Skocz do zawartości

Poziomowanie akwarium


lisartur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postawiłem swoje akwarium 100x40x40 na szafce w pokoju

Zalałem wodą i nie sprawdziłem poziomów

Teraz mam już pełne i sprawdzałem poziom i lekko leci do przodu jakieś 6mm i lekko na bok jakieś 3mm

Czy wylewać wodę i poziomować całą szafkę czy nie ma to większego znaczenia

Chodzi mi o samo akwarium czy się nic nie stanie jeżeli tak zostawię czy musze jednak wypoziomować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu nie ryzykował zlał wode i wypoziomował.Te 6mm to spory odbieg od poziomu a przy późniejszym podkopywaniu skał przez ryby jest większa szansa, że któraś może polecieć na przednią szybę i bd kłopot. A czy masz może jakąś mate poziomującą pomiędzy blatem a dnem akwarium??


Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy np przy nie wypoziomowanym jest większe ciśnienie na ściankę czy coś w tym rodzaju


...oczywiście!! I jest bardziej podatne na pęknięcia..Wypoziomowanie akwarium to podstawowa czynność przy zakładaniu akwa. Nie masz zbyt dużego szkła co nie oznacza ,że coś nie pęknie!! Po prostu póki masz możliwość to je wypoziomuj i będziesz spał spokojniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Andrzej pisze naciski na szkło są w tych miejscach większe a myślę, że te kilka godzin (powiedzmy) roboty to nie jest wysoka cena wzamian za spokój przy śnie, wyjazdach niż sprzątania w razie powodzi no i kosztów materialnych ;)


Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przy pomocy poziomicy


poziomnica nie jest potrzebna - już widzisz różnicę w poziomie wody w zbiorniku.

zakładając że akwa jest OK to albo szafka jest krzywa albo podłoga nie pozioma albo oba do d... spróbuj wcisnąć z odpowiedniej strony cienki klin metalowy między szafkę a podłogę a potem jakiś plastik by tak pozostało i nie było widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem i różnica lustra wody między tylną ścianką a przednią wynosi około 6-7mm

Czy jest sens to niwelować?



moim zdaniem jeśli (jak pisali słusznie koledzy) nie zrobiłeś tego na początku to przy takiej różnicy nie ma znaczenia z punktu widzenia różnic ciśnienia na szyby przód-tył.

To zbyt małe róznice by wpływały na możliwość pęknięcia szyb.

Ja bym pozostawił jak jest bo jak zaczniesz podnosić przód czy tył to właśnie możesz wprowadzić jakieś naprężenia na dno zbiornika.

Chyba że drażni cię i jest widoczna na zewnątrz ta róznica wypoziomowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.