Skocz do zawartości

wady i zalety filtracji narurowej


grzegorz77

Rekomendowane odpowiedzi

Przy tej mocy przepływ w miarę zabrudzenia wkładu będzie gasł w oczach, jako mechanik czarno to widzę. Najprawdopodobniej to ten sam silnik co kaskadzie http://www.zoologiczny.sklep.pl/Aquael_FZN_2_filtr_kaskadowy_do_akwarium__25_23_24___109?gclid=CJ7Bi4aIlb4CFUTMtAodDSIAlg, tylko w innej obudowie. Miałem takową i jako biolog była ok ale wkładając gęstszą gąbkę po tygodniu przepływ spadał znacznie, a działało to w akwa ogólnym przy mniej brudzących rybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś stosuje filtry 100 micr.,i z tego co kolega tu pisał cena jednego to 4 zł,


Bez przesady na allegro płacisz nie więcej jak 2,40 zł !



tak z czystej ciekawości.Gdyby z ta pompą



Aquael - MK-800 Pompa przepływowa Midi Multi Kani (4185315395) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Aquael - MK-800 Pompa przepływowa Midi Multi Kani (4185315395) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.


zrobić jeden korpus z mechanikiem.Ciekawe jak by się to sprawdzało?Mam właśnie tą pompę,w sumie mało prądu pobiera a przepływ całkiem niezły,zwłaszcza na jeden korpus,no i cena niczego sobie.Do małego akwarium mogłoby się sprawdzić.


Testowałem ! Nie nadaje si ę to do niczego no może jedynie do poruszania purigenu w korpusie to jak najbardziej, jako mechanik porażka i to spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zgodziłem się z tym że ta pompa się nie nadaje.Po raz trzeci pytam czy ktoś zrobił test "narurowca" na przepływ ze zwykłą pompą?Z czystej ciekawości podzwoniłem po kilku firmach oferujących pompy cyrkulacyjne energooszczędne i dochodzę do wniosku że ten pierwszy bieg przy którym pobierają od 5 do 7W to raczej chwyt marketingowy.Zauważyliście może że podają przy tych pompach pobór mocy,ale przepływ już nie.Dowiedziałem się że na pierwszym biegu ich przepływ wynosi od 200 do 400 l/h,a to są wyniki gdy pompa nie ma na swojej drodze oporów w postaci korpusów z wkładami.Dlatego interesuje mnie czy któryś z was robił test na przepływ z zamontowanymi korpusami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



zrobić jeden korpus z mechanikiem.Ciekawe jak by się to sprawdzało?



U mnie to funkcjonuje już nie wiem jak długo.

Pompa o przepływie 3500 L/h w akwarium (schowana za kamieniami) pcha wodę do korpusu narurowca poza akwarium. Używam filtrów 10mikro a nie 100, wiem, w miarę duże opory, ale jakoś nie narzekam. Co tydzień muszę z wkładu odwinąć część sznurka i działa kolejny tydzień.

Nie mam problemu z zanieczyszczeniami, jednak jest to tylko filtracja mechaniczna, za biologię robi mi kubełek, który podpiąłem zamiast sumpa (którego szybko wyrzuciłem) do wylotów z komina - więc do kubełka wpada mi naprawdę mała ilość zanieczyszczeń mechanicznych (kubełek otwierałem po 4 latach, bo zaczął ciec, i nie był za wiele zanieczyszczony).

Kolejnym bio - jest hydroponika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.