Skocz do zawartości

listwa power LED


Engell1

Rekomendowane odpowiedzi

to tylko skromna propozycja z mojej strony :), dla uscislenia diody w fazie koncowej ani poczatkowej nie mrugaja, natomiast prawda jest ze aby uzyskac calkowita automatyke potrzebny jest najprostszy wylacznik/wlacznik czasowy


natomiast to rozwiazanie ma kilka zalet:

1. po wylaczeniu zasilania nie gubi pamieci

2. zmontujesz wszystko bez lutowania

3. dziecinnie prosta obsluga

4. niezawodnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do symulacji switu i zmierzchu uzywam modulu firmy IBIS


http://www.ibis.krakow.pl/miekki_start_bt4.html


przez 1,5 godziny delikatnie rozjasnia i na koniec dnia sciemnia oswietlenie (czas sciemniania i rozjasniania jest regulowany od minuty do 90 minut) mozna rowniez regulowac moc swiecenia od 1 do 100 %


nie musisz nic lutowac, u mnie dziala od ponad roku, najpierw na 150cm listwie POWER LED a teraz mam podpiete dwa moduly samsunga + dwie listwy 100cm (czerwona i niebieska)



Kolego z nieba mi spadłeś ! O taki sprzęt mi chodziło . . . Super stronka. Co sądzicie o tym produkcie :


http://www.ibis.krakow.pl/solar_engine_symulator_switu_zmierzchu.html


czyzby to mogloby byc takie proste ? To Taki wylacznik czasowy z funkcja sciemniacza.

Czy to sie nadaje do moich LEDow ?! Jesli tak to zaraz kupuje :)



Sciemniacze manualne jakie kupilem powinienenm dostac koło środy więc dam wam znać czy to pomogło!


Jest jeszcze jedno wyjście - głównym problemem w moim przypadku jest intensywny ruch powierzchni wody powodowany przez filtr zewnętrzny co powoduje straszne migotanie światła. Mógłbym skierować wylot filtra w głąb akwarium ( czego w sumie chciałbym uniknąć) ale musiałbym dokupić pompkę i napowietrzacz ale tego strasznie nie chcę bo pompka hałasuje a i wygląd bąbelków powietrza mnie denerwuje i psuje widok . . . .


Wczoraj jak skierowałem listwę na tylną ścianę akwarium efekt drażniący znikł :) Diody jednak zbyt mocno skupiają wiązki światła :(

Pytanie tylko czy zwykłe LEDy ( nie Power LED) działają tak samo ?? Czy różnica polega tylko na sile światła czy też jest to jakaś inna technika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do urzadzenia ktore wybrales bedziesz potrzebowal specjalnego zasilacza z funkcja sciemniania,


najprostszym sposobem jest urzadzenie BT-4, z jednej strony podlaczasz zasilacz ktory masz, z drugiej strony listwe LED ktora masz i po wszystkim, aby sciemnianie i rozjasnianie wlaczalo sie o wyznaczonej przez Ciebie godzinie do dedykowanych stykow w BT-4 podlaczasz najprostszy programator czasowy na ktorym ustawiasz godzine rozjasniania i sciemniania, cale urzadzenie BT-4 jest wielkosci 2/3 pudeleczka od zapalek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE : problem rozwiązany . . . dostałem te ściemniacze i zmniejszyłem ruch tafli wody.

Na razie wszystko ok!


Kupiłem też dwa symulatory świtu ale te tecatlantis bo ta firma z Krakowa nawet nie odpowiada na maile więc dziękuję za takis sweris.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie sprecyzowalem problemu. Bo u mnie to poprostu nie dziala z tego co wiem to potrzebuje nowy zasilacz. Pojawia sie pytanie jaki bo to jest jednak koszt ok 100zl i chcialbym miec pewnosc ze kupuje dobry. Moze cos polecicie. Chyba ze latwiej i taniej bedzie kupic BT - 4.

Mam taka lampe o dl 180cm; http://www.zoolight.pl/product-pol-1828-AquaLux-LED-200-WHITE-Regulowana.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.