Jump to content

Leczenie


Recommended Posts

Rozpoczęłam leczenie metronidazolem

Parametry wody:

ph=8 kh=8 gh=14

PO4=0,5 mg/l

NO2=0

NO3=1 mg/l

Podmiana wody i tu nie wiem czy dobrze zrobiłam bo do podmienianej wody wlałam uzdatniacz tetry. Odczekałam kilka godzin od podmiany zanim podałam lekarstwo.

Metronidazol 5g/100 l i Bactopur direct 4 tabletki na baniak 180l (wody koło 150l). Po dobie od podania leku żadnej poprawy. Odchody nadal białe, nitkowate a ryba która nie jadła dalej jest osowiała. Może ktoś ma doświadczenie jak długo trzeba czekać na pierwsze oznaki poprawy?

Tyle że ryby nie pływają już skokami. Są płochliwe ale może być to związane ze stresem, od ponad doby żyją w zaciemnieniu. Podniosłam im też temperaturę obecnie mam 30 stopni planuje podnieść do 32 o ile się to da zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Witaj

Na wstępie zadam same pytania.

Rozumiem że leczysz ryby na bloata?? Po czym to stwierdziłaś?? Nic nie napisałaś że masz ryby spuchnięte i wytrzeszcz oczy i itd

Nie wiem dlaczego podniosłaś temperaturę??

Jeżeli trafiłaś w chorobę to efekt powinien być widoczny na drugą- trzecią dobę ale to nie jest reguła. Może się tak stać że dopiero po powtórzeniu dawki leku się poprawi. Wszystko jest uzależnione od postępu choroby. Po podaniu pierwszej całej dawki przez trzy dni nic nie robimy. Po trzeciej dobie podmiana wody około 20% i ponowne zapikowanie połowy dawki leku. BaktoforteS dawka do leczenia jest 1 tabletka na 50l wody.

Link to comment
Share on other sites

W sumie leczę trochę po omacku. Objawy u ryb to długie nitkowate odchody, czasem też grubsze galaretowate, jedna z ryb zupełnie się trzyma na uboczu nie je. Ryby są płochliwe, poruszały się skokami, straciły swoją barwę. Parametry wody w normie. Sprawdzane codziennie. Mogą to też być wiciowce stąd podniesienie temperatury.

Link to comment
Share on other sites

Piąty dzień kuracji. Widać poprawę. Ryba, która nie jadła zaczęła jeść. Pozostała obsada cały czas trochę płochliwa ale to ze stresu (zaciemnienie, leki), odchodów białych nie widziałam. Wszystko na dobrej drodze. Proszę tylko o pomoc w dobraniu dobrego pokarmu dla saulosi, yellow i rdzawych. Żebym nie miała więcej takich problemów. Obecnie karmię je na zmianę Naturfood Premium Cichlid S i DAINICHI CICHLID Color Supreme Sinking baby podawałam im też spirulinę tropikala i teraz też czasami podaję. Będę wdzięczna za jakieś sugestie.

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj będę podmieniać wodę, włączyłam światło. Okazało się jednak że dwa rdzawe się tłukły. Oba mają pondgryzane płetwy jeden ogonową a drugi grzbietową. Przy włączonym świetle nie widać takiej agresji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.