Skocz do zawartości

Wydzielony: Sump do 160x60x60cm


malet7

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie sumpów zdania są podzielone. Jedni preferują przepływ góra dół inni boczny. Osobiście zdecydowałem się na boczny jednak cześć znajomych z powodzeniem stosuje drugi typ. Mój sump spełnia zadanie i jest chyba prostszy. Ceramikę zapakowałbym w siatkę bo wtedy nie będziesz miał problemu z jej wyciąganiem. Szczeliny zostawiłbym na tyle duże aby się nie zapchały wydaje mi się że 5-6 cm będzie OK. Jako przegródki pomiędzy komorami dałem gruboziarnistą gąbkę wstawiając ją w szczeliny. Pamiętaj tez o tym abyś szyby przegrody wklejał tak aby były one niżej faktyczne szyby akwarium-sumpa. W razie zapchania się komory woda musi pojść górą a nie na podłogę.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U góry chcę też zostawić około 5cm, myślę że wystarczy.

Dla mnie znów prostszy wydaje się góra dół :/

Z tą gąbką między przegrodami dobry pomysł.


Każdą komorę chcę zrobić 20cm szeroką, a ściany tak:

1- 5cm od dołu i góry

2- 5cm od góry

3- 5cm od dołu i góry.


Będzie coś z tego?

Dopiero jutro będę miał szybę

post-11163-14695716357867_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potrzebuję pomocy, chcę kupić w końcu pompę

Heizung Umwälzpumpe | eBay


Komin 15,5x15,5cm, odpływ max 40mm, wlot 20mm.

Komin i odływ dadzą radę przepuścić tyle wody?

Jeśli nie to jaką najmocniejszą pompę mogę założyć?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnej wielkości sumpa ale do akwa 1300l. W akwarium ma 3 otwory 32, również mam 4 przegrody jednak góra-dół gdyż uważam, iż przepływ wody jest równomierny i można wyregulować dobrze poziom wody w komorze z pompą. Co się tyczy samej pompy to mam New Jeta 6000 i jest za mocna gdyż nie nadąża napływać woda do sumpa. Nie przeszkadza mi tak duża wydajność pompy gdyż mam filtr kubełkowy i aby go wykorzystać to na wyjściu pompy go podłączę i dopiero do akwarium. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie sie dało taka pompę jakos stłumić? Tzn na wylocie zmniejszyć średnicę rurki tak, aby jednak nic dodatkowego nie podłączac?

Albo z innej beczki-jaką maksymalnie pompę moge podłączyć?

Z góry dzieki za pomoc.

Aha jeszcze jedno pytanie. U was tez zbiera sie taki jakby szlam na powierzchni wody w sumpie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zastosował pompę o wydajności 2000-3000 litrów na godzinę. Da się zmniejszyć przepływ wody poprzez zawór za pompą, którym regulujesz. U mnie nie ma nic takiego na powierzchni w sumpie gdyż spływająca woda tak się miesza że nie ma syfu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm teraz chodzi pompa o wydajności 2000l/h i ledwo rusza taflą wody, nie mówiąc o odchodach zalegających na dnie :/

Chyba, że zamiast mocniejszej pompy zamontować jakiś cyrkulator który ruszy kupska z dna do komina? tylko to znowu widoczny sprzet w akwarium :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.