Skocz do zawartości

Pianka montażowa


Lenek

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu ( lata temu ) temat drazyla nasza kolezanka klubowa - Norah. Dzwoniac po roznych producentach probowala sie wywiedziec na temat zwiazkow zawartych w piankach montażowych. Niestety zgromadzone przez nia informacje przepadly wraz z lista mailowa km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wkońcu jest toksyczna czy nie? Prosze o odp. bo robie tło i nie wiem czy mam pokrywać czy nie


tak się zastanawiam czy jak miałem 14 lat to tez byłem taki niecierpliwy...


Kilka razy już widziałem opisy tworzenia akwarium, w których pianka montażowa brała udział. I co prawda nie spotkałem się z opinią że może szkodzić to jednak ja byłbym ostrożny. W końcu to tablica mendelejewa. Na pewno musisz uważać (tak jak w przypadku styropianu ) na to czy nie zawiera substancji antygrzybiczych. Te to by Ci na pewno wytruły nie tylko grzybki. Ja osobiscie nigdy nie stosowałem.


pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O styropianie to się akurat dużo pisało na tym forum i wiele osób go stosuje jako podkład pod kamloty. Tak więc (nie bardzo mogę sobie wyobrazić w jaki sposób chcesz go stosować) myślę że nie powinno być problemu. Jedyna tylko podpowiedź: postaraj się żeby nie było go nigdzie na zewnątrz, tzn zeby ryby nie miały do niego fizycznego dostępu, bo jak się tylko zorientują że mogą sobie w nim poskubać to wyskubią Ci ile tylko dadzą radę. A jak z tego co czytałem wcześniej chcesz to pokrywać farbą (i tu też uwaga: zorientuj się jakch farb można używać - poszukaj na forum, było o tym pisane) może się zdarzyć że zeskubią Ci ten pomalowany i odsłonią biały.


pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niecierpliwy ponieważ jestem w trakcie budowy tła, i chciałbym mieć to za sobą... ?




Wiele osób obecnych na tym forum (w tym i ja) wiele miesięcy poświęciło na edukację i dopiero po przemyśleniu dokładnie wszystkiego zabierało się do pracy nad swoim kawałkiem Malawi. Ja choć miałem akwarium od ponad 20 lat, przez ponad pół roku zbierałem potrzebne mi informacje. Ty postępujesz "troszkę" inaczej. Dziś pytanie, dziś odpowiedź, jutro zabierasz się do pracy. Akwarystyka kolego Lenku to przede wszystkim cierpliwość. W pośpiechu łatwo podjąć niewłaściwą decyzję, która może później sporo kosztować Twoich nerwów, pieniędzy i przede wszystkim zdrowia Twoich pupili.


Tak więc nic na wariata

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co robie, tło powstaje tak, że wycinam ze styropianu sztyczne skałki, opalam świeczką i naklejam na drugi styropian. Styropian będe malował farbą akrylową Faust (podobno ma atest na wode, czy coś takiego) czytałem nt. tej farby na forum. Gdy naklejałem te "sztuczne skałki) pojawiły się brzydkie luki pomiędzy kawałkami styropianu przyklejonego do tła. Z tąd moje pytanie: czym mam wypełnić te luki?




dsc00587mg0.jpg

Shot with K750i at 2007-08-07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu twierdzisz, że nie wytrzyma ? Ceresit jest za drogi, szkoda mi wydawać 50 zł.


Czyli najlepiej chyba dać se spokuj z tłem i walnąć zwykły czarny brystol ( chyba to będzie najlepsze rozwiązanie) ?

Widziałem takie tła wypukłe chyba aquaela, ale mam pewne wątpliwości czy te tła za bardzo się nie "świecą" i czy to w ogóle jakoś wygląda "biotopowo" te tło ?


Widziałem też bardzo ładne tło zrobione z pogiętego brystolu i krawędzie były zaznaczone kredą. Co Wy o tym myślicie.


Tła strukturalne mi sie nie podobają. A te co mi sie podobają kosztują 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.