Skocz do zawartości

Korzen w malawi ? :)


lago

Rekomendowane odpowiedzi

Ok czas na zmiany w moim akwarium (250x50x60 = 750 L)... bedzie wyprzatniete do zera, przeniesione na nowe miejsce w domu i urzadzone....

Obsada ? duuuuzo mbuna wszelakiej masci, ma byc kolorowo i dynamicznie :twisted: ale jest jedna rzecz tutaj, ktora nie wszystkim sie pewnie spodoba, jako dekoracji uzyje skal i duzych korzeni z minimalna iloscia roslin, teraz pewnie padnie pytanie a co z PH ? odpowiem, nic :wink:


Oto korzenie jakie zakupilem: http://img178.imageshack.us/img178/746/korzenieew9.jpg


Jak widac oba sa duze, jeden jest suchy, drugi juz umie zatonac, zalalem je obydwa woda w osobnych 80 litrowych pojemnikach, zeby nasiaknely, zrobilem tez test PH wody z kranu, oraz wody z pojemnikow z korzeniami.


Oto wyniki:

http://img521.imageshack.us/img521/3702/wynikiphge0.jpg


Po prawej woda z korzenia juz tonacego, po srodku korzen zalany pierwszy raz, po prawej kranowka w ktorej mocza sie kamienie


Wnioski:

PH mokrego korzenia i PH wody wysokie i bez zmian

PH suchego korzenia ciut nizsze, ale minimalnie, korzen plywa w 80 litrach wody, jak nasiaknie starci wlasciwosc zakwaszania wody, a juz napewno nie zakwasi 700 litrow w jakich przyjdzie mu spedzic reszte zywota wraz z jakimis podwyzszajacymi odczyn PH skalami.


Mysle ze IMO mozna tutaj napisac odpowiedz, na pytanie wielu akwarystow, czy mozna trzymac korzenie w malawi ??...


Tak, mozna ale to kwestia gustu, nic wiecej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko kwestia gustu, skoro nad brzegiem rośnie jakieś drzewo to i w takim dużym jeziorze pewnie parę korzeni się znajdzie :) twój wybór i twoja wola a skoro nie szkodzi to już wogóle.

Jedynego czego chcę ci pogratulować to tego wieloryba na zdjęciu



24 V ponad 200 KM :) i wygoda w jeździe jak w mało którym aucie ;)

już myślałem że jestem sam co lubi wydawać tyle pieniędzy na paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak, mozna ale to kwestia gustu, nic wiecej :wink:



lago tak to bym nie uogólniał bo jeśli nie mamy pewności że ten korzeń co kupilismy jast "dobry" to zrobienie testów na Ph tak jak Ty to zrobiłeś byłoby wskazane bo nie zaprzeczysz że można trafic na korzenie których zachowanie może być inne - inn kwastaj to czy ten korzeń potem w wodzie nie bedzie butwiał bo jak nie to spoko ale jak bedzie to już kaszana.

Ja obecnie tez mam jakieś trzy w porównaniu z twoimi to bardzo malusieńkie korzonki z anubiaskami i nie gnija ale kiedyś kupiłem taki fajowy duzy i nie dośc że z wody zrobił mi herbate to ja troche zakwasił a w dodatku potem porósł pleśna a jak go wyjmowałem po około trzech msc to się rozlatywał i bynajjmniej nie znalazłem go w lesie tylko kupiłem w tzw renowmowanym sklepie - fak że było to dawno dawno temu ale jakoś korzenia z zasady nie ufam i warto sprawdzic korzonki tak jak ty zrobiłeś a reszta to już kwestja gustu oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trzeba bardzo uwazac jak sie pisze takie rzeczy lago... mlodziez czyta :) tak jak napisal mars, po pierwsze korzen korzeniowi nierowny (sorry chlopcy hehe), po drugie stary korzen mniej moze (!) napsuc parametrow, kazdy korzen predzej czy pozniej sie wymoczy do czysta i wyemituje to co mial do wyemitowania - mozna takich "starych" korzeni napchac sobie do akwa dowolna ilosc i nic sie nei bedzie dzialo. Wiem,bo sam mialem zawsze slabosc do drewnianych elementow i nawet w akwarium z trofeusami (wstyd sie przyznac ) mialem dwa :) Po trzecie - nie zapominajamy ze wysoka twardosc weglanowa zbuforuje nam nawet bardzo duze ilosci kwasnych substancji, wiec sporo zalezy od samej wody w zbiorniku, pomijajac sama kwestie 'soczystosci' korzeni. Nie kazdy ma twarda wode, niewielu robi cokolwiek by kH podwyzszyc - moze sie okazac ze swiezy korzen wsadzony do miekkiej wody zrobi nam duze kuku z pH mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.