Skocz do zawartości

Blok absorbera azotanów NO3 na Purolite A520E


Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z moich bloków absorbentu leży właśnie na wzmocnieniu akwarium plus pompka zaworek i heja. Proste jak budowa cepa. Wielkim plusem jest zamontowania tego bloku na wzmocnieniu to to że jak gdzieś przepuszcza to leci do akwarium nie na podłogę ;-).


Jeszcze jedno spostrzeżenie purolite ma bardzo podobny zapach jak purigen i jak na moje breszczate oko strasznie jest do niego podobny więc pytanie czy czasami purigen żeby właściwie działał musi też w taki sam sposób zostać przepuszczony. Eksperymentu nie będę robił bo za dużo kasy kosztuje purigen ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jeszcze jedno spostrzeżenie purolite ma bardzo podobny zapach jak purigen i jak na moje breszczate oko strasznie jest do niego podobny więc pytanie czy czasami purigen żeby właściwie działał musi też w taki sam sposób zostać przepuszczony. Eksperymentu nie będę robił bo za dużo kasy kosztuje purigen ;-)



Moje spostrzeżenie jest dokładnie takie samo. Zapach, granulacja, kolor i w ogóle ciśnie mi się napisać że to to samo tylko wiele tańsze.

Też jestem ciekaw czy nie zadziałał by tak samo w bloku. Nie będę sprawdzał bo szkoda na to kasy. Z purolite jestem maga zadowolony i wszystkim, którzy mają problem z No3 lub klarownoscią wody polecam takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach, granulacja, kolor i w ogóle ciśnie mi się napisać że to to samo tylko wiele tańsze. Też jestem ciekaw czy nie zadziałał by tak samo w bloku.
Nie jest to to samo bo purigen usuwa głównie amoniak i azotany ograniczając powstawanie NO3 a purolite to typowy pochłaniacz azotanów, więc jak pisałem już Henrykowi nie da się tego porównać.

Co do ceny to też trochę przesadzacie bo swój purigen używam już kilka lat. Sytuacja podobna jak z pompą Alpha 2, cena jednostkowa duża ale koszt rozkłada się na lata użytkowania.

Chwała Heniowi za ten "patent" bo to jest IMHO jedyne proste rozwiązanie dla osób z wysokim NO3 w kranie jak i alternatywa dla purigenu. Mamy w końcu wybór i każdy może zastosować to co mu lepiej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eljocie purolite też możesz używać latami

To się jeszcze okaże ;) "patent" ma dopiero pół roku wykorzystywania w akwarystyce.

----------

Cytując Magika

Wszystko ma swoje priorytety, niestety.

Wszystko ma swoje wady, zalety.

Hierarchia wartości, obowiązki, przyjemności,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elojt wywal ten purigen i pakuj purolite w puszkę i heja do narurowca ( z tego co pamiętam to go masz)

Trzeba jeszcze mieć miejsce i czas aby bawić się w sprawdzanie czy nie przesadziłem, częste regenerowanie też mnie zniechęca. Jak na razie purigen mi w zupełności wystarcza a wywalenie z puszki do słoika i zalanie bielinkiem raz na kwartał to dla mnie nie problem. Wrzucam zregenerowany do puszki i zapominam na 3 miesiące. W kranie mam niziutkie NO3 to rozwinięcie raz w tygodniu węża to też żaden problem :).

Jak przestanie działać to pewnie kupię purolite i przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.