Jump to content

jbl TopClean


xjrparker23

Recommended Posts

Dobry wieczór,

po ponad dwóch miesiącach skompletowałem podstawowy sprzęt; zbiornik, filtr, pokrywę oświetlenie, kamienie żwir i piasek, tło, testy itp. Wszystko zgodnie z Waszymi wskazówkami. Dużo czytałem i "liznąłem" trochę wiedzy (bo opanować się jej nie da w tak krótkim czasie). Parę dni temu zalałem zbiornik wodą + 20% z dojrzałego akwarium, dałem bakterie, włączyłem filtrację, grzałkę podpiętą pod RT-2 zadałem temp. na 26 stopni i spokojnie zacząłem oczekiwanie na dojrzewanie wody po dwóch dniach miałem zamiar wpuścić kilka gupików "startowych", ale gdy spojrzałem od dołu na taflę pofalowanej wody zauważyłem, że jej połowa pokryta jest kożuchem. Wylot z filtra spycha go w drugą połowę zbiornika. Wraz z zakupem filtra dostałem reklamówkę ze sprzętem JBL i natrafiłem tam na TopClean.


http://allegro.pl/listing/listing.php?string=jbl+top+clean&search_scope=


Chciałbym zatem zapytać Was czy ktoś ma takie coś i czy rzeczywiście to działa. I czy warto wydać na to 68zł bo za tyle mogę go mieć.


Dziękuję i pozdrawiam Wszystkich

Krzysztof Linke

Link to comment
Share on other sites

Według mnie bardziej popularny jest Eheim skim 350 i jego mogę Ci śmiało polecić. Sam używam bo też miałem problem z kożuchem (otwarte akwarium). Wystarczy włączyć na godzinkę i powierzchnia wody czysta jak łza.

Ten, który podałeś podpina się pod zasys kubła i zajmuje dość sporo miejsca wewnątrz a ten mój to niezależne urządzenie podpinane pod 230v. Jest naprawdę niewielkich rozmiarów a pobór prądu to około 5W.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję koledze za odpowiedź. Chciałem właśnie uniknąć podłączania kolejnego urządzenia bo celem było wyeliminowanie z akwarium wszystkich sprzętów na zewnątrz. Miał zostać jedynie odpływ i dopływ wody. Jednak po przemyśleniu stwierdzam, że Twój pomysł będzie lepszy bo będę mógł włączać ten skimmer wtedy jak nie będzie już pokarmu na tafli wody co zapobiegnie szybszemu zabrudzeniu filtra.

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam

Krzysztof

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.