piterf Opublikowano 24 Stycznia 2015 #31 Opublikowano 24 Stycznia 2015 Bardzo przyjemnie popatrzeć na takie szkiełko. 1
malet7 Opublikowano 25 Stycznia 2015 Autor #33 Opublikowano 25 Stycznia 2015 ten film bakteryjny. Juz usunalem, ustawilem inaczej cyrkulator. Zmieniłem w sobotę belkę na barwę 10000K. Filmik postaram sie wrzucić na dniach. Pozdrowienia 1
pozner Opublikowano 26 Stycznia 2015 #34 Opublikowano 26 Stycznia 2015 Bardzo ładne akwarium, od dawna choruję na otoczki, ale boję się ich masy. a co za tym idzie wagi. Nie wiem jakie masz warunki obciążeniowe, ale jak dla mnie akwarium z mbuną powinno mieć więcej kamieni (gruzowiska). W moim akwarium (180dł.) swoje rewiry miały 3 samce elongatusa chewere, samiec lombardzkiego i trewavaska, ale na całej długości miałem kamieniołom. Jak widzę, w porównaniu z początkiem, jest kamieni dużo więcej, ale, jak na mój gust, nadal za mało.
malet7 Opublikowano 26 Stycznia 2015 Autor #35 Opublikowano 26 Stycznia 2015 od dawna choruję na otoczki, ale boję się ich masy. a co za tym idzie wagi. Nie wiem jakie masz warunki obciążeniowe Jak dla mnie kamień to kamień, prócz lawy i chyba wapienia filipińskiego każdy kamień jest mniej więcej tej samej masy... Czy to serpentynit, czy otoczak, czy jakieś tam inne. Warunki obciążeniowe hmm... tak jak w każdym budownictwie 200kg/m2 rozłożone na całą powierzchnię pomieszczenia. akwarium z mbuną powinno mieć więcej kamieni (gruzowiska) Wiem wiem, ale ryby muszą też gdzieś pływać , a te 200kg ledwo wtaszczyłem na drugie piętro, a o układaniu już nie wspomnę... Ale już myślę o tym, żeby dołożyć kamieni, szczególnie po lewej stronie, tak z 5-10cm niżej od lustra wody. Tylko muszę poczekać na dobranie się haremu Chilumb i Red-Red`ów ob, bo przy tym setupie miałem ciężko wyłowić Sauloski... Tak na marginesie według mnie jakoś łatwiej ułożyć mniejsze akwarium co by jakoś sensownie wyglądało Pozdrowienia
pozner Opublikowano 26 Stycznia 2015 #36 Opublikowano 26 Stycznia 2015 Nie jestem geologiem, ale wydaje mi się, że masa, gęstość otoczaków jest dużo większa od reszty kamieni. Tachałem na trzecie piętro piaskowiec, a ostatnio dolomit i podnosiłem w składzie kamieni otoczaki. Nie przesadzę twierdząc, że ważą przynajmniej dwa razy więcej od nich. Sam napisałeś, że ta stosunkowo niewielka ilość kamieni waży aż 200 kg. Wiem, że niestety kiedyś czeka mnie tachanie otoczaków, ale muszę je mieć w akwarium. Czeka mnie przed tym jeszcze wzmocnienie mebelka na którym stoi akwarium.
makok Opublikowano 27 Stycznia 2015 #37 Opublikowano 27 Stycznia 2015 Nie jestem geologiem, ale wydaje mi się, że masa, gęstość otoczaków jest dużo większa od reszty kamieni. Tachałem na trzecie piętro piaskowiec, a ostatnio dolomit i podnosiłem w składzie kamieni otoczaki. Nie przesadzę twierdząc, że ważą przynajmniej dwa razy więcej od nich. Sam napisałeś, że ta stosunkowo niewielka ilość kamieni waży aż 200 kg. Wiem, że niestety kiedyś czeka mnie tachanie otoczaków, ale muszę je mieć w akwarium. Czeka mnie przed tym jeszcze wzmocnienie mebelka na którym stoi akwarium. Ta waga którą dobrze zaobserwowałeś wynika z dwóch rzeczy: - otoczaki to głównie kamienie ciężkie jak np granity - lekkie skały woda w rzece rozpuszcza zanim się uformują... - otoczaki najbliżej spośród wszystkich kamieni kształtem przypominają kulę, a kula to kształt który przy najmniejszych wymiarach uzyskuje największą objętość, a co za tym idzie w akwarium wydaje nam się że prawie nie mamy kamieni bo wymiarami jest ich mało, a wagowo ważą tyle samo co kostka granitowa zapełniająca akwa po sufit wsypana luzem... przy takim porównaniu to piaskowiec by wystawał z akwa przy tej samej masie Otoczaki to wyzwanie dla szafki, dla dna i dla ustawiającego kompozycje...
malet7 Opublikowano 27 Stycznia 2015 Autor #38 Opublikowano 27 Stycznia 2015 Otoczaki to wyzwanie dla szafki, dla dna i dla ustawiającego kompozycje... Szafka się trzyma i nie dała żadnych niepokojących znaków, na dnie leży 2cm styropian, a pod dnem pianka 1cm. Najbardziej poszkodowany był układający kompozycję , bo siedziałem przy tym od 20wieczorem do 6rano... i to tylko przy 6piwkach Ale chyba się opłacało https://www.youtube.com/watch?v=bRibBdBIuKs już bez Saulosków i z innych światłem
Kamil777 Opublikowano 4 Lutego 2015 #39 Opublikowano 4 Lutego 2015 Fajnie te otoczaki sie prezentują. Też za jakiś czas bd zmieniał. Co to co oswietlenie ? świetłowka ,belka rgb? ps. tez jak kupowałem swedeny były takie fajne jednak potem po tych kolorach już śladu nie było.
malet7 Opublikowano 4 Lutego 2015 Autor #40 Opublikowano 4 Lutego 2015 Co to co oswietlenie ? świetłowka ,belka rgb? Świetlówka 36w Philips AQUARELLE o barwie 10000K ps. tez jak kupowałem swedeny były takie fajne jednak potem po tych kolorach już śladu nie było Moje mają ponad rok i póki co wybarwieniem jeszcze mnie potrafią zaskoczyć Ostanio nawet myślałem, że samice (które nie podchodziły do niedawna do tarła) są samcami bo zaczęły się tak barwić. Na szczęście obie niedawno inkubowały . W zeszłą sobotę "wypłynęły" na szerokie wody Strigatusy, Red Red`y. Następne maczanie łapek planuję za jakieś pół roku jak ryby jeszcze trochę podrosną i będzie wiadomo ile samców trzeba będzie odłowić. Pozdrawiam
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się