Skocz do zawartości

wady i zalety filtracji narurowej


grzegorz77

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widziałem na zdjęciach to u Ciebie wszystko jeszcze nowością "śmierdzi":D.Rozumiem że te dane są przy czystych filtrach?. A swoją droga super baniak i instalacja pod nim.:D


Nie już baniak ruszył zasypany fbf dwa mechaniki na 100 mik no i od kolegi Damian780425 zasypany zapas ceramika od niego do szybszego startu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie już baniak ruszył zasypany fbf dwa mechaniki na 100 mik no i od kolegi Damian780425 zasypany zapas ceramika od niego do szybszego startu

Czyli z tego co napisałeś to baniak dopiero ruszył,filtry jeszcze czyste bo i czym by się miał zanieczyścić.Zapewne ryb jeszcze nie masz,bo cykl azotowy na pewno jeszcze się nie zamknął,więc te dane które podałeś dotyczą świeżo odpalonej instalacji narurowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co napisałeś to baniak dopiero ruszył,filtry jeszcze czyste bo i czym by się miał zanieczyścić.Zapewne ryb jeszcze nie masz,bo cykl azotowy na pewno jeszcze się nie zamknął,więc te dane które podałeś dotyczą świeżo odpalonej instalacji narurowej.


Wrzuciłem zdjęcia to zobaczysz jak wygląda sznurkowy.Sznurki do zmiany będą za 2-3 dni bo osadu dużo pociągnęły.:) Ogólnie nówka funkiel hihi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny wynik, jestem pod wrażeniem. Wychodzi na to że tylko kubek fx5,6 może konkurować z narurowcem pod względem przepływu i w zasadzie tylko i wyłącznie pod tym względem.
A co z powierzchnią na bakterie nitryfikacyjne, dla mnie te kubełki mają większe możliwości. Do rywalizacji dodał bym Eheim 2260 i 2250.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z powierzchnią na bakterie nitryfikacyjne, dla mnie te kubełki mają większe możliwości. Do rywalizacji dodał bym Eheim 2260 i 2250.
No to nie tak do końca. Filtr fluidyzacyjny z kilogramem piasku podpięty do filtracji narurowej z pewnością bije na głowę w/w Eheim'y w kategorii powierzchni filtracyjnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na alfie 2 25-40 przepływ na 3 biegu to 1800l. 3 kubły przed pompą a za pompą fbf na korpusie 20'. W korpusach gąbki, przepływ bez zmian od 2 tygodni, woda kryształ. Ale nie zawsze było tak pięknie. Pierwszą instalację na tej pompie zrobiłem na rurkach pp 3/4 i w instalacji było w sumie 5 korpusów (2 mechaniki przed, fbf i dwa zapasy na obejściu). Instalacja na 3 biegu osiągała maksymalny przepływ 1200l/1h. Po tygodniu spadał do 1000 i wtedy zmieniałem wkłady. Generalnie nie o taką wydajność mi chodziło, więc instalację przerobiłem. Chociaż nie chodziło w żadnym razie o średnicę pp tylko o to że niestety, jak się okazało po rozcięciu, część złączek za bardzo się stopiła i zawęziła przepływ. Teraz całość jest zrobiona na rurkach pe 32 mm i złączkach wciskanych. Zaworki zostały 3/4 ale i tak wąskim gardłem są wejście/wyjście z korpusu, które i tak daje nominalny przepływ 24l na minutę, więc nie zdławi to pompy. Efekt zwiększenia średnicy rurek i przejścia na pe to znaczny wzrost przepływu do 1800l/1h na 3 biegu. Co ciekawe na 2 biegu dmucha 1700l. Ważna informacja dla tych co mają obie lewe ręce. Na złączkach wciskanych każdy da radę to zrobić skoro ja dałem radę bez niczyjej pomocy :) Wystarczy trochę siły i gotowe. A jak nie wyjdzie to pięknie się wszystko rozłoży i złoży drugi raz ;) Jak z klockami.

Reasumując, na dzień dzisiejszy jest idealnie, cicho, woda kryształ, nie muszę za często czyścić. Jedyna wada dla mnie to cena.

Z ciekawostek napiszę jeszcze na koniec, że na wkładzie polipropylenowym 20 mikronów z początkowego przepływu 1800l na początku po niecałych trzech dniach było 1000 :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszesz o spadku przeplywu po 3 dniach z 1800 - 1000. Co z tego wynika? Czy tak szybko zapchaly sie prefiltry? Czy pomimo tak duzego spadku filtracja jest ok? Zadaje duzo pytam gdyz Sam chce taki system filtracji zbudowac. Jestem ciekaw czy wklady sznurkowe byly by lepsze? Moj dostawca akwa oferowal mi kubel (nie wiem jakiej marki) ale bardzo tani okolo 300zl. Ja chce miec dobry system nawet jesli jego cena bedzie wyzsza. Co masz w fbf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.