marek_z_81 Opublikowano 5 Marca 2014 #11 Opublikowano 5 Marca 2014 Na tym etapie to całkiem normalne. Nie rób podmiany... nie rób nic. Tylko badaj parametry co któryś dzień.
asiunia008 Opublikowano 5 Marca 2014 Autor #12 Opublikowano 5 Marca 2014 Właśnie tak mi się wydaje,że to może być od podmiany...ok,nic nie robie i czekam
shogun_lmc Opublikowano 5 Marca 2014 #13 Opublikowano 5 Marca 2014 Witaj niedawno sam zakładałem akwa. ( poczatek lutego) . Ja zrobiłem tak na poczatek był " syfik" z filtra od żółwia ,potem Sera Bio Nitrivec w 2 dawkach po 100ml potem ze sklepu akwarystycznego duza gąbka ( z pracujacego akwa) i czekanie które mnie strasznie denerwowało To wyszystko na 300l akwa.. Etapy dajrzewania które sie pojawiały to masakra od " mlecznej wody " do okrzemków które sie teraz pojawiły . o zakupie rybek w niedziele to zapomnij no moze jakies 3 szt ale startowe , wyglada na to ze u ciebie sam proces dopiero sie zaczyna , u mnie no2 nie skozyło az tak wysoko (było miedzy,08-1,6) ale potem faktycznie spadło . kolejny krok to wzrost no3 i tu koledzy maja raje jak juz osiagnie 80-100 to podmianka z 20% wody i po kilku dniach mozna zarybiac . Wiem z własnych odczuc ze juz by sie chciało wpuszczac ryby nawet na poczatku ale naprawde posłuchaj kolegów z forum wiedza co mówia choc niekiedy wydaje sie ze " mądrkują"(bez obrazy Panowie ). U mnie dojrzewanie trwało prawie 3 tyg. Teraz pływa mi 38 rybek 3-4 cm do redukcji i wszystko jest ok .Pojawiły sie okrzemki( brazowy nalot) ale juz wiem ze nie nalezy z tym walczyc i tez czekam az ustapia tym zielonym .Głowa do góry i powodzenia
asiunia008 Opublikowano 5 Marca 2014 Autor #14 Opublikowano 5 Marca 2014 Wiem,wiem...nie mam zamiaru jeszcze wkładać rybek skoro nic nie jest unormowane. W poprzednim akwarium tak zrobiłam i skończyło się to śmiercią niektórych rybek.... Posłucham waszych rad i uzbroje się w cierpliwość,skoro podjęłam się opieki nad rybkami,musze stworzyć im najpierw optymalne warunki,niezależnie od czasu....
piterf Opublikowano 5 Marca 2014 #15 Opublikowano 5 Marca 2014 Na razie podmiana wody jest niepotrzebna. O zarybieniu na tą chwilę zapomnij. Jeśli poziom No2 spadnie do 0 i zacznie wzrastać poziom No3 to wtedy można zacząć zbijać No3 podmianami i nie czekaj aż wzrośnie do 80-100ppm, No3 utrzymuj na poziomie ok 10-20ppm.
asiunia008 Opublikowano 10 Marca 2014 Autor #16 Opublikowano 10 Marca 2014 Witam!!! Mierzylam no2 i jestem w szoku :shock: :shock: Teraz mam 3,3 :!: Co teraz? Dodam,że Mierzylam tez no2 wody z kranu i jest poniżej 0,3, może zatem wymienić częściowo wodę w akwarium? Dodam,że do dzisiaj lalam bakterie nitryfikacyjne... P.s. Nie zakupiłam jeszcze testów no3...
Jargos Opublikowano 10 Marca 2014 #17 Opublikowano 10 Marca 2014 Data w stopce do data założenia akwarium ? Ryby mamy nadzieję, że jeszcze tam nie pływają... jeśli nie to wszystko w porządku cykl azotowy wystartował. Poczytaj FAQ oraz wygogluj sobie hasło: cykl azotowy w akwarium - powinno rozjaśnić
marek_z_81 Opublikowano 10 Marca 2014 #18 Opublikowano 10 Marca 2014 Nie podmieniaj wody. Szkoda, że nie masz NH3 wiedziałabyś czy amoniak został przerobiony w całości. Spokojnie, jak zacznie spadać to z dnia na dzień będzie dużo mniej. Cierpliwości Wiem, że to trudne, ale opłaca się.
asiunia008 Opublikowano 10 Marca 2014 Autor #19 Opublikowano 10 Marca 2014 Oczywiscie rybki jeszcze nie pływają Cierpliwość mam,bałam się tylko,że coś jest nie w porządku...ale skoro tak ma być to niech tak będzie,a ja poczekam Skierowalam filtr na tafle wody,aby dostarczyć więcej tlenu.... P.S. Mój mąż wczoraj oznajmił,że w zasadzie to samo akwarium jest ładne i rybki nie koniecznie muszą tam pływać...oczywiście ironicznie Witam!!! Wczoraj robiłam testy,a woda nadal bez zmian.... :-( nie robić jeszcze żadnych podmian?
asiunia008 Opublikowano 21 Marca 2014 Autor #20 Opublikowano 21 Marca 2014 Witam!!! Dzisiaj robiłam ponownie testy i ku mojemu zdziwieniu no2 spadło do poniżej 0,3!!!! ;D ;D Dokładnie nie jestem w stanie ocenić, ponieważ poziom odczytuje się według koloru,a u mnie jest zolty jest to jednak najniższa skala... Co teraz? Niestety, nie mam testów do pomiaru no3... Chciałabym jutro kupić pierwsze rybki i mam pytanie: Czy dzisiaj zrobić podmiane wody? Mam też nakierowany wylot filtra na tafle wody,aby dodatkowo zapewnić napowietrzenie,czy już tego nie robić?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się