Skocz do zawartości

wady i zalety filtracji narurowej


grzegorz77

Rekomendowane odpowiedzi

mogę kupić dwa używane kubły na "tablicy


W takim wypadku i do narurowca kupisz za grosze używaną pompę do narurowca.I wcale narurowiec nie musi kosztowac 1000 zeta. Nie uważam nadal, że montowanie do akwarium 200l narurowca to przerost formy nad treścią, musiałbyś zobaczyć jak to pracuje i już więcej nie dotknął byś kubełka ;-). Jeżeli ktoś ma dwie lewe ręce to niech kupi sobie kubełek i nie zawraca sobie narurowcem głowy.

Oczywiście nikt ciebie Grzesiu nie bierze za złego, szukasz plusów i minusów to Ci je podajemy i zauważ, że każdy kto ma narurowca złego słowa nie powie, a każdy z posiadaczy tej instalacji miał wcześniej kubełki i ma porównanie.

Inna sprawa, że z filtracja jest jak z oświetleniem czy obsadą w myśl powiedzenia - JAK CO KOMU ;-) !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku i do narurowca kupisz za grosze używaną pompę do narurowca.I wcale narurowiec nie musi kosztowac 1000 zeta. Nie uważam nadal, że montowanie do akwarium 200l narurowca to przerost formy nad treścią, musiałbyś zobaczyć jak to pracuje i już więcej nie dotknął byś kubełka . Jeżeli ktoś ma dwie lewe ręce to niech kupi sobie kubełek i nie zawraca sobie narurowcem głowy.

Oczywiście nikt ciebie Grzesiu nie bierze za złego, szukasz plusów i minusów to Ci je podajemy i zauważ, że każdy kto ma narurowca złego słowa nie powie, a każdy z posiadaczy tej instalacji miał wcześniej kubełki i ma porównanie.

Inna sprawa, że z filtracja jest jak z oświetleniem czy obsadą w myśl powiedzenia - JAK CO KOMU



W pełni popieram kolege Stana :-D Ale myśle ze nie ma się co bać robić samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ z tym lenistwem i brakiem doświadczenia to pojechałeś;)

Najprościej jest dać 2 kubły i styka ale... Nadal nie masz żadnych plusów w porównaniu do filtracji narurowej, może jedynie braku "chęci i możliwości majsterkowania". Ale to nie jest też problem bo na pewno masz kogoś u znajomych kto to lubi i sklei/zgrzeje to za przysłowiowe piwko bo gotowych projektów masz sporo;)

Nie wiem czy szukasz poparcia swojej wersji filtracji ale myślę, że wypisując łopatologicznie we wcześniejszym poście plusy i szczerze minusy filtracji narurowej to nic nowego nie wymyślisz:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim spalicie mnie na stosie bo śmiałem coś złego powiedzieć na system narurowy,chciałem wam powiedzieć że w tym wątku jest wyraźnie napisane "wady i zalety",ktoś musiał spróbować poszukać wad tego systemu a nie tylko być piewcą filtracji narurowej,bo tak to ten watek nazwałbym "zalety filtracji narurowej".Jak wcześniej pisałem uważam że system ten jest opłacalny w większych akwariach od 300l.I teraz pytania do kolegów którzy maja narurowca:

1)Ilu z was ma narurowiec podłączony do akwarium 200l lub mniejszego(chodzi mi tu o pełen narurowiec z kilkoma korpusami i pompą cyrkulacyjną,a nie jeden moduł podłączony do kubełka).

2)Jak często musicie wymieniać filtr mechaniczny?I jaki jest koszt takiego filtra?

3)Jaki jest pobór prądu,na pierwszym biegu pompy bo o trzecim to już nie wspomnę?

4)Jaki jest przepływ na pierwszym biegu pompy?

5)No i pytanie wynikające z punktu 3 i 4.Jaki jest stosunek przepływu do zużywanego prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1

Jakbym miał poniżej 200l baniak to na pewno bym zrobił narurowca i ustawił na I bieg

Ad 2

Sznurki wymieniam raz w tyg - koszt 4 zł. Można taniej bawic się w gąbki (tez miałem) ale płukanie itp. - szkoda czasu i zachodu - jak wspomniałem koszt tylko 4 zł.

Ad 3

I - 5W , II - 17W III - 33W (ale pewne waty!! a nie jak w kubłach co producent podaje, że bywa czasami 2x większe zużycie prądu

Ad 4

400 l/h - zapewniam, że pewny przepływ.

Ad 5

Z tego co czytam o wydajnościach kubłów i ich mocy to jest bardzo wielka niewiadoma.

Moja pompa alpha 2 działa tak jak pokazuje a nie to co napisze producent w sprzęcie filtracyjnym akwarystycznym


Tutaj pemergency ładnie to sprawdził

http://forum.klub-malawi.pl/eheim-prof3-2080-fluval-fx6-t23040.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kubły i narurowca.

Piszesz by wymienić wady i powiem Ci, że siedzę myślę i coś niemogę znaleść wad.

Każde złożę masz osobno, na oku, pod ręką pełna regulacja, generalne możliwości nie ograniczone...dodając zaworek od osmozy i niemal automatyczna podmiana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa Obiegowa C.O.Alpha 2 25-60 230V Grundfos (4196822479) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img09.allegroimg.pl/photos/400x300/41/96/82/24/4196822479@@AMEPARAM@@09@@AMEPARAM@@41/96/82/24@@AMEPARAM@@4196822479



-- dołączony post:

popieram

Z tym, że trzeba mieć miejsce pod baniakiem . Stelaż a nie szafka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak sam widzisz cena pomp energooszczędnych jest nie mała.Zwykła pompa na pierwszym biegu pochłania około 32 W.I co najważniejsze, ja nie jestem przeciwnikiem systemu narurowego,a tak widzę jestem w tym wątku odbierany.Wielu z was którzy piszecie o zaletach tego systemu ma akwaria powyżej 300l.Argument w stylu gdybym miał 200l to bym zamatował to żaden argument.Po drugie,na same filtry w roku wydajesz 208 zł.No i 400l/h d..py nie urywa,moja pompa minikani z mocniejszą pompą przy wszystkich złożach ma podobny przepływ,a koszt to ok.150 zł za komplet.Pobór mocy z tego co piszą to 8W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz się przyznaj ile ta pompa kosztuje.Jak patrzyłem na allegro to ok.600 zl
To pompa z najwyższej półki czyli możesz porównywać do kubłów z najwyższej półki np. http://www.zooplus.pl/shop/rybki/filtry_pompy_akwaryjne/filtr_zewnetrzny/eheim/61493#more, który oferuje mniejszy przepływ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.