Skocz do zawartości

Samsung 5630


JemioloSeba

Rekomendowane odpowiedzi

A ja używam tego:

http://www.ledcompany.pl/moduly_led.php?pro_id=594


Bardzo sobie chwale. Kupiłem rurę dwumetrową w Bricomanie z alu anodowanego, przycialem piłką, i jedna listwa robi za dobarwiajacą wlasnie z tymi ledami. Przy maksymalnym zasileniu, walą po oczach, ale jak ktos chce miec w akwarium słoneczny, afrykański dzień, to przynajmniej przy głębokości akwa, minimum 30 modulow da w miarę mocne swiatlo...

Ja ten wyrób sobie bardzo chwałę. Montaż dziecinnie prosty. Trzeba tylko pamietac o zasileniu dedykowanym do modułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie to wygląda świetnie.

Ponieważ jestem na etapie zakładania akwarium 240l, zastanawiam się nad połączeniem

oraz

Pytanie tylko ile takich modułów musiał bym kupić przy planowanym litrażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde wszystko zalezy od tego jaka bedzie głębokość akwarium i jego długość. Oraz jak mocno chcesz sobie świecić :) Rownież musisz byc pewny, jaki kolor światła chcesz mieć :)

Kolega JemioloSeba prawdopodobnie użył modulow Samsunga białych zimnych i dodał tasmy led niebieskiej. A Ty jak widac, dążysz do RGB, ktore owszem ładnie świeci, ale nie swieci tak jak jasne ledy.

Tak wiec musisz sie zdecydować, jaki chcesz efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację myślę o tych rgb, bo wówczas przy zastosowaniu kontrolera MS35 można by ładnie symulować wschody/zachody słońca, no i mniej roboty przy tym, niż przy dokładaniu niebieskiej belki. Z tego co czytam to odpowiednia barwa światła ok 6500k - 10000k.

Niestety nigdy nie widziałem na żywo jak świecą takie ledy i trudno mi ocenić ile bym ich potrzebował, myślę jednak że jak prześpię się z tym tematem to zdecyduję się na jakiś mix :)

Akwarium będzie standard 120x40x50h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wysokosci 50 cm bedziesz potrzebował wieksza liczbę modulow białych, zimnych i paru niebieskich oraz kilku czerwonych by wybarwic ryby.

Przy 120 cm długości, listwa 100 cm alu albo wykorzystac blachę alu anodowaną o grubości min. 4-5 mm. Ale takich listw bedziesz potrzebował przynajmniej dwoch, czyli ok. 20 modulow na listwe 100 cm. Na 60 cm mozesz upakować jedna za druga - 12 modulow. Tak jest u mnie. Jeden moduł ma jesli dobrze pamietam, ok 3,5 cm/3,5 cm. Mozesz wiec policzyć, ile Ci wejdzie. Ściemniacz wydaje mi sie, ze gdzies znajdziesz, dzieki temu bedziesz sobie robił powolne rozświetlanie i gaszenie światła, co daje komfort rybkom. Ja mam rgb jako dobarwiajace swiatło.

Przy h=50 cm, akwarium jest pieknie oświetlone, ale nie wali światłem po oczach. Jesli chcesz miec mocne swiatlo, zawsze mozesz miedzy moduły wsadzić z 3 Power ledy, albo mocne ledowe reflektorki. Tu kombinacji moze byc sporo.

Musisz zdecydować sie jaka chcesz miec barwę swiatla, jak jasno.

Jak juz zdecydujesz, pomyślimy razem :) koledzy majacy ledy, sie tez dołączą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu wyszło że człowiek całe życie się uczy.

Gdybym wiedział o istnieniu Conrad'a jakieś 2 miesiące temu oszczędziło by mi to dużo pracy, a tak niestety sterowanie taśmami musiałem zrobić na Rampie i wyłącznikach czasowych.

Po raz kolejny okazało się że "w kupie siła"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega JemioloSeba prawdopodobnie użył modulow Samsunga białych zimnych i dodał tasmy led niebieskiej. A Ty jak widac, dążysz do RGB, ktore owszem ładnie świeci, ale nie swieci tak jak jasne ledy.


Dokładnie tak. Użyłem 3 (słownie: trzech) modułów po 6,5 zł

http://softled.pl/pl/p/Modul-4-LED-z...msung-5630/139

+ zasilacz 35zł

http://softled.pl/pl/p/Zasilacz-LED-20W/87

+ taśma led niebieska 15 zł. Świeci znakomicie (jak dla mnie oczywiście) i o wiele jaśniej niż dotychczasowy halogen led. Moduły 5630 mają dodatkowy atut w postaci własnego chłodzenia. Nie wymagają montażu na żadnym aluminium bo mają swój własny radiator w postaci aluminiowej płytki. Ja zamontowałem je na profilu do montażu płyt kartonowo-gipsowych (5,5 zł za 2,6m) i nie nagrzewają się tylko są lekko ciepłe.

Kupiłem łącznie 11 tych modułów bo czytałem, że mniej więcej tyle mi potrzeba. Jak zaświeciłem całość to myślałem, że zejdę z tego świata. Ostatecznie 8 zostało w szufladzie ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.