Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Piotr775 napisał:

Do puki kaseciak jest na zewnątrz nie sklejony to oki-owatę do kaseciaka wsadzisz. Ale jakoś sobie nie wyobrazam wkladania owaty gdy kaseciak bedzie w wodzie.  

Słuszna uwaga, myślałem o tym częściowo. Wykonam pewnie taką szufladkę ( może z pcv) z trzech stron zamkniętą, a z czwartej strony 3-4 paski pcv spinające to razem i usztywniające. Na dno siatka z dużym oczkiem aby nie wypadła owata przy wyjmowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich wymiarów powinien być filtr kasetowy do zbiornika 200x60x60? :)

Padnie tu pewnie milion pytań z mojej strony ale to tylko dlatego że nie wiem kompletnie jak się za to zabrac:/najlepiej chyba jakbym podał wymiary 3lementow aby ktoś to laserowo powycinal czy się mylę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, L.A.J.O.N. napisał:

Słuszna uwaga, myślałem o tym częściowo. Wykonam pewnie taką szufladkę ( może z pcv) z trzech stron zamkniętą, a z czwartej strony 3-4 paski pcv spinające to razem i usztywniające. Na dno siatka z dużym oczkiem aby nie wypadła owata przy wyjmowaniu.

A dlaczego nie chcesz użyć gąbki ? Moim zdaniem to plastikowe pudełko na ceramikę będzie działało jak grzechotka. Pod pompę też gąbka.

38 minut temu, benjam napisał:

Jakich wymiarów powinien być filtr kasetowy do zbiornika 200x60x60? :)

Padnie tu pewnie milion pytań z mojej strony ale to tylko dlatego że nie wiem kompletnie jak się za to zabrac:/najlepiej chyba jakbym podał wymiary 3lementow aby ktoś to laserowo powycinal czy się mylę? 

Takiej żeby zmieścił pompę i odpowiedniej wielkości gąbkę. Elementy do sklejenia możesz zmówić w jednej z firm polecanych na forum. Najlepiej załóż osobny temat łatwiej będzie coś doradzić.

Edytowane przez suricade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka dlatego, że nie chcę płukać gąbki. Wolę wywalać całe gó**o do kosza. Owata nie tłumi też przepływu i według wielu lepiej filtruje wodę. Nie wyobrażam sobie tak wielkiej gąbki do płukania, nie da rady jej wypłukać do zera. Owata nawet przy tak dużej powierzchni jako mechanik jest dla mnie lepszym wyborem. Te pudełko na biologię nie będzie działać jak grzechotka ponieważ włożę te kulki praktycznie na ścisk. Czemu pod pompą gąbka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj wsadzić ją w ten pojemnik , w którym miała być ceramika lub podobny. Nawet w siatce po warzywach powinna był łatwiejsza do zapakowania i usunięcia. Gąbka pod pompą wytłumi drgania i działa jako medium biologiczne. Tak się jakoś utarło na forum żeby koniecznie używać ceramicznych mediów biologicznych, a gąbka też spełni taką rolę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a więc gąbka pod pompę. Z wsadzaniem tej owaty coś wymyślę.  Myślałem jeszcze ewentualnie nawinąć ją na rurkę 1/2 cala tylko zatkaną od dołu, aby woda przez nią nie przepływała. Coś ala jak do korpusu narurowego tylko będzie jej więcej i złapać ją w dwóch, trzech miejscach gumką recepturką. Jakoś tam zawsze sobie z tym poradzę aby było łatwo i przyjemnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie do posiadaczy kaseciaków z wylotem z peszla. Po dzisiejszych testach mam pewną obawę. Mam pompę jebao z funkcją feed po jej włączeniu obieg ustaje, natomiast problem pojawia się przy ponownym załączeniu. Ciśnienie wody jest na tyle duże że rzuca całą pompą a do tego peszlem. Zastanawiam się czy za którymś razem to się nie wywali 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.