Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Na "cienkość" kaseciaka wpływają dwie rzeczy:

- Rozmiar pompy i na to nic nie poradzisz. Pompa nie może dotykać ścianek bo będziesz miał traktor a nie kaseciaka.

- Funkcjonalność grzebania w środku łapami. Raz na jakiś czas pewnie będziesz potrzebował w środku coś zrobić, wyciągnąć ceramikę, etc. w wąskim kaseciaku dłubie się trudniej.

Tu masz krótki opis budowy mojego turbokaseciaka z akrylu. To może być dla ciebie rozwiązanie bo dzięki kształtkom modelarskim da się go zrobić precyzyjniej niż ze spienionego PVC. Mniejszego niż te 22x9 cm chyba już nie da się zbudować do mojego litrażu ale jeśli znajdziesz mniejszą pompę to nie ma przeciwwskazań. :) Jakby coś to wal na priv.  

EDIT: @Wolfikwystarczy kaseciak zrobić tak żeby był kilka cm nad dnem, będą miały dodatkową norę do chowania się. :)

Edytowane przez hilux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kaseciaka ze względu na to że to akwarium u rodziców. W tej chwili jest tam kubełek Tetra Tec Ex 700 ale na Malawi za słaby to raz a dwa rodzice i tak mają problem z jego czyszczeniem. Z kaseciaka cyk gąbka do przepłukania i gotowe. Taką mam przynajmniej nadzieje. 

A jakiej mocy pompę musiałbym zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzeń zabierze (coś za coś) ale nie zabierze powierzchni dna, któa dla pysiów jest najważniejsza. 

Bieżąca obsługa kaseciaka jest o wiele prostsza niż kubełka, jak piszesz. 

Do takiego litrażu potrzebujesz jakiś 1500L/h ale jak bedzie 2000L/h to też nic się nie stanie, w razie czego lekko pompę zdławisz. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Wolfik napisał:

Uważam, że mocny kubełek wraz z zewnętrznym prefiltrem lepiej sprawdzi się od kaseciaka. Nawet łapek nie będziesz musiał moczyć:)

Wiesz co, sumarycznie to jedyne w czym kubełek jest lepszy od kaseciaka to to, że zabiera mniej miejsca w zbiorniku. Cała reszta jest na minus kubełka (głośność pracy, ewentualne awarie - węże, głowice, uszczelnienia, czyszczenie, drogie grzałki na węże, cena samego kubełka itd itp).

Choć kaseciak zabiera na tyle mało miejsca, że nie jest to istotną wadą :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Loobo Nie zgadzam się z tym. Wszystko zależy jaki model kupisz. Mam HW chińczyka, który stoi 70 cm od mojej poduszki i kompletnie mi nie przeszkadza. Ostatnio go wyczyściłem po półtora roku i jakoś dużo brudu nie było. Mam prefiltr, którego czyszczę. Co do awarii nie skomentuję tego ponieważ nawet samoloty, komputery, resuscytatory, kaseciaki:) mają awarię. 

Robienie kaseciaka pod tak mały zbiornik WEDŁUG MNIE jest trochę bezsensu. Przerost formy nad treścią.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.