Skocz do zawartości

zmiana oświetlenia do 180l


Michał

Rekomendowane odpowiedzi

deccorativo ja pisałem odnośnie twojego projektu, chyba nieuważnie przeczytałeś mój post


Irku ja czytam każdy wpis bardzo uważnie, to ty nie odniosłeś się precyzyjnie.

Nie wkleiłeś jakiego fragmentu mojej wypowiedzi ma dotyczyć twoja sugestia. Więc zrozumiałem iż to jest twoja propozycja. Tym bardziej że wcale z twojego wpisu nie wynikało że to ma być RGB

cyt

.....

Proponuje 4 rzędy po 6 diód power led 3W



Stąd wyszło nieporozumienie.

Wracając do sedna sprawy czyli oświetlenia Power LED RGB COB 10W x 4 szt to uważam że nie tylko ogarnie te 100cm ale spokojnie i 150 cm a może i 200cm.

Dlatego nigdy nic nie proponuję jak sam najpierw nie sprawdzę.

Jeśli wyszło nieporozumienie z mojej winy - to przepraszam.


Jak pisałem robię to nie do 100cm ale 150cm.

Odstępy między diodami COB to 30cm i wcale nie chcę by światło wszędzie było równe.

Oczekuję że pod diodami będzie bardzo silne a między nimi nieco słabsze.

Z diodami RGB eksperymentuję od dawna i wszystkie nowe pomysły dotyczą tych diod.

Mógłbym oczywiście umieścić zdjęcie czegoś co jest jednocześnie:

- radiatorem dla COBów

- częścią pokrywy

- izolacją od wilgoci pod pokrywą

- systemem nadmuchu chłodzenia diod RGB 10W


bo już wiele widać. Jak zaświeci i zbadam że światełko spełnia moje oczekiwania i jest wszystko OK i się nie grzeje to wtedy pokażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jak się boisz majsterkowania to już lepiej kup moduły Samsunga 5630 zimne - choś światła dają więcej i IP68 . Jest tu taki temat to poczytaj.



5630 zimna biel - o to chodzi? :


OSWIETLENIE DO AKWARIUM LED mega 90 CM 54 L. 5630 (4235092274) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img19.allegroimg.pl/photos/400x300/42/35/09/22/4235092274@@AMEPARAM@@19@@AMEPARAM@@42/35/09/22@@AMEPARAM@@4235092274

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno tak jasno w zbiorniku nie będzie, ten zbiornik był doświetlony do zdjęcia, ale jak na malawi powinno wystarczyć. Możesz kupić 3 paski biały zimny, niebieski i czerwony wtedy wydobędą Ci wszystkie barwy z rybek, a niebieski używać jako światło na noc lub zmierzch-świt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie Michał chodzi o to za 7zł zimny biały.

Kup ile zdecydujesz one są połączone jak lampki choinkowe.

Dokup do tego zasilacz stabilizowany 12V i wklej pod pokrywę.

Samsung Moduł 4 LED 5630 IP65 ! 170 lm GW. 24MSC. (4242221542) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img17.allegroimg.pl/photos/400x300/42/42/22/15/4242221542@@AMEPARAM@@17@@AMEPARAM@@42/42/22/15@@AMEPARAM@@4242221542



przeczytaj uważnie wpis o module Samsung 5630 na tym forum - ostatecznie jak pamiętam 3 sztuki wystarczyły tylko nie pamiętam na jak duży zbiornik.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam, że to trochę czarna magia dla mnie. Rozumiem, że jak zamówię 4 czy 5 takich modułów to dostanę je połączone przewodami jak właśnie lampki choinkowe? I do tego ostatniego przylutuję po prostu przewody zasilacza? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam, że to trochę czarna magia dla mnie. Rozumiem, że jak zamówię 4 czy 5 takich modułów to dostanę je połączone przewodami jak właśnie lampki choinkowe? I do tego ostatniego przylutuję po prostu przewody zasilacza? :D


Jaka czarna magia.

Wszystko prawidłowo wydedukowałeś.

do roboty Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał (imienniku mój ;)) jaką masz pokrywę ? Jeśli plastikową, to trzeba pomyśleć nad zamontowanie tych led 5630 do jakiejś listy i dopiero tą listwę zamontować do pokrywy. Tak myślę, bo przecież led będzie się grzał, nie wiem jak bardzo i czy nie przytopi plastikowej pokrywy.

Druga sprawa, czy należałoby go zamontować za jakąś szybką ? Czy inaczej para nie będzie się osadzać i nie pokryje nam kamieniem tego modułu ? A przez to będzie z czasem coraz gorzej świecił.


I jak sugerujecie, ile tych led dać na 100 cm akwarium tak by nie świeciło to mocniej niż T8 30W. Osobiście drugą świetlówkę wykręciłem z obudowy, bo było mi za jasno. Choć plusem LED jest to, że można zmniejszając prąd zmniejszyć ilość emitowanego światła


Chyba też zmontuje coś prostego na tym Samsungu LED 5630. Wydaje się prostym i szybkim do zrobienia. Do tego łatwo podpiąć RAMPĘ - http://www.ibis.krakow.pl/rampa_miekki_start_led.html

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.