Skocz do zawartości

OSI płatki czy granulat i ile jest spiruliny w Spirulinie


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dwie sprawy właściwie mam.

Pokarm w płatkach OSI jest w różnych rozmiarach ponieważ płatki są nierówno pokruszone, te najmniejsze kawałki są świetnym pożywieniem dla narybku pochowanego między kamieniami, którego sobie nie życzę. Kiedy karmie granulatem Danichi lub Hikari wiem, że żadna "kulka" nie dolatuje na dno i nie dokarmiam narybku. Postanowiłem więc, że następne zakupy z OSI będą w granulacie. Zastanawia mnie tylko, że spirulina w płatkach 63g. kosztuje 34 zł a 95g. w granulacie 27 zł (akwarystyczny24.pl) Czy to znaczy, że płatkowana jest lepsza czy tylko droższa w produkcji?


Druga sprawa w składzie Spiruliny OSI, spirulina jest na trzecim miejscu: "mączka rybna, mąka pszenna, Spirulina, mączka krewetkowa, mączka z glonów, koncentrat białka rybiego, czosnek, suszone drożdże Torula, artemia, olej rybny, lecytyna, witaminy." To w zasadzie ile jest tej spiruliny w Spirulinie? I jeszcze jaka jest różnica miedzy OSI Spirulina a OSI Cichlid Flakes? Bo skład jest taki sam tylko nieprzetłumaczony Fish Meal, Wheat Flour, Brine Shrimp, Algae Meal, Shrimp Meal, Ground Brown Rice, Torula Dried Yeast, Fish Oil, Carotene, Natural and Artificial Colours, Vitamin A Palmitate, D-Activated Animal Sterol, DL-Tocopherol Acetate, Choline Chloride, L-Ascorbyl-2-polyphosphate, Inositol, Niacinamide, Calcium d-Pantothenate, Ethoxyquin (as an antioxidant).

- ten brak przetłumaczenia to przypadek czy celowy zabieg (akwarystyczny24.pl)? Może kupowanie obu produktów jest bezcelowe? Bardzo podobnie jest u Danichi Hikari Nature Food. Czy wynika z tego, że z każdej marki należy brać tylko po jednym pokarmie bo w sumie to się od siebie nie różnią składem?

Opublikowano

Kolego Arti ile jest spiruliny w spirulnie OSI tego oprócz samego producenta nie wie nikt. Ale z tego co wiem udział procentowy tego dodatku nie powinien przekraczać w ciągu doby 7% ogólnie podawanego pokarmu, ze względu na nadmierna ilość witaminy A.

Jeżeli chodzi o różnicę po między OSI spirulina , a OSI cichlid flakes to jest taka że ta druga jest skierowana do wszystkożerców jak i mięsożerców, a Spirulina klasycznie dla roślinożerców.

Flakesy i granulat OSI spirulina to to samo jedynie formą się różnią ;-).

Jeżeli chodzi o końcowe pytania to masz rację skład jest ten sam ale pokarmy będą różnić się od siebie procentowym udziałem poszczególnych składników(pisząc ogólnie).

Opublikowano

Kolego Arti każdy pokarm różni się od siebie. Choćby składem procentowym, w jednym jest więcej czegoś a w drugim jest więcej czegoś innego. Różnica procentowa choćby białka np około 5% to już jest duża różnica.

Na innym forum znalazłem bardzo ciekawy wątek gdzie można dowiedzieć się o składzie Naturefood. Zabiera tam głos osoba która jest dystrybutorem NF na Polskę. Nie nie piszę że tylko Nf jest najlepszy i tylko ten pokarm podawać.Wręcz przeciwnie sama wymienia jakie pokarmy podaje. Są tam opisane bardzo dokładnie składy NF i można bardzo dużo się dowiedzieć jaka jest różnica. Podam linka z forum Cichlidae.pl

http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=4458

Opublikowano

Granulat OSI pod nazwą Spirulina Pellets w większości pływa po powierzchni wody. Fatalnie się tym karmi mbuniaki. Kupiłem żałuję, płatki są o wiele lepsze.

Rozmiar MEDIUM jest trochę za duży nawet dla dorosłych mbuna.

Rozkruszony w moździerzu wiruje w całym akwarium,wtedy jest w miarę OK.

Opublikowano
Jeżeli chodzi o różnicę po między OSI spirulina , a OSI cichlid flakes to jest taka że ta druga jest skierowana do wszystkożerców jak i mięsożerców, a Spirulina klasycznie dla roślinożerców.


Oficjalnie to wiem jaka jest różnica tylko chodziło mi o to, że składy są bardzo podobne. Zastanawiam się czy nie jest to nabijanie klienta w butelkę.


Kolego Arti każdy pokarm różni się od siebie. Choćby składem procentowym, w jednym jest więcej czegoś a w drugim jest więcej czegoś innego.


Pobożne życzenia, myślę że u tańszych producentów różnica polega na zmianie barwnika farbującego płatki. Bo czy różne kolory płatków w jednym opakowaniu oznaczają, że każdy płatek zrobiony jest z czegoś innego?


Podam linka z forum Cichlidae.pl

http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=4458



Dzięki poczytam w wolnej chwili.


Granulat OSI pod nazwą Spirulina Pellets w większości pływa po powierzchni wody. Fatalnie się tym karmi mbuniaki. Kupiłem żałuję, płatki są o wiele lepsze.


Dziwne moje mbuniaki wystawiają łby ponad wodę szczególnie Acei , myślę że jedzenie z powierzchni nie sprawia im problemów. Może masz intensywne światło? Chyba że masz co innego na myśli z tym pokarmem. Ale w tej chwili mam zamiar go kupić.

Opublikowano
Pobożne życzenia, myślę że u tańszych producentów różnica polega na zmianie barwnika farbującego płatki. Bo czy różne kolory płatków w jednym opakowaniu oznaczają, że każdy płatek zrobiony jest z czegoś innego?

Kolego jeżeli wiesz i masz takie myślenie to po co zakładasz wątek. Jak i tak wiesz swoje. Może na początek poczytaj a później się wypowiedz, nie na odwrót. Nie rozumie dlaczego z góry się zakłada że to, to samo, że tylko kolorem się różnią. Nie wiem czy pamiętasz czasy 20-lat wstecz. Czym się karmiło? Był tylko Tropical, i wszyscy byli zadowoleni i nie narzekaliśmy. Teraz mamy wybór, bardzo duży wybór i narzekamy, bo to, bo tamto. Już zaczynam się zastanawiać, że nie powinniśmy mieć wybory. Wtedy byłby spokój i łatwo byłoby podjąć decyzję.

To jest opis produktu Naturefood, opis ten zaczerpnołem z innego forum do któreg podawałem link

Supreme Doktor


Składniki:

białko 38,1%,

tłuszcze 10,8%,

włókna 0,6%,

popiół 7,4%,

Dodatki:

Vit. A 210.000 I.E.,

Vit. D3 1800 I.E.,

Vit. E 500 mg


Premium Kristall:

Składniki:

białko 55%,

tłuszcze 14%,

włókna 0,6%,

popiół 9%,

dodatki:

Vit. A 63.000 I.E,

Vit. D3 1.700 I.E.,

Vit. E 240 mg


Supreme Bettafood

Składniki:

białko 46%,

tłuszcze 12,8%,

włókna 1,1%,

popiół 6,5%,

dodatki:

Vit. A 288000 I.E,

Vit. D3 2600 I.E.,

Vit. E 440 mg


Jak ktoś coś "wie i ma rację", to nawet najlepsze tłumaczenie nie pomoże.


Szkoda pisać.


Marta

Widać różnicę w składzie??

Opublikowano
Nie wiem czy pamiętasz czasy 20-lat wstecz. Czym się karmiło? Był tylko Tropical, i wszyscy byli zadowoleni i nie narzekaliśmy.

Pamiętam i własnie o takie pokarmy mi chodziło bo tam też były różnokolorowe płatki.

I czytałem składy. OSI Spirulina i OSI Cichlid ma identyczny skład i oto mi głównie chodzi. Nie mów mi Meszek że wierzysz producentom, że głównie dbają o twoje ryby a nie o swoje portfele?

A dyskusja polega na podważaniu argumentów więc nie nerwowo proszę.

Opublikowano

No tak najlepiej nikomu nie wierzyć. Choć trochę zaufania do kogoś trzeba mieć:-). Wiem, że każdy myśli żeby tylko zarobić, cóż takie czasy.

Chciałbym teraz pokazać czym różni się spirulina OSI od cichlid flakes OSI

SPIRULINA OSI

Skład: mączka rybna, mąka pszenna, Spirulina, mączka krewetkowa, mączka z glonów, koncentrat białka rybiego, czosnek, suszone drożdże Torula, artemia, olej rybny, lecytyna, witaminy.



Gwarantowana analiza:


Składnik

Zawartość Białko surowe min. 41%

Tłuszcz surowy min. 4%

Włókno surowe max. 6%

Wilgotność max. 6%

Witamina A 17600 IU/kg Witamina D 1760 IU/kg Witamina E 220 IU/kg Witamina C 440 mg/kg Cholina 1100 mg/kg Inozotol 220 mg/kg Niacyna 220 mg/kg Witamina B5 176 mg/kg Fosfor 0,6%


Cichlid Flakes

Skład: Fish Meal, Wheat Flour, Brine Shrimp, Algae Meal, Shrimp Meal, Ground Brown Rice, Torula Dried Yeast, Fish Oil, Carotene, Natural and Artificial Colours, Vitamin A Palmitate, D-Activated Animal Sterol, DL-Tocopherol Acetate, Choline Chloride, L-Ascorbyl-2-polyphosphate, Inositol, Niacinamide, Calcium d-Pantothenate, Ethoxyquin (as an antioxidant).

Po przetłumaczeniu przez translator

Mączka rybna, mąka pszenna, krewetki solance, Algi Mąka Krewetki Mąka, ryż brązowy, Torula suszone drożdże, tran, karoten, naturalne i sztuczne kolory, palmitynian witaminy A, D-aktywowany zwierzęcy sterol, octan DL-tokoferol, chlorek choliny L-askorbinowy 2-polifosforan, inozytol, amid niacyny, d-pantotenian wapnia, Ethoxyquin (jako przeciwutleniacz).


Gwarantowana analiza:


Składnik


Zawartość Białko surowe min. 46%

Tłuszcz surowy min. 7%

Włókno surowe max. 4%

Wilgotność max. 8%

Witamina A 17600 IU/kg Witamina D 1760 IU/kg, Witamina E 220 IU/kg, Witamina C 440 mg/kg, Cholina 1100 mg/kg, Inozotol 220 mg/kg, Niacyna 220 mg/kg, Witamina B5 176 mg/kg, Fosfor 0,6%


Jak można zauważyć skład jednego jak i drugiego pokarmu się różni. A i udział procentowy też jest inny. I dla mnie to te pokarmy się różnią od siebie.

A może przedstawiciel tegoż pokarmu na Polskę się wypowie i rozwiąże nasze problemy. O których my nie wiemy.



Opublikowano
A może przedstawiciel tegoż pokarmu na Polskę się wypowie i rozwiąże nasze problemy. O których my nie wiemy.


I będzie to rzetelna i obiektywna wypowiedź strony niezaangażowanej i niczym innym po za pisaniem prawdy niezainteresowanej. ;)

Opublikowano

Nie wiem czy nie widzisz czy nie chcesz zauważyć różnic? Dla niektórych kiełbasa myśliwska i zwyczajna to też to samo - mięso ;). Miałem kolegę który z ryb rozróżniał dwa rodzaje ryba (ta z ościami) i filet (ten bez ości) :mrgreen:

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.