Skocz do zawartości

240l Malawi


skoku86

Rekomendowane odpowiedzi



I jeszcze jedno czy na akwarystycznym24 trzeba płacić przesyłkę za każdy przedmiot? bo zamówiłęm u nich walizkę 2h temu i zastanawiam się czy bede musiałpłącić przesyłkę za NH4 jeszcze raz

Zadzwoń do nich lub napisz maila żeby połączyli dwa zamówienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem już wszystko tak, że po problemie teraz czekam na przesyłki i zacznę robić pierwsze testy. Baniak zalałem w sobotę i cały czas mam mętną wodę ale to może od biostarterów albo już mam pierwotniaki a jak to one to co mam robić czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz za bardzo temu co pisze producent ,bakterie tej firmy zawierają pożywkę (amoniak)więc trzeba dać czas bakteriom na przerobienie jej w no2 a te z kolei w no3.To kolei zajmie im więcej czasu niż 24 h.Myślę že tych kilku tygodni czekania to nie wiem jakbyś chciał to i tak nie przeskoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej skromnej wiedzy cykl azotowy polega na tym: na początku w wodzie musi być amoniak (dlatego niektórzy dolewają na start uryny) po dolaniu bakterii i podlączeniu całego sprzętu bakterie Nitrosomonas mają gotową pożywkę, przerabiając ten amoniak rozmnażają się i zagnieżdżają w filtrach, amoniak przetwarzany jest na azotyn NO2. Dopiero kiedy jest odpowiednia ilość NO2 zaczynają się namnażać bakterie z rodzaju Nitrobacter które się nim żywią i przerabiają na NO3 (azotyn) ten jest produktem końcowym usuwanym poprzez podmiany wody, lub poprzez filtr hydroponiczny (też bardzo ciekawy dział, "aquaponika"). Jak wpuścisz rybki i one zaczną wydalać odchody zawierające amoniak to musisz mieć już dużo zadomowionych w filtrach bakterii które dadzą radę przerobić ten amoniak ( bo jak nie to zatrują się nim ryby) a do tego trzeba czasu. Cierpliwie czekaj i badaj wodę i tak jak kolega Bezprym napisał cykl się zamknie jak NO2 będzie mniejsze niż 0,01 ml/l i wtedy możesz spokojnie wpuszczać ryby. Proces ten trwa od 3 do 5 tygodni. Jeśli coś pomyliłem to proszę doświadczonych kolegów o korektę bo nie chcę nikogo wprowadzać w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinien chodzić, bo przepływająca przez niego woda spowoduje, że zalęgną się w nim też bakterie, a flory bakteryjnej nigdy za mało. Tylko jak będziesz go płukał z odchodów to w wodzie pobranej z akwarium, bo pod kranówką wypłuczesz te bakterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.