tusiek19 Opublikowano 22 Lutego 2014 #1 Opublikowano 22 Lutego 2014 Witam serdecznie.Przedstawiam nietypowe akwarium kostka malawi o wymiarach 100x80x44, filtracja Eheim professional 2 model 2126 (wbudowana grzałka z termostatem), dodatkowo sump, oświetlenie - belka własnej roboty 1 x T8 sylvania aquastar + listwy led (2 x metr biała, 1 x metr niebieska). Podłoże kwarc. Akwarium zalane w niedziele 09.02, dojrzewa sobie Z początkiem Marca chciałbym go zarybić. Proszę o sugestie co do zmian, ponieważ jeszcze jest czas na zmiany przed mieszkańcami, obecnie wpuszczone jest tylko 5 zbrojników
edzzio Opublikowano 23 Lutego 2014 #2 Opublikowano 23 Lutego 2014 To możesz je łapać przed zarybieniem ponieważ to nie ten biotop a kiedyś mogą być atakowane przez pysie kiedy któryś wejdzie na rewir któregoś z samców, a co do wystroju to tobie ma się podobać mi osobiście nie przypadło do gustu. Musisz sprawdzić jak cyrkulacja działa między tymi skałkami żeby kupska nie zalegały. Ja osobiście wolał bym oklepane otaczaki lub serpentynit lub coś podobnego:) Pozdrawiam
Dario1906 Opublikowano 23 Lutego 2014 #4 Opublikowano 23 Lutego 2014 Witam kolege z Jaworzna Moja opinia taka zgadzami sie z poprzednikami
tusiek19 Opublikowano 23 Lutego 2014 Autor #5 Opublikowano 23 Lutego 2014 Dzięki za odzew Co do cyrkulacji to zauważyłem że są miejsca gdzie zbierają się odchody, ale przy szerokiej kostce jest to chyba nieuniknione, są zamontowane dwie dysze wypustowe i dwie ssące. Myśle że odkurzaczem ręcznym będzie mi łatwiej ściagać z tych skupisk.To nie świtlówka tylko listwa led, na zdjęciu zabarwienie dość mocno niebieskie wyszło ale w rzeczywistości jest praktycznie nie zauważalne, a załamuje kolor różowy świetlówki aquastar.Dla potwierdzenia zamieszczam cztery zdjęcia na jednym z nich zostało wyłączone niebieskie światło, na którym?
fushin Opublikowano 23 Lutego 2014 #7 Opublikowano 23 Lutego 2014 Dziwnie to akwarium wygląda, na pierwszy rzut oka to jakby zalane terrarium (mam na myśli ułożenie skał).
piterf Opublikowano 23 Lutego 2014 #8 Opublikowano 23 Lutego 2014 Ja wywaliłbym te drobne łupki z piachu i wrzucił kilka większych kamoli
tusiek19 Opublikowano 24 Lutego 2014 Autor #9 Opublikowano 24 Lutego 2014 Wstawiam krótki film prezentujący baniaczek. słychać jak wyłączam ledy niebieskie na chwil, można zaobserwować różnice światła. Malawi 350l dwa tygodnie po zalaniu. - YouTube
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się