Skocz do zawartości

Start z Malawi pomoc z obsadą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Mam baniak 240L obecnie znajdują sie w nim ryby z Tanganika plus cztery samce socolofi, które dostałem od sąsiada tak mi sie spodobały te ryby ze postanowiłem zrobić sobie malawi. Wszystkie ryby z tangi sie pozbędę oczywiście i tu moje pytanie co do obsady.


Chciałbym mieć:

-demasoni

-yellow

-aulonocara fire fish


No i oczywiście chciałbym do moich socolofi dokupić samice. Trochę może tego być za dużo, więc proszę was o pomoc w dobraniu dobrej obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Mam baniak 240L obecnie znajdują sie w nim ryby z Tanganika plus cztery samce socolofi, które dostałem od sąsiada tak mi sie spodobały te ryby ze postanowiłem zrobić sobie malawi. Wszystkie ryby z tangi sie pozbędę oczywiście i tu moje pytanie co do obsady.


Chciałbym mieć:

-demasoni

-yellow

-aulonocara fire fish


No i oczywiście chciałbym do moich socolofi dokupić samice. Trochę może tego być za dużo, więc proszę was o pomoc w dobraniu dobrej obsady.



Yellowki i Fire Fish to mięsożercy a demasoni to typowy roślinożerca. Będzie bardzo trudno pogodzić ich dietę.


Czasami dopuszczane samice są gonione i zamęczone przez samców. Cztery samce w jednego gatunku w 240l to zbyt dużo. Maks to 2 samce. Warto byłoby zredukować o 2-3 samce i dokupić już wyrośnięte 3-4 samice. Yellowki jako, że są łagodnym gatunkiem można spróbować z większą ilością samców ( u mnie idealnie sprawdza się kombinacja 2 samce i 3 samice). Do yellowków i socolofi proponowałbym pyszczaka rdzawego (Iodotropheus sprengerae), który ma bardzo ładny rdzawy kolor (z domieszką ciemnego niebieskiego). Jeżeli chodzi o rdzawe to zjedzą wszystko i pasują do każdych pyszczaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłów na 240kę może być wiele jednak rozumiem, ze te 3 gatunki już na pewno zostają ? Ja bym nie brał socolofi. Yellow, aulonka i rdzawy to lepsze rozwiązanie ale nie jedyne. Zamiast obstukanych rdzawych ja bym wziął dostępne ostatnio Pseudotropheus livingstonii.

-- dołączony post:

Jakbyś zrezygnował z Aulonki to mógłbyś pokombinować z jakimś agresywniejszym terytorialistą. Czy układ Afra cobue, yellow i rdzawy nie wydaje ci się ciekawy

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam ponownie


Na początku marca niestety zlikwidowałem moje tanga chciałem przejść na malawi ale niestety mało czasu spowodowało ze temat upadł. I oto jestem na nowo w moim poprzednim wątku na temat obsady. Litraż baniaka ten sam (250L) i na nowo dylemat obsady jak na początku wątku.


Chciałbym żeby w akwarium pływały ryby


-żółte tu wybór łatwy Yellow

-czerwone myślałem o fire fish ( moze ktoś ma jakiś lepszy pomysł)

-niebieskie tu tez dylemat socolofi albo coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cynotilapia axelrodi to lepszy wybór bo ryba bardziej zbliżona dietetycznie i mniejsza. Zarówno socolofi jak i axelrodi są terytorialne a wiec rodzi się ewentualny problem na linii terytorialista Aulonocara. jednak sztuczne Aulonki to mocniejsza wersja Aulonek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.