Skocz do zawartości

Malawi trafiony przypadek


orkaskawina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Na wstępie wytłumaczę słowo przypadek, gdyż przypadkiem wpadł Mi w ręce filter marki CRYSTAL-FLO 60 i do tego grzałka EHEIM JAGER 200W , więc wróciłem wspomnieniami trochę lat wstecz jak hodowałem "standartowe" rybki nie wymieniam bo wiadomo sklepy akwarystyczne wtedy nie miały wielkiego wyboru, ale do rzeczy, więc zacząłem się mocno zastanawiać nad założeniem akwarium.Miejsce jakie wygospodarowałem pozwoli mi na postawienie baniaka o wym. 200x40x40 a że internet to ocean wiadomości to tak trafiłem na wasze forum,czytam i czytam i tak się zastanawiam co jeszcze mam kupić, żeby pyszczaki dobrze się czuły w akwarium.

Chcę zamówić Akawarium 200x40x40

Mam:

Filtr Crystal flo 60

Grzałka Eheim jager 200w

Ostatnio kupiłem kamienie nie jestem pewien nazwy Onyx antico

Podłoże styropian + Piasek KWARCOWY KREISEL

Tło zrobię z pianki ponieważ mam dostęp do maszyny więc zrobię formę a potem CX 65

Oświetlenie najprawdopodobniej zrobię z LED-ów


i tu pojawiają się pytania co jeszcze ze sprzętów dokupić


i jaką obsadę wpuścić wypisałem sobie kilka gatunków, które mnie interesują "zgłębiam wiedzę"

ale wiem że z waszą widzą szybciej mnie nakierujecie.Dzięki za wszelkie wskazówki ,jeśli ich nie będzie zrozumiem "następny nowy i Malawi poczytaj ....."


Pseudotropheus saulosi

Metriaclima membe

MELANOCHROMIS CYANEORHABDOS

Pseudotropheus demasoni.

Melanochromis interruptus

Iodotropheus sprengerae

Cynotilapia Afra jalo reef

Pseudotropheus sp. Elongatus Mpanga

Labidochromis caeruleus Yellow

Alunocara Fire Fish Dragon Blood

Pseudotropheus flavus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Pierwsze i najważniejsze co mogę doradzić to zastanów się nad wymiarem akwarium. Długość słuszna i godna pozazdroszczenia ale wysokość i głębokość już mniej. Postaraj się (oczywiście jeśli masz możliwość) chociaż jeden z tych dwóch rozciągnąć o minimum 10cm (a najlepiej oba). Wierz mi, że jak zrobisz to od razu to zaoszczędzisz sobie trudu na przyszłość.

Co do dodatkowego sprzętu to nie obędzie się bez filtracji mechanicznej. Tutaj pytanie jak chcesz to rozwiązać - albo standardowy filtr wewnętrzny z gąbką (np. Aquael turbo 2000) + jakiś falownik przy tej długości (np. jvp 201) lub druga opcja to dwa kubły, z tym, że drugi musisz kupić nieco mocniejszy aby ogarnął mechanikę (+ falownik). Jeśli szukasz taniej to na pewno opcja nr 1 będzie lepsza. Jeśli nie lubisz moczyć łapek to warto pomyśleć nad opcją nr2 lub jak masz miejsce to nad filtracją narurową (polecam opcję szukaj na tym forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega zwiększy wymiary akwarium (do czego też zachęcam), czyli też ilość wody w obiegu, to ten filtr jest zdecydowanie za słabym rozwiązaniem. On już jest właściwie za mały na pierwotny rozmiar akwarium, nawet producent podaje że kwalifikuje się na max 230l.


Rada na dzień dobry. Nie zniechęcaj się i przekonfiguruj sobie filtrację. Najpierw trzeba jednak ustalić jakie max akwarium wchodzi Ci w grę. Jeśli nie może być głębsze niż te 40cm (a to jest naprawdę minimum) to przynajmniej powinieneś zrobić wyższe.

Jak już ustalisz wymiar można konkretniej radzić pod kątem dalszego osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odp. ale kurcze z tym wymiarem to jak najbardziej się z wami zgadzam tylko jak tak będę dokładał to zawsze będzie mało zaraz się okaże że sprzęt za słaby itd itp...chciałem wykorzystać ten sprzęt co posiadam co by więcej w akwa włożyć kaski,akwarium jeszcze nie zamówiłem bo przypuszczałem, że będzie taka reakcja max co mogę postawić to 200x50x50 i tak już mi na pokój wejdzie.No i planowanie w łeb wzięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam


Więc postępy ruszyły pełną parą.Najpierw poszła półka pod młotek.


Powstał mały bałagan , ale szybko się to ogarnęło tapetka :P i szafka stoi.


Akwarium ma wymiary(już zamówione) 200x40x60 co do reszty to:


Filtracja-kaseciak(filtr panelowy)+jebao rw8 lub 15 jeszcze :rolleyes:

Oświetlenie led + sterownik TC420

Piasek kwarcowy i co do kamieni to jeszcze nie ma wybranego kierunku

Grzałka 300w myślę że wystarczy w pokoju jest dość stała temp.

Tło no coż zważywszy na szer.40 cm raczej będę myślał o czarnej folii.

I to chyba tyle na razie reszta cdn....


Jest obsada w akwarium


Pseudotropheus saulosi 10szt.

Labidochromis caeruleus10szt.

Aulonocara calico 5szt.

Maingano 7szt.

Saulosi Coral 8szt.

post-14788-14695721152323_thumb.jpg

post-14788-14695721156909_thumb.jpg

post-14788-14695721161591_thumb.jpg

post-14788-14695721776059_thumb.jpg

post-14788-14695721777731_thumb.jpg

post-14788-14695721807449_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

myślę, że trochę za mało kamieni i kryjówek dla rybek mbuma ...co do obsady masz 18 szt saulusi , czy to jakaś pomyłka ?... bo w obsadzie masz Ps. saulusi 10szt i saulusi coral 8 szt i tego wyboru nie za bardzo rozumiem, tym bardziej, że masz już Yellow-ki 10 szt, więc żóltego sporo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o telewizor się nie boję - bo to nie mój :D

obsada jednak dziwna - łączenie dwóch odmian barwnych saulosi na 100% spowoduje mieszanie się ich, nic nie pisałeś o dojrzewaniu akwarium, ciekawe czy pomyślałeś o cyklu azotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.