Jump to content

Eheim prof3 2080 czy Fluval FX6


Recommended Posts

Guest pemergency
Witam

Bardzo proszę o radę który filtr wybrać :

EHEIM PROFESSIONEL 3 2080

czy

Fluval FX6


Akwarium 720l na narurowcu (5 korpusów) ale chce mieć awaryjnego biologa.


Proszę o oponieJak na biologa to eheim, fx ma małą pojemność na złoże i bardziej nadaje się na mechanika. Swoją drogą, moim skromnym zdaniem ten eheim to i tak przerost formy... jeśli chodzi o filtrację biologiczną.

Link to comment
Share on other sites

Guest pemergency
a dlaczego przyrost formy.... ?


Dlatego, że na biologa wystarczy jakikolwiek tani filtr o dużej pojemności, albo chiński (czego nie polecam bo jest prądożerny), albo jakiś JBL (dobrze wykonany i ekonomiczny)- coś pomiędzy tanim chińczykiem i drogim Eheimem...

Link to comment
Share on other sites

Na pewno eheim jest lepszy od fluvala. jednak gdy masz załatwioną filtrację mechaniczną to nie ma potrzeby montować aż takiego olbt=rzyma i wystarczy np. takie coś ;):


FILTR JBL CRISTALPROFI GREENLINE e1901 + GRATISY (4012359846) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img02.allegroimg.pl/photos/400x300/40/12/35/98/4012359846@@AMEPARAM@@02@@AMEPARAM@@40/12/35/98@@AMEPARAM@@4012359846biologie załatwi ci na pewno a poco przepłacać ... chyba, ze czynnik ekonomiczny jest nieistotny to bierz eheima.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

JBL odpada. Miałem e1501 (20W) i jest mocno przereklamowany. Bardzo mały przepływ przy ceramice w koszach. Może połowę tego co producent pisze. Pracowałem też z fluvalem 406 (20W). Sporo lepszy ale wydaje mi sie, że za mały. A eheim 2080 pobiera 25W przy bardzo wysokiej litraż-owo filtracji. FX6 pobiera 48W , ale lepiej dmucha. Dlatego padło takie pytanie. Czy może ktoś bawił się tymi zabawkami i powie coś konkretnego. Na pewno nie chinole które kasują 50zł miesięcznie.

Link to comment
Share on other sites

Miałem tylko fluvala fx5 i w 2 akwariach bez zarzutu ( ciągną baniaki same bez mechanika ) ale w jednym katastrofa ( niestety najbardziej moim ;) ) . 2 awarie zabiły mi ryby. Potrafi się zapchać i stanąć. Nie wiem czy model Fx6 usunął ten problem. Fx ma pompę na dole i jeśli zasysa drobny piasek po prostu zapcha wlot. Zwłaszcza, gdy jest już dopakowany. Nie było problemów z 2 jbl-ami które stosowali znajomi a na prawde ty przt 5 korpusach nie potrzebujesz mega mocy dla filtracji biologicznej. Oczywiście zakup JBL-a dyktuje cena tak jak wspomnialem jeśłi kaska nie odgrywa roli bierz bez wahania eheima. EHEIM PROFESSIONEL 3 2080 jest mi obcy ale już starsze modele i 2071 bardzo mi polecano i z powodzeniem używano.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje. Tak właśnie słyszałem, ze fx super działa jako mechaniol i biolog ale ta właśnie pompa na dole. Kasa nie gra roli bo moje pysie to mój skarb. przemawia także za mną ekonomia. Eheim bierze 2 x mniej prądu i więcej miejsca na złożę. a JBL czy dmuch aż 2x mocniej???

Link to comment
Share on other sites

Fx działa tak jak piszesz jeśli oczywiście jest sprawny. Te dwa ciągną całą mechanike i biologię. Mój po tych 2 awariach stracił sprawność na oko z 1/3 . Jednak ty mając narurowiec nie musisz już walczyć o stronę mechaniczną a skoro potrzeba ci biologa to ja bym postawił na eheima.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.