Skocz do zawartości

samca saulosi


ziggy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Jeżeli nie zależy Ci na dużej liczbie odchowanych młodych to zostaw ją w akwarium ogólnym. Będzie nosiła zapewne dłużej niż gdyby była odłożona do oddzielnego akwa (ze strachu o małe), ale przynajmniej nie będzie się stresować przeprowadzką. Z każdego miotu jakiś twardziel (lub kilka) na pewno Ci się gdziesik w kamlotach uchowa.


Przenoszenie inkubujacej samicy ma też jeszcze jeden negatywny aspekt. Często bywa tak że po powrocie do akwarium ogólnego musi od początku budować swoją pozycję w stadzie. A że jest bardzo osłabiona "ciążą" (przypominam że w tym okresie praktycznie nie je), prawie zawsze na Dzień Dobry dostaje od całej reszty niezły łomot.


Gratuluję "ciężarnej donosicielki" i powodzonka


pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też pewien minus zostawienia inkubującej samicy w akwa ogólnym. Mianowicie nie wszystkim rybom się to spodoba i będą się"trochę" wyżywać na noszącej samicy. Tzn nie musi tak być, ale może.


Powiem szczerze że jak do tej pory nie zauważyłem (u siebie) żadnych oznak agresji na inkubującą samicę. W tym momencie mam 3 noszące rdzawe samice i żadna z nich nie jest zaczepiana, nie chowa się i nie ma problemu żeby w spokoju donosić bąble do końca. Ale oczywiście nie twierdzę że tak musi być wszędzie. Podejżewam że sporo zależy od tego czy samce w czasie gdy samice inkubują mają co robić. U mnie na 2 samce rdzawe przypada 8 samic i zawsze jest tak że są wolne laski do podrywania i zainteresowanie samców włąśnie na nich się skupia.


pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


. Ale oczywiście nie twierdzę że tak musi być wszędzie. Podejżewam że sporo zależy od tego czy samce w czasie gdy samice inkubują mają co robić. U mnie na 2 samce rdzawe przypada 8 samic i zawsze jest tak że są wolne laski do podrywania i zainteresowanie samców włąśnie na nich się skupia.




dokładnie nie zawsze wszędzie przebiega to tak samo ale tak jak w wyżej opisanym przypadku większy harem ija do tego dochodzi większy zbiornik z dodstateczna liczba kryjówek to inkubujaca samica raczej ma spokój - trzeba pamietać że agresja w przypadku inkubujacej samicy moze pochodzic nie tylko od samca, często sie zdarza że inne samice napastuja swoja "koleżanke"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rdzawe, to przecież mało agresywne rybki. Samce generalnie ignorują samice na swoim terytorium, do czasu, aż ten nie zachce być tatusiem 8) U mnie też samce nie męczą inkubatorek, czasem zdarzają się tylko potyczki z innymi samicami, jednak niegroźne.

Przy agresywniejszych rybach samice często mają przerąbane i gdy tylko wypływają z kryjówek są przeganiane i atakowane. Gorzej, jeśli nie mają nawet gdzie się schować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!Dzisiaj juz druga tez ma ikre:))Ale problem w innym,skonczyly sie samice do "podrywania" i dwum samcom chyba za bardzo nie bedzie czym sie zajac:((

Cały czas szukam samiczek do dokupienia,ale nie za bardzo mi wychodzi(nigdzie niema).Mialem 4 male rybki,dwie wyrosly na samcow i dwie na samiczki.Ale tez myslalem ze jeszcze sa za mlode,zeby inkobowac-i sie pomylilem:))

We wtorek moze uda mi sie zalatwic kilka samiczek.

Chba ze jest ktos ze Wroclawia i ma nadmiar samiczek ,chetnie odkupie kilka.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.