Skocz do zawartości

150x50x40 obsada


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, posiadam akwarium, jak w tytule, które powoli sobie "dojrzewa", zastanawiam się obecnie nad obsadą. Bardzo podoba mi się M. zebra chilumba Maison Reef, czytałem że wymaga zbiornika minimum 150 cm długości, myślałem o haremie 1 +3/4, dobrałem do tego Pseudotropheus acei 1+4 + saulosi lub yellow tylko nie wiem w jakiej ilości.


Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wstrzymał z 4 gatunkami. Zebra i Acei to duże ryby, akwarium ma tylko 300l. Przy wspominanej obsadzie będą 23 ryby w akwarium. Jak wyjdzie z 10l na rybę to mogą być problemy z zachowaniem stabilnej biologii. Poza tym, jak widzę w swoim akwarium co Zebry Makonde i młode 7cm Acei wyprawiają to jestem przekonany, że dorosłym 40cm wysokości nie wystarczy. Odejmij jeszcze z 5 cm na grubość dna, piasek...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Spokojnie Maison Reef poradzi sobie w tym zbiorniku. P acei dałbym nawet 2+6/7, saulosi 1+5 i yellow 1+4

Przepraszam za tą wypowiedź żle odczytałem wysokość zbiornika taka pomroczność mnie napadła. Nie wiem dlaczego zakodowałem sobie że to jest 450l czyli 150x50x60. W takim układzie że u Ciebie wysokość jest tylko 40cm odpuścił bym sobie Maison Reef i P acei. P acei pływa w toni a u Ciebie jej nie będzie. Maison Reef jest jest też duży i agresywny, może robi nie złe zamieszanie. Przepraszam jeszcze raz za swoją nieuwagę. Może wybierz coś podobnego do maisona a mam na myśli Cynotilapia sp. hara Gallireya Reef. Jest mniejsza a tak samo piękna. Miałbyś wtedy układ Cynotilapia sp. hara Gallireya Reef, P saulosi i yellow do tego dołożyłbym Melanochromis cyaneorhabdos maingano. Obsadę miałbyś kolorową a i dietę też można pogodzić.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację że liczy powierzchnia dna bo tu na forum panuje taka opinia. I teraz ciężko kogoś przekonać do innego myślenia. Jak zauważyłeś im większa ryba tym polecane jest większe akwarium. Akwaria te zwiększają powierzchnie dna jak i wysokość, ryby też dzielą sie na grupy, ryb które pływają przy dnie, czy w toni. Wcześniej napisałem, rybka ta oprócz swoistej agresji, jest słusznych wymiarów. Można powiedzieć że jest to "wysoka" ryba, czyli potrzebuje miejsca do pływania jak i wzdłuż tak i w wysokość. P acei zrozumiales że nie mozna mieć w takim zbiorniku. Tak samo jest z M. Maison Ref

Kolego to jest moja opinia a Ty zrobisz jak uważasz za stosowne. Oczywiście nie jestem wyrocznią :-)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.