Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkim, mam pewien problem z moim samcem estherae, dzisiaj zaobserwowałem ze pływa przy powierzchni wody, mogę złapać go ręką, jest bardzo "ospały". Od pewnego czasu niektóre z moich rybek od czasu do czasu ocierają się o piasek, nie wiem czy nie jest to jakiś symptom ?

Akwarium 160, kubełek - JBL e 901, wew. aquael 1500

Karmienie Tropical MALAWI Flakes i OSI Spirulina Pallets

Pomocy!!

Opublikowano

Musisz uzupełnić wymagane dane. Podaj jakie masz NO2, NO3, NH3/4. Podaj również kiedy zbiornik został zalany i najlepiej wstaw jakieś dobre zdjęcia ryby. Dopiero wtedy możemy spróbować Ci pomóc.

Opublikowano

Niestety samiec już padł... a jeszcze wczoraj wyglądał normalnie...

Obsada to estherae Ob 5 sztuk (młode) , była też parka estherae Ice-blue ( ok. 8 msc.), ale została tylko samica, i jeszcze 5 szt. aulonocar calico (Młode)

Dodaje zdjęcia martwego już niestety samca, spróbuje tez jakoś wrzucić filmik z całego zbiornika ( ale pozostałe rybki zachowują się normalnie) , samiec ma dziwne zaczerwienienia przy przednich płetwach i stan jego łusek strasznie się zmienił jeszcze wczoraj były widowiskowe... ponadto ogon ma dziwny kolor, może to martwica płetw???

Jutro kolo południa wyśle wyniki testów.

Zbiornik zalany 23 listopada, rybki od końca grudnia, wodę brałem z akwa w którym pływały wcześniej inne pyszczaki.

33181888243132592609.jpg

65900487360330855882.jpg

00491566269510644657.jpg

96085593182147815902.jpg

80753444758336938056.jpg

03610379815395078383.jpg

Opublikowano

Witam, pojawił się u mnie podobny problem, sprawa wygląda w sposób następujący. Rybka się chowa, traci kolor robi się wyblakła, ogonek i inne płetwy robią się postrzępione i następnie rybka umiera. Zbiornik mam po przeprowadzce dość świezy tzn od końca października, lecz 70% wody zabrałem ze sobą. Problem pojawia się u pojedynczych sztuk najpierw Demasoni samiczka potem Neon Spot, a teraz Ace Ngara, srednio widzę że co miesiąc pada jedna. Czy będzie to ta sama choroba co opisana wyżej czy coś zupełnie innego. Gdy wrócę do domu podam parametry wody lecz z tego co mówi żona wszystko jest w porządku chyba że test paskowy jbl i kropelkowe oszukują.

Opublikowano

Załóż nowy temat, tam podaj wszystkie wymagane dane.

Trochę to dziwne, że co miesiąc pada jedna. Bo to wyklucza zatrucie nh3/no2 (czyt. niedojrzałego zbiornika). Oraz koniecznie napisz czym i jak karmisz.

Opublikowano

Długo nie mogłem odpowiadać, wczoraj sprawdzałem i wszystkie parametry są w normie, czytałem o bloat i wydaje mi się że to to, rybka chowała się i nie pobierała pokarmu, druga teraz zachowuje się podobnie, może to przez stres bo ostatnio przeniosłem je do nowego zbiornika, pewnie i jasność miała na to wpływ (mam piasek kwarcowy). Byłem u lekarza i mam juz metronidazol, dzisiaj zaczynam leczenie 3g/100 litrów wody, czwartego dnia to samo i zobaczymy co się będzie działo.

Macie dla mnie jakieś porady dotyczące leczenia??

Opublikowano
Długo nie mogłem odpowiadać, wczoraj sprawdzałem i wszystkie parametry są w normie, czytałem o bloat i wydaje mi się że to to, rybka chowała się i nie pobierała pokarmu, druga teraz zachowuje się podobnie, może to przez stres bo ostatnio przeniosłem je do nowego zbiornika, pewnie i jasność miała na to wpływ (mam piasek kwarcowy). Byłem u lekarza i mam juz metronidazol, dzisiaj zaczynam leczenie 3g/100 litrów wody, czwartego dnia to samo i zobaczymy co się będzie działo.

Macie dla mnie jakieś porady dotyczące leczenia??



Opisane w przytoczyonym wyżej artykule.Leczyć wszystkie ryby w akwarium ogólnym, odlewając część wody plus zaciemnienie.Postaraj się połączyć kurację z sera bactoforte s (odpowiednik poprzedniego bactopur direct).

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.