Jump to content

Wielkosc mlodych


MavNZ

Recommended Posts

Wszystko jest uzależnione od tego jakie ryby posiadasz w głównym zbiorniku. Jeżeli jest to mbuna mała i średnia do 13cm to maluszki można próbować wpuszczać przy 2-3cm. Pozwalasz im się cieszyć spokojem. Jeżeli jest to mbuma duża i agresywna to oczywiście rozmiar malucha powinien być większy. To samo się tyczy rub z non mbuna. O drapieżnikach się nie wypowiadam bo nie posiadałem tych "pięknych" ryb.

Link to comment
Share on other sites

Napisałeś że największy samiec ma 6cm. Wychowaj młode do około dwóch centymetrów i wpuszczaj, obserwując co się będzie działo.


Chodzi o to ze nie mam miejsca dla malych 4 yellow ktore maja okolo 12-15 mm , reszte wydalem zostaly mi te 4 i zbiornik w ktorym sie znajduja musza opuscic . Dlatego pytam, nie jest to z dnia na dzien gdyz maja jeszcze okolo 1,5 miesiaca i taki sam czaas na znalezienie domu . Jednak lepiej dmuchac na ziemne , jezeli musze i jest to bezpieczna opcja wpuszcze do duzego zbiornika.

Link to comment
Share on other sites

Nikt Ci nie zagwarantuje bezpiecznej opcji. Możesz próbować .


Nie bede probowal , to sa ryby i nie mam zamiaru ich zabijac w ten czy inny sposob. Dlatego pytam o bezpieczny wymiar. Ogolnie jszcze tu nasowa sie pytanie , ile i jak duzy jest zbiornik ... itd ... Zobaczmmy maja czas do 20 mm niewiele zostalo a przy 1,5 czasu moze sie uda .


Dzieki meszek

Link to comment
Share on other sites

Wielkość ryby na oko często rozmija się z tą realną. Przykładowo zmierzone martwe ( zabite przez dorosłe czy przygniecione ) młode mbuna miały czasem i ponad centymetr. 2 cm osiagają bardzo szybko. Jest to długość z ogonem. 2 cm rybcie są stanowczo za małe. Większe będą mogły je zabić. W akwarium nieraz naturalny chów bywa już w miarę pewny siebie jednak wpuszczane rybki są zagubione. 3 cm to absolutne minimum.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Wielkość ryby na oko często rozmija się z tą realną. Przykładowo zmierzone martwe ( zabite przez dorosłe czy przygniecione ) młode mbuna miały czasem i ponad centymetr. 2 cm osiagają bardzo szybko. Jest to długość z ogonem. 2 cm rybcie są stanowczo za małe. Większe będą mogły je zabić. W akwarium nieraz naturalny chów bywa już w miarę pewny siebie jednak wpuszczane rybki są zagubione. 3 cm to absolutne minimum.Dzieki wielkie.


Post do zamkniecia , chyba ze ktos ma cos wiecej do dodania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.