor


Składniki:

białko 38,1%,

tłuszcze 10,8%,

włókna 0,6%,

popiół 7,4%,

Dodatki:

Vit. A 210.000 I.E.,

Vit. D3 1800 I.E.,

Vit. E 500 mg


Premium Kristall:

Składniki:

białko 55%,

tłuszcze 14%,

włókna 0,6%,

popiół 9%,

dodatki:

Vit. A 63.000 I.E,

Vit. D3 1.700 I.E.,

Vit. E 240 mg


Supreme Bettafood

Składniki:

białko 46%,

tłuszcze 12,8%,

włókna 1,1%,

popiół 6,5%,

dodatki:

Vit. A 288000 I.E,

Vit. D3 2600 I.E.,

Vit. E 440 mg


Jak ktoś coś "wie i ma rację", to nawet najlepsze tłumaczenie nie pomoże.


Szkoda pisać.


Marta

Widać różnicę w składzie??

Opublikowano
Nie wiem czy pamiętasz czasy 20-lat wstecz. Czym się karmiło? Był tylko Tropical, i wszyscy byli zadowoleni i nie narzekaliśmy.

Pamiętam i własnie o takie pokarmy mi chodziło bo tam też były różnokolorowe płatki.

I czytałem składy. OSI Spirulina i OSI Cichlid ma identyczny skład i oto mi głównie chodzi. Nie mów mi Meszek że wierzysz producentom, że głównie dbają o twoje ryby a nie o swoje portfele?

A dyskusja polega na podważaniu argumentów więc nie nerwowo proszę.

Opublikowano

No tak najlepiej nikomu nie wierzyć. Choć trochę zaufania do kogoś trzeba mieć:-). Wiem, że każdy myśli żeby tylko zarobić, cóż takie czasy.

Chciałbym teraz pokazać czym różni się spirulina OSI od cichlid flakes OSI

SPIRULINA OSI

Skład: mączka rybna, mąka pszenna, Spirulina, mączka krewetkowa, mączka z glonów, koncentrat białka rybiego, czosnek, suszone drożdże Torula, artemia, olej rybny, lecytyna, witaminy.



Gwarantowana analiza:


Składnik

Zawartość Białko surowe min. 41%

Tłuszcz surowy min. 4%

Włókno surowe max. 6%

Wilgotność max. 6%

Witamina A 17600 IU/kg Witamina D 1760 IU/kg Witamina E 220 IU/kg Witamina C 440 mg/kg Cholina 1100 mg/kg Inozotol 220 mg/kg Niacyna 220 mg/kg Witamina B5 176 mg/kg Fosfor 0,6%


Cichlid Flakes

Skład: Fish Meal, Wheat Flour, Brine Shrimp, Algae Meal, Shrimp Meal, Ground Brown Rice, Torula Dried Yeast, Fish Oil, Carotene, Natural and Artificial Colours, Vitamin A Palmitate, D-Activated Animal Sterol, DL-Tocopherol Acetate, Choline Chloride, L-Ascorbyl-2-polyphosphate, Inositol, Niacinamide, Calcium d-Pantothenate, Ethoxyquin (as an antioxidant).

Po przetłumaczeniu przez translator

Mączka rybna, mąka pszenna, krewetki solance, Algi Mąka Krewetki Mąka, ryż brązowy, Torula suszone drożdże, tran, karoten, naturalne i sztuczne kolory, palmitynian witaminy A, D-aktywowany zwierzęcy sterol, octan DL-tokoferol, chlorek choliny L-askorbinowy 2-polifosforan, inozytol, amid niacyny, d-pantotenian wapnia, Ethoxyquin (jako przeciwutleniacz).


Gwarantowana analiza:


Składnik


Zawartość Białko surowe min. 46%

Tłuszcz surowy min. 7%

Włókno surowe max. 4%

Wilgotność max. 8%

Witamina A 17600 IU/kg Witamina D 1760 IU/kg, Witamina E 220 IU/kg, Witamina C 440 mg/kg, Cholina 1100 mg/kg, Inozotol 220 mg/kg, Niacyna 220 mg/kg, Witamina B5 176 mg/kg, Fosfor 0,6%


Jak można zauważyć skład jednego jak i drugiego pokarmu się różni. A i udział procentowy też jest inny. I dla mnie to te pokarmy się różnią od siebie.

A może przedstawiciel tegoż pokarmu na Polskę się wypowie i rozwiąże nasze problemy. O których my nie wiemy.



Opublikowano
A może przedstawiciel tegoż pokarmu na Polskę się wypowie i rozwiąże nasze problemy. O których my nie wiemy.


I będzie to rzetelna i obiektywna wypowiedź strony niezaangażowanej i niczym innym po za pisaniem prawdy niezainteresowanej. ;)

Opublikowano

Nie wiem czy nie widzisz czy nie chcesz zauważyć różnic? Dla niektórych kiełbasa myśliwska i zwyczajna to też to samo - mięso ;). Miałem kolegę który z ryb rozróżniał dwa rodzaje ryba (ta z ościami) i filet (ten bez ości) :mrgreen:

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Mogłem z tą grubością polecieć za mocno, za co przepraszam. Sprawdziłem przed chwilą i wyszło że ma 4 cm grubości, no miary w oczach to ja nie mam ;/. I tak, jest z płyty wiórowej.
    • Coo -Blat 10cm grubości? Jeszcze takiego nie widziałem z płyty drewnianej - wiórowej? Czy coś źle zrozumiałem?
    • Jak masz blat dwa metry to nie bierz akwarium 120cm. Miałem mniejsze i też takie 120 no i sobie były. Niby ładne. A teraz mam nieco większe 180cm i spod 50cm i przód 60cm. Mimo że skromne to na żywo robi na wszystkich wrażenie, bo jest "wielkie". Może nie gigant ale je widać w salonie.  Pomyśl nad stalowym stelażem. Ja chciałem nauczyć się spawać, bo taki miałem kaprys. Kupiłem więc materiały i chińską dobrą, wygodną spawarkę. Fajna zabawa a wyszło wszystko jakieś 70% tego co bym zapłacił za gotowca. Mocna, stabilna konstrukcja, która rozkłada ciężar i już. Przez 2lata ze sklejki miałem obudowę bo brakowało lasy ale i tak było estetycznie. Teraz mam obudowany spod pod wzór mebli. Nie wszystko na raz. Ale posłuchaj wszystkich powyżej i nie bierz akwarium 120cm, bo to na gupiki się nadaje tylko.  A jak sobie wstawisz takie 180 czy 200cm (albo większe ) to zapewniam Cię, że każdy (i Ty też) chociaż w myślach zawsze na widok tego akwarium będzie mówił : ale ku... fajne wielkie akwarium:)  A jak wstawisz 120cm to będą ( i Ty też) mówić: o jest akwarium, z rybkami, woda nawet chlupie sobie, no fajne...
    • Dobieranie akwarium do rozmiaru blatu to trochę dziwny pomysł.  Ale jeśli masz miejsce na akwarium 200x50 to nawet nie zastanawiaj się nad 120x40x50, bo po kilku miesiącach stwierdzisz, że jest za małe i będziesz sobie pluł w brodę, że nie postawiłeś większego. Sprawdź jak duże akwarium możesz zmieścić w pokoju. Potem poprzesuwaj meble, żeby weszło większe. Potem pomyśl czy wszystkie meble są naprawdę potrzebne, sprzedaj te zbędne (budżet wzrośnie), poprzestawiaj znowu te które zostały, żeby zrobić więcej miejsca. Ścian na razie nie burz (to przyjdzie później, jak złapiesz bakcyla), blat olej i celuj w takie szkło i stelaż jakie tam wciśniesz.  Jeśli nie mieszkasz w zabytkowej kamienicy to stropem się nie przejmuj, akwarium 500l waży tyle co dwóch Amerykanów stojących obok siebie, stropy się pod nimi nie zawalają. Jeśli Twój tata się o nie martwi to możesz podłożyć płytę pod stelaż żeby lepiej rozłożyć obciążenie podłogi. Fajnie, że pytasz i szukasz rozwiązań, to dobrze wróży na przyszłość. Jeśli jednak zdecydujesz się na 120x40x50 to bierz tego Juwela o którym pisał @Bartek_De, też od niego zaczynałem - solidny zestaw na początek, służył mi lata bez żadnych problemów.       
    • Różnica w cenie spora. Ale możesz wziąć pod uwagę zamontowanie jednego wzmocnienia poprzecznego . Ja tak zrobiłem gdy pękło moje. Trochę to może komplikować 'grzebanie" w akwa ale niespecjalnie . To tylko kwestia włożenia tła w przyszłości  ale i z tym można sobie poradzić.
    • Część. Powiem Ci szczerze, przemyśl to jeszcze... 240l. to jest niezbędne minimum jeżeli chodzi o ten biotop. 2 gatunki aby panował względny spokój. Max 3 kolory ryb. Większość z nas to przerabiała. Postawisz zbiorniki i za chwilkę będziesz żałował wydanych pieniędzy bo akwarium bardzo szybko się optycznie skurczy... Pomyśl o salonie, tam jak postawisz 200x50 to nacieszy oczy wszystkich domowników i gości🙂 Kasę można dozbierać i postawić coś bardziej sensownego. Nie nawiam na siłę, tylko opowiadam z własnego doświadczenia😉  Życzę powodzenia!
    • Jasne, też fakt, mogłem szybciej wszystko opisać. Generalnie po rozmowach z tatą doszliśmy do tego że najlepiej by było zostać przy tych 240l, tata nie jest pewny czy strop by uciągnął jakieś większe punktowe obciążenie, a w tej sprawie wolę zaufać. Akwarium dla mnie najlepiej jakby stało w moim pokoju, więc nie jestem zbyt skory żeby stało na parterze. Co do budżetu, to mogę wydać maksymalnie 2.5 tysiąca, chociaż oczywiście dobrze by było gdyby wyszło mniej. Blat ma wymiary 2m długości na 50 cm szerokości. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Od tego powinieneś zacząć planowanie. Przede wszystkim, ile możesz wygospodarować miejsca na akwarium i jaki masz na to budżet? Blat 10cm spokojnie wytrzyma, może masz kogoś znajomego, który wyspawa Ci stelaż pod ten blat. Jakie wymiary ma ten blat? A jak nie stelaż to na pewno taniej wyjdzie postawienie 3 cokołów z bloczków betonowych lub cegieł, na tym oprzeć blat i dorobić drzwiczki. Wszystko zależy od tego na co możesz sobie pozwolić. A jeszcze dobrze byłoby znać nośność stropu jeśli mieszkasz na piętrze. Jest wiele znaków zapytania, my możemy tylko gdybać...
    • Wiem że dobrze by było brać większe, z tym że szczerze bałbym się bo nie wiem do końca jaką nośność może mieć blat na którym chce to akwarium położyć - 240l, nawet ze skałami to nie jest właśnie np 400l + skały, a blatu raczej nie zamierzam wyrzucać. Nie wiem na ile to moja przezorność a na ile faktycznie może być niebezpiecznie, ale wolę dmuchać na zimne. Największym problemem by pewnie było znaleźć nogi do tego blatu które by to uciążenie zniosły, bo blat jest całkiem słusznej grubości - około 10 centymetrów. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Skoro ma być 10mm to lepiej brać większe np 450l, litraż dwa razy większy a grubość szyby ta sama. Jeśli interesuje Cię malawi to ważna jest wielkość zbiornika, im większe tym lepsze choć nie każdy może sobie pozwolić na ogromny litraż to jednak różnica między 240l a 450l jest bardzo duża, masz przede wszystkim większy wybór gatunków, więcej ryb, mniej strat z powodu agresji.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.