Skocz do zawartości

Moja "dwumetrówka"


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wybrałem sie na wycieczkę do centrum ogrodniczego i przywiozłem 77kg wyselekcjonowanych wspólnie z moja pania M serpentenitów ;-) Koszt 0,50 zł za kilo. Dzisiaj w planie zakup styropianu 2cm na dno , mycie kamieni ,klejenie (styropianu oczywiscie), więc są zadania na kolejne dni. Narurowiec oczywiście w toku. Poniżej patent na odpowietrzniki o małym dostępie ;-)

post-9886-14695717533933_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady - nie zmieniał bym.

Co do narurowca - powtórzę po innych - będziesz miał niezły dylemat żeby pozmieniać wkłady. Co planujesz na mechanika - wkład sznurkowy???

Czy mi się wydaje czy korpusy nie są wypoziomowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej patent na odpowietrzniki o małym dostępie


Heh tez tak zrobiłem , niech to szlak żeby to odkręcić. Na dodatek okazało się że odkręcenie nic nie dało ( nie odpowietrzyło się). Tym razem dałem za wkładami sznurkowymi ale przed pompą kranik spustowy. Odpowietrznik jak talala i nie trza się je... tym czyms co zrobiłeś ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narurowiec nie wypoziomowany owszem ale tez nie zamontowany na "stałe". Wkłady sznurkowe na mechanika 100 mikronów. Nie wiem gdzie widzicie problem z wymiana sama w sobie? Korpusy odkręcają i wyjmują bez problemu.To co widzicie na zdjeciu to jest jedynie narurowiec poskładany do kupy, nie zamontowany i bez kilku elementów których jeszcze nie złożyłem. Co do odpowietrzania mam "kranik" ale przed pompa zaraz po mechanikach ,czy ten układ będzie ok?

post-9886-14695717538414_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do odpowietrzników wogóle nie mam dostępu , sznurki wymieniam przy okazji podmianki i napełniam zbiornik od tyłu przez układ . Według mnie niema lepszego systemu odpowietrzania.


Ponadto w jednym z korpusów mechanicznych mam sznurek a w drugim gąbkę o gęstości 45 . Skutek jet taki że jest większy przepływ a sama wymiana ogranicza się do jednego sznurka co dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do odpowietrzników wogóle nie mam dostępu , sznurki wymieniam przy okazji podmianki i napełniam zbiornik od tyłu przez układ . Według mnie niema lepszego systemu odpowietrzania.


Ponadto w jednym z korpusów mechanicznych mam sznurek a w drugim gąbkę o gęstości 45 . Skutek jet taki że jest większy przepływ a sama wymiana ogranicza się do jednego sznurka co dwa tygodnie.



To czyli Damian działa ci z ta gąbka i już wszystko w normie. Ja tez nie ruszam odpowietrzników tylko zaworem do dolewania wody odpowietrzam działa jak się ma:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Irek jest ok z jedną gąbką , ponadto mam też obejście naszego patentu :-)

Dla mniej wtajemniczonych to jest taki dodatkowy baypas z wyjściem do akwarium puszczony tuż za pompą efekt to zwiększony przepływ przez mechaniki o kilkaset litrów dokładnie o ile to może powiedzieć Irek bo ma pompe z wyświetlaczem przepływu. Ja mogę powiedzieć że widać wyraźnie jak z większej wysokości nad zasysem zaciąga paprochy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.