Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jestem również młodym Malawistą ale nie początkującym akwarystą. Z tego co mówicie to pokarmy Tropicala są marnej jakości, wnioskuję iż w ogóle ich nie podawać. Pytam gdyż w większości sklepów zoo w Słupsku są same Tropicale, z czego to wynika tego nie jestem w stanie powiedzieć.

Opublikowano
Pytam gdyż w większości sklepów zoo w Słupsku są same Tropicale
Nie tylko w Słupsku ;) w większości sklepów znajdziesz głównie tropicala serę i tetrę, po prostu te firmy mają najlepszą dystrybucję i szeroki asortyment.
Opublikowano

Padła tutaj nazwa Akwarystyczny24.pl, czy tutaj jest największy wybór pokarmów czy są jeszcze inne sklepy które ktoś może polecić :D

Opublikowano
Dzięki wszystkim, na pewno coś wybiorę dla pysiów a w Tropicala nie będę się zaopatrywał. :P


Coś w tym musi być. Ja znalazłem w szafce Tropicala i spróbowałem wsypać do akwarium. Nic nie chciało tego jeść :-)

Opublikowano

Nie wiem skąd ta fatalna opinia pokarmów Tropicala. Karmiłem latami (jak jeszcze nikt nie słyszał nawet o OSI) malawi i tange tropicalem i ryby były zdrowe i pięknie wybarwione i rozmnażały się jak szalone. Jakoś nie zauważyłem specjalnej róznicy po przejściu na bardziej markowe, a przeszedłem na nie bo własnie wszyscy polecali, jakie te pokarmy świetne. Najpierw Hikari, potem OSI i Nature food i teraz pewnie powinienem dainichi stosować i potem przejść na kolejny najlepszy i jedynie słuszny pokarm :) Nie dajmy się zwariować.


AAA bym zapomniał :) Ja jakbym wrzucił do akwa najbardziej nawet podły i beznadziejny pokarm i ryby by się na niego nie rzuciły to z miejsca bym uznał, że są chore a nie że im nie smakuje. Żarłki zjedzą wszystko i jeszcze poproszą o dokładkę ;)

  • Dziękuję 1
Opublikowano
Jakoś nie zauważyłem specjalnej róznicy po przejściu na bardziej markowe,
No ja widziałem różnicę gdy dokupowałem samice saulosi coral karmione właśnie tropicalem. Moje ryby (karmione głównie NF i dainichi) były pięknie pomarańczowe a dokupione blade coś miedzy żółcią a pomarańczem. Na początku od razu widać było które dziewczyny doszły, po ok miesiącu już ciężko było zgadnąć.

Dodatkową różnicą jest ilość odchodów, te "markowe" pokarmy są w większym stopniu trawione i odchodów jest mniej.

Co nie oznacza że tropical to zło i truje ryby :) Firma w swoim asortymencie ma lepsze i gorsze pokarmy a widać to również po ich cenie.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Dziwi mnie trochę że nikt na forum nie reklamuje pokarmów liofilizowanych . Dla mnie jeżeli producent opisuje że w pokarmie dobrej jakości jest 25% substancji wiążącej czyli mąki a w niższej jakości zawartość ta wynosi nawet 50%,to coś jest nie tak. Tak dobra spirulina 36 zawiera : ryby, zboża, produkty zwierzęce i inne przetrawione składniki. Czy jest to dobry pokarm ? Podczas tradycyjnego suszenia tracimy lwią część witaminy c tak ważnej dla naszych ryb. Kiedyś ktoś mi powiedział : Te pokarmy robią duże firmy w których pracują fachowcy. A ja powiem tak : obecnie fachowcy produkują parówki w których nie znajdziecie mięsa, to jest interes i kolorowe opakowania. Nie twierdzę że wszystkie pokarmy suszone są złe, ale daleko im do ideału.

pozdrawiam:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.