Skocz do zawartości

normy w akwarium malawi


asiunia008

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

niedawno sam zakładałem akwa. ( poczatek lutego) . Ja zrobiłem tak na poczatek był " syfik" z filtra od żółwia ,potem Sera Bio Nitrivec w 2 dawkach po 100ml potem ze sklepu akwarystycznego duza gąbka ( z pracujacego akwa) i czekanie które mnie strasznie denerwowało To wyszystko na 300l akwa.. Etapy dajrzewania które sie pojawiały to masakra od " mlecznej wody " do okrzemków które sie teraz pojawiły .

o zakupie rybek w niedziele to zapomnij no moze jakies 3 szt ale startowe , wyglada na to ze u ciebie sam proces dopiero sie zaczyna , u mnie no2 nie skozyło az tak wysoko (było miedzy,08-1,6) ale potem faktycznie spadło . kolejny krok to wzrost no3 i tu koledzy maja raje jak juz osiagnie 80-100 to podmianka z 20% wody i po kilku dniach mozna zarybiac .

Wiem z własnych odczuc ze juz by sie chciało wpuszczac ryby nawet na poczatku ale naprawde posłuchaj kolegów z forum wiedza co mówia choc niekiedy wydaje sie ze " mądrkują"(bez obrazy Panowie ). U mnie dojrzewanie trwało prawie 3 tyg. Teraz pływa mi 38 rybek 3-4 cm do redukcji i wszystko jest ok .Pojawiły sie okrzemki( brazowy nalot) ale juz wiem ze nie nalezy z tym walczyc i tez czekam az ustapia tym zielonym .Głowa do góry i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wiem...nie mam zamiaru jeszcze wkładać rybek skoro nic nie jest unormowane.

W poprzednim akwarium tak zrobiłam i skończyło się to śmiercią niektórych rybek....

Posłucham waszych rad i uzbroje się w cierpliwość,skoro podjęłam się opieki nad rybkami,musze stworzyć im najpierw optymalne warunki,niezależnie od czasu....:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie podmiana wody jest niepotrzebna. O zarybieniu na tą chwilę zapomnij. Jeśli poziom No2 spadnie do 0 i zacznie wzrastać poziom No3 to wtedy można zacząć zbijać No3 podmianami i nie czekaj aż wzrośnie do 80-100ppm, No3 utrzymuj na poziomie ok 10-20ppm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mierzylam no2 i jestem w szoku :shock: :shock:

Teraz mam 3,3 :!:

Co teraz? Dodam,że Mierzylam tez no2 wody z kranu i jest poniżej 0,3, może zatem wymienić częściowo wodę w akwarium?




Dodam,że do dzisiaj lalam bakterie nitryfikacyjne...


P.s. Nie zakupiłam jeszcze testów no3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data w stopce do data założenia akwarium ? Ryby mamy nadzieję, że jeszcze tam nie pływają... jeśli nie to wszystko w porządku cykl azotowy wystartował.

Poczytaj FAQ oraz wygogluj sobie hasło: cykl azotowy w akwarium - powinno rozjaśnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie rybki jeszcze nie pływają ;)

Cierpliwość mam,bałam się tylko,że coś jest nie w porządku...ale skoro tak ma być to niech tak będzie,a ja poczekam ;)


Skierowalam filtr na tafle wody,aby dostarczyć więcej tlenu....


P.S. Mój mąż wczoraj oznajmił,że w zasadzie to samo akwarium jest ładne i rybki nie koniecznie muszą tam pływać...oczywiście ironicznie ;)



Witam!!!

Wczoraj robiłam testy,a woda nadal bez zmian.... :-( nie robić jeszcze żadnych podmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!!!

Dzisiaj robiłam ponownie testy i ku mojemu zdziwieniu no2 spadło do poniżej 0,3!!!! ;D ;D

Dokładnie nie jestem w stanie ocenić, ponieważ poziom odczytuje się według koloru,a u mnie jest zolty :mrgreen::mrgreen::mrgreen: jest to jednak najniższa skala...

Co teraz? Niestety, nie mam testów do pomiaru no3...

Chciałabym jutro kupić pierwsze rybki i mam pytanie:

Czy dzisiaj zrobić podmiane wody?

Mam też nakierowany wylot filtra na tafle wody,aby dodatkowo zapewnić napowietrzenie,czy już tego nie robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.