Alek C. Opublikowano 28 Marca 2014 #1 Opublikowano 28 Marca 2014 Witam wszystkich ... Baniaczek: 100 x 35 x 30 -(wiem, mały:( ) ale już myślę o większym:D) Podłoże: piasek kwarcowy 0,5-1,2 , troszkę grysu bazaltowego Wypełnienie : Kamień polny (przebrany), wapień filipiński, lawa wulkaniczna, korzeń Red Moor Tło drukowane, motyw korzeni ( mam też czarne i niebieskie - będe testował) Filtr zewnętrzny JBL E901 + napowietrzacz Grzałki 100W + 70 W dodatkowo Oświtlenie LED barwa zimna (kombinowane póki co) Rybki: tzw startowe -mają się dobrze dziś dwa glonojady wpuściłem Baniak -sorry- Baniaczek zalałem 1 marca a następnie dolałem litr wody z bakteriami z filtra w istniejącym akwarium. Dojrzewanie niedługo dobiegnie końca i wreszcie nabędę docelowe rybki. Efektem wizualnym, jak i technicznym mojego baniaczka jest wiedza zaczerpnięta z Waszej strony (forum). Za co chciałbym bardzo podziękować.
fushin Opublikowano 28 Marca 2014 #2 Opublikowano 28 Marca 2014 Witaj Akwa w sumie schludnie urządzone, pewnie jak rybcie podrosną to zrobią Ci przemeblowanie
paputek25 Opublikowano 28 Marca 2014 #3 Opublikowano 28 Marca 2014 Bardzo fajny efekt glebi uzyskales poprzez ta fototapete. Baniak zdaje sie byc sporo wiekszy, jedynie te biale wapienie scieniowalbym na czarno, gdyz dla mnie osobiscie zbyt mocno sie wyrozniaja. Reasumujac przyjemny klimacik
yaro Opublikowano 29 Marca 2014 #4 Opublikowano 29 Marca 2014 Jakie masz parametry wody?, bo coś mnie zastanawia w jaki to cudowny sposób ma się dokończyć dojrzewanie zbiornika? Jaką obsadę planujesz?
Alek C. Opublikowano 30 Marca 2014 Autor #5 Opublikowano 30 Marca 2014 Mam taką nadzieje, że dojrzewanie niedługo dobiegnie końca:) Testy robię JBL-em paskowym. NO3 - 25 mg/l NO2 - 0,5 mg/l GH - 18 KH - 10 pH - 7,8 (testem kropelkowym też 7,8 ) Przed wpuszczeniem pyszczaków nabędę testy kropelkowe co by się upewnić. Ze względu na mały zbiornik nie poszaleje za dużo z obsadą. Dużo mi się podoba ale stawiam na Maingano - Melanochromis cyaneorhabdos oraz Yellow - Labidochromis caeruleus. Proszę o podpowiedź ile sztuk zakupić (wielkość ok.3cm) na początek. Ile dorosłych sztuk będzie się w miarę "dobrze" czuło w tej wielkości. Jeżeli ten temat już powinien być w innym dziale to proszę o info.
yaro Opublikowano 30 Marca 2014 #6 Opublikowano 30 Marca 2014 myśleć powinieneś o jednym gatunku - dwa to za dużo na takie akwa.
CoolPhone Opublikowano 30 Marca 2014 #7 Opublikowano 30 Marca 2014 Przypominam tylko panowie, żeby nie rozwijać tutaj tematów o obsadzie i parametrach.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się