Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
To logiczne ale bardzo szybko siadają wkłady
O to chodzi aby jak najszybciej pozbyć się nieczystości z akwa a nie kumulować wzrost NO3, przynajmniej mnie ;).
Opublikowano

Co rozumiesz przez słowo pozbyć czy Twój filtr na bieżąco wyrzuca te nieczystości ze zbiornika

Gdzie byś go nie wpoił woda ciągle przez niego płynie część zabiera ze sobą – czy się mylę ?.


A gdyby tak z zapasowego 10 korpusu zrobić ?

Myślałem nad wkładem siatkowym wielokrotnego użytku .

Coś „ala” z foto – tylko jaki by nie siadał co 2/3 dni i nie blokował całości ?.

post-14617-14695716370801_thumb.jpg

Opublikowano

Nieeee bo to już „sztuka dla sztuki” beznadzieja w zbiorniku wkońcu nie pływa to co my zostawiamy po obfitym posiłku ;-) .

Więc to po rybciach wirnik „przemieli” i wpakuje w postaci drobniejszej w pierwszą partie mechanika .

Czyli są dwie opcje 1 to sznurkowy 100 zamiast 50

Druga to siatkowe wielokrotne tylko jak one się sprawują i jaki 100/150 ?

Opublikowano
Co rozumiesz przez słowo pozbyć czy Twój filtr na bieżąco wyrzuca te nieczystości ze zbiornika

Gdzie byś go nie wpoił woda ciągle przez niego płynie część zabiera ze sobą – czy się mylę ?.

Po prostu wymieniam, czyszczę wkłady mechaniczne raz w tygodniu, za mechanikami woda jest pozbawiona nieczystości większych niż 100 mikronów a cyrkulacja w akwa jest tak ustawiona aby wszystko co zbędne ;) trafiało do filtracji.

Druga to siatkowe wielokrotne tylko jak one się sprawują i jaki 100/150 ?

Nie sprawdzają się.

Opublikowano

Chyba większą skutecznością prezentuje się „FBF” zasypany purigenem itp. media tego rodzaju w większym stopniu wiążą i zatrzymują toksyny .

Przez co wkłady te zmieniają barwę .

Opublikowano

Nasze ryby to "brudasy" i im więcej metod na zmniejszenie azotanów tym lepiej :) Co do purigenu to (nie chwaląc się ;)) byłem jednym z propagatorów tego medium na naszym forum.

--------------

Wkłady przed pompą zabezpieczają ją nie przed rybimi klockami ale np. przed piaskiem który może skutecznie zmniejszyć żywotność pompy.

Opublikowano

Czytałem czytałem :-)

Może ktoś jeszcze napisze coś odnośnie stosowania :

Seachem Phosguard /Purigen czy żywic Purolite A520E

Media to dalsza perspektywa lecz również będę chciał poruszyć ten temat .

Opublikowano

Odnośnie

Co do purigenu to (nie chwaląc się ;)) byłem jednym z propagatorów tego medium na naszym forum.


Myślisz że z czyich „elaboratów” zaczerpnąłem większość informacji i drążę temat by pociągnąć również innych za języki ha ha ha ;-) (krótko mówiąc wiercę dziurę w brzuchu) ale większość trafia pod „czapkę” a reszta londuje w postaci screen-ów na „twardy” będzie jak znalazł na danym etapie .

Pozdrawiam .

Opublikowano

a ja nadal nie wiem czemu aż 9 korpusów a może po prostu nie uważnie czytam ale 9 korpusów plus 2 tetry to musi być naprawdę dobra pompa żeby to pchać wszystko

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.