Konrad-skorpion Opublikowano 2 Maja 2014 #1 Opublikowano 2 Maja 2014 Witam Od pewnego czasu chciałem wyhodować glony zielone. Mam brązowo brunatne kamienie i troszkę poświaty zielonej na tle. ale to było mało... Zaaplikowałem : - Planta Gainer Classic wg zaleceń. No może trochę mniej aby nie było szoku. - zwiększyłem naświetlanie na 20h i na maxa (tzn 1xLED 54W RGB oraz 2x54W powerglo) - intensywny ruch tafli wody z narurowca oraz eheima 2080 Podniosło mi się PO4 na 0,3/0,4 a NO3 tak jak zawsze 20 No i lipa. Czytałem wątki na forum i dalej lipa. Coś może źle robię czy co? Może jakieś pomysły??? ( tylko bez symfoni złota itp. please) Dzięki
harisimi Opublikowano 2 Maja 2014 #2 Opublikowano 2 Maja 2014 Wiesz warto by było dać symfonie złotą ... a tak poważnie nigdy nie miałem problemu z glonami, kiedyś miałem ich pod dostatkiem a teraz mam szczątkowe ilości na skałach i tyle potrzebuję. Na pewno wpłynęła na to poprawa jakości wody ( kiedyś nie miałem stałej podmiany ). Nie czuje się jednak fachowcem w tej dziedzinie. Może Nabe by coś pomógł, pamiętam, ze ktoś bardzo zgłębiał temat glonów w baniaku ... albo Nabe albo Mutra ... czy jesteś pewien, ze chwyciłeś ten temat na forum, gdzie chłopaki ostro dyskutowali co i w jakiej ilości dodawać i czym nawozić aby powstał dywanik.
Konrad-skorpion Opublikowano 3 Maja 2014 Autor #3 Opublikowano 3 Maja 2014 Może nie trzeba podmieniać wody aż NO3 skocze do 40-50 i się pojawią. Ja NO3 mam na poziomie cały czas 10-20. Podmianka 30% co tydzień
Konrad-skorpion Opublikowano 3 Maja 2014 Autor #5 Opublikowano 3 Maja 2014 1x LED światło dzienne 54W (belka 2 m) oraz 2xT5 54W (powerglo i aquarelle)
eljot Opublikowano 3 Maja 2014 #6 Opublikowano 3 Maja 2014 U mnie w 240-tce zielone glony ładnie rosły przy aqua-glo + nawóz z żelazem bodajże tetry (1/3 dawki).
Konrad-skorpion Opublikowano 3 Maja 2014 Autor #7 Opublikowano 3 Maja 2014 U mnie tez w 240 ladnie rozly bez nawozow;-) a teraz daje garden ale tam cos chyba brakuje z pierwiastkow. Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
eljot Opublikowano 3 Maja 2014 #8 Opublikowano 3 Maja 2014 Ja nawóz dodawałem ze względu na nurzańca, bez niego był dość "blady".
Konrad-skorpion Opublikowano 3 Maja 2014 Autor #9 Opublikowano 3 Maja 2014 No u mnie roślin nie ma żadnych. Ale,,,, ten dywanik bym chciał mieć co w 240-tce
Konrad-skorpion Opublikowano 29 Maja 2014 Autor #10 Opublikowano 29 Maja 2014 ...i nadal nic. Teraz tylko mleczko się zrobiło od wymiany sznurka na flizelinę w korpusie. Ręce opadają. Czarno jak w grobie NO2 - 0, No3 - 20, PO4-0,05. wymieniłem lampy na sylviana grolux 8500 i tylko większy rozkwit okrzemki. Cały czas dodaje planta classic Czekać , czy dać sobie spokój?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się