Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam chciałem poprosic

o radę odnośnie obsady zbiornika

akwarium 240 litrów 120 centymetrów długie

mam w planie

Saulosi 1-4

Yelow labs 1-4

chciałem zapytać jaki jeszcze gatunek mogę dołożyć ewentualnie co za Saulosi bo nie mogę ich namierzyć

w UK

Dzieki pozdrawiam

Opublikowano

Dzieki Bezprym

może jeszcze ktoś podrzuci jakies propozycje ?


i czy proponowane Melanochromis cyaneorhabdos maingano

nie sa zbyt agresywne do proponowanej przeze mnie obsady (czytałem żę to ryby dość agresywne )

Opublikowano
i czy proponowane Melanochromis cyaneorhabdos maingano

nie sa zbyt agresywne do proponowanej przeze mnie obsady (czytałem żę to ryby dość agresywne )



Maingano to średnio agresywny gatunek. U mnie przez ok. 2 lata pływały z Saulosi i nic złego się nie działo. Agresja raczej wewnątrzgatunkowa, umiarkowana - krzywdy sobie nie robiły. Polecam do wyżej wymienionego zestawu.

Opublikowano

witam

zakupiłem

Cynotilapia Afra Cobue i Pseudotropheus Neon Spot

w zestawieniu mam nadzieje 1X4


mam pytanie odnosnie zachowania ryb

każda z nich zajeła sobie grotę , schowek i tam siedzi

nie pływaja dużo no może neon spot sa bardziej odważne i strasznie szybkie


chciałem zapytac czy to normalne ??

i jak długo to może trwać

od wprowadzenia minelo jakies 12 godzin

zbiornik zalany okolo 10 dni temu dodałem też Tetra Aqua Safe

filtr fluval 305 zasypany ceramiką + carbon

a i swiatło obecnie wyłaczone żeby nie stresować

post-14854-14695717139035_thumb.jpg

post-14854-14695717139381_thumb.jpg

post-14854-14695717139664_thumb.jpg

Opublikowano

Litości, wpuściłeś ryby po 10 dniach bez badania parametrów i po wlaniu tylko uzdatniacza ? Zajrzyj do FAQ i tematów o starcie akwarium bo będziesz miał prawdopodobnie kłopoty.

Obsada też kiepsko dobrana, zarówno pod względem agresji jak i żywienia.

Opublikowano

wódę badałem testem na ph

na opakowaniu od Tetra Aqua Safe napisali że ryby można wpuścić w ten sam dzień a ja czekałem 10 dni

czytałem FAQ

i nie wiem dlaczego według ciebie obsada jest źle dobrana ??

poza tym wygląda na to że problem sam sie rozwiązuje rybki były wpuszczone wczoraj w nocy i dopiero teraz poznają otoczenie wygląda na to ze z godziny na godzinę są coraz bardziej śmiałe


Pseudotropheus Elongatus Neon Spot

"Ogólnie Elongatusy to dosyć terytorialne, ale i specyficzne pyszczaki. Wśród najbardziej agresywnych elongatusów, nawet samice często zajmują terytorium. Jednak nie dotyczy to naszego dzisiejszego bohatera.

Neon spot zazwyczaj nie atakują większych gatunków. Natomiast hodowane z gatunkami o podobnym rozmiarze, przeważnie są dominantami. Dlatego aby rozładować agresję zbiornik powinien być duży.

Neon Spot dorasta maksymalnie do 10cm. Samice są mniejsze-max 8cm. Dodatkowo jego smukła sylwetka pogłębia wrażenie jednego z mniejszych pyszczaków. Minimalny zbiornik powinien mieć min.100cm. W takim idealnie nadaje się jako obsada jednogatunkowa. Jeśli chcemy go hodować z innymi gatunkami, zbiornik powinien być większy z dużą przestrzenią do pływania. W takiej obasadzie samce Neon Spota nie obejmuje zazwyczaj rewirów ponieważ najczęściej są rybkami słabszymi. Jedynie w czasie tarła samiec próbuje demonstrować pozycję.

Dieta tak jak i inych Elongatusów powinna zawierać składniki roślinne, bez różnicy czy w postaci płatków czy granulek. Ja swoim Neon Spotom podawałem także artemię, oczlik i wodzienia."


Cynotilapia afra cube

POKARM:

" generalnie Cobue jest wszystkożerna więc zestawienie pokarmów roślinnych i mięsnych jest jak najbardziej na miejscu

Roślinny na bazie spiruliny. Dietę należy uzupełniać drobnymi skorupiakami. Ryby bez problemu można przyzwyczaić do pokarmów sztucznych w postaci płatków i granulatów.

Gatunki z rodzaju Cynotilapia hoduje się podobnie jak inne Mbuna. Obok lekko alkalicznej wartości pH oraz niezbyt obfitego karmienia”

Opublikowano

wodę badasz testem pH, poczytaj jeszcze o nitryfikacji, o testach na amoniak, azotyny i azotany, pH to ułamek problemów, a ciebie czeka problem z obiegiem azotu w akwarium, niedojrzały filtr, brak bakterii nitryfikacyjnych.

Badaj, mierz i przeciwdziałaj gdy będzie trzeba, bo inaczej te radosne rybki zrobią się markotne.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
    • @jaras z tego co czytałem to na najszybszy wzrost nastawiona jest właśnie Futura. Nie mniej ten Bronze kompletnie nie pasuje tym moim bydlakom. A nie zauważasz u siebie problemu z małym rozmiarem Futury? U mnie np. zauważyłem że ryby zaczęły mieć takie dziwne kupy (jakby przerywane bąblami gazu lub bardzo cienkie) i czytałem gdzieś że ryby takich rozmiarów powinny dostawać już większe "kawały" jedzenia. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak kilka dni pod rząd karmię mrożoną stynką to problem znika. 
    • Po namyśle, ja  nie będę kombinował i zostanę przy aller aqua futura. U siebie mam właśnie ten, pomieszany z chipsami Malawi tropical oraz spiruliną. Z tymi innymi pokarmami aller aqua trzeba uważać, bo są to pasze, nastawione na szybki przyrost masy ciała ryb w krótkim czasie. Dlatego ha nie będę ryzykował innych pokarmów z tej serii. 
    • Fajny kaseciak, czekamy na recenzję po uruchomieniu.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.