Skocz do zawartości

Blok absorbera azotanów NO3 na Purolite A520E


Rekomendowane odpowiedzi


Proszę o poradę bo 1l NGBC coś nie działa jak należy.



Nie działa jak należy bo nie może działać jak należy.

Na baniak 720l z 600l wody netto musi być dawka 3mlNGBC/l wody netto czyli w twoim przypadku musowo dać do systemu 2l NGBC by działał w sposób widoczny.

Ten Purolite A520E też daj w wolny korpus w puszkę tam wejdzie tylko chyba z 0,6l ale nie licz tu na zbijanie NO3 a na klarowanie wody do kryształowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gdzie tyle upchać tego NGBC. :( W kubełku musiałbym złoże zredukować, a nie chce....

Wiem , że 1l to za mało NGBC dlatego chce dołożyć Purolite do korpusu.

Ale rozumiem , że można tak do puszki i zaworami ustawić ciśnienie? Czyli wlot na maxa a wylot zredukowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gdzie tyle upchać tego NGBC. :( W kubełku musiałbym złoże zredukować, a nie chce....

Wiem , że 1l to za mało NGBC dlatego chce dołożyć Purolite do korpusu.



Moim zdaniem żle robisz i w rezultacie nie będziesz zadowolony ani z NGBC ani z Purolite.

Pierwsze jest na 50% a drugie będziesz musiał regenerować co tydzień bo będzie się zapychało azotanami i będą rosły do wysokich stanów w baniaku - czyli nadal żle. W rezultacie cały czas będzie żle.


Tą wolną puszkę przeznacz pod Purolite ale z nastawieniem na klarowanie wody. Złoże zapcha się NO3 w tydzień ale przez miesiąc nadal będzie zbierać herbatkowy humus DOC więc regeneracja raz w miesiącu - to jest do akceptacji.

Korpus otwarty na wlocie i przykręcony na wyjściu jest OK.


Wytłumacz mi dlaczego nie możesz zredukować złoża biologii.

Najlepiej napisz co tam siedzi ile koszy i ile litrów tego jest.

Podaj dla orientacji ile ryb pływa i jakie duże oraz jakie masz w baniaku NO3 z tego litra polimeru i jakie NO3 w kranówie jaka powierzchnia dna akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od 3 miesięcy zwracam uwagę na fakt iż blok powinien jednak być otwieralny.

Z dwu powodów:

po 1 jak zauważył też Patryk z czasem drobinki syfu zatykają złoże które działa jak filtr i trzeba otworzyć by wysypać Purolite i wypłukać bo woda w ogóle przestaje lecieć.


po 2 o wiele łatwiej regeneruje się purolite w garnku niż pod ciśnieniem pompką.

od razu płuczesz kranówą z syfku a potem wlewasz solankę i od czasu do czasu wystarczy pomieszać.

Regeneruje się doskonale.

Nie wiem Marku dlaczego ci się nie regeneruje ja tak luzem w garnku robię od dawna i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.