Jump to content

200x45x50 - 450L obsada


Recommended Posts

no niewiem czy bez hongi ,która z ryb tu najbardziej nie pasuje? To jest honga właśnie? Przez diete napewno. Czy 5 gatunków w takim akwa to już przesada? Gdy dobiore już dolecową obsade 1+3/4? Czy nie kombinować i wybrać te 4. ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie dodawaj żadnego s. fryeri. W tej obsadzie P acei będzie robił za eliminatora a robi to wyśmienicie. U mnie żaden młody nie dorósł.

Jak dla mnie to msobo jest bardziej pomarańczowy a yellow żółty. Już nie jedna rozmowa była o tym na forum i tak naprawdę to autorowi ma się podobać. A po za tym to kwestia gustu a o gustach się nie rozmawia.

Tak jak napisał crav Twoja obsada bez L hongi inna dieta.

Link to comment
Share on other sites

Ja tam też nie dawał bym yellow i Msobo razem. Przy niektórych świetlówkach yellow również ma pomarańczowy kolor(było już gdzieś o tym) więc będzie się zlewał z samiczkami Msobo. Dałbym zamiast yellowków perlmutta albo wymieniłbym Msobo na inny gatunek. Swoją drogą to żółty z pomarańczowym jednak to monotonia nie połączyłbym tych kolorków nigdy.

Link to comment
Share on other sites

Samice msobo są pomarańczowe i nie umiem się doszukać tam koloru żółtego chyba że macie inne źródło. Jeśli chodzi o zwykle światło białe nie ma możliwośći żeby yellow zlewał się z samiczkami msobo. I jakoś nie przemawia do mnie fakt że żółty z pomarańczowym to monotonia? Niby czemu tak sadzisz? :)

Link to comment
Share on other sites

Brawo Kamil, brawo. Tak jak napisałem wyżej jest duża różnica miedzy jednym i drugim gatunkiem.

Kolego Bezprym miałeś kiedyś msobo Magunge??

a może miałeś kiedyś naszego pospolitego yellowa??

A może miałeś dwa gatunki razem? Wtedy zobaczyłbyś różnice jaka jest miedzy tymi dwoma gatunkami.

Link to comment
Share on other sites

Kamil to twoje akwarium i wsadzić tam możesz co tylko chcesz. Ja tylko napisałem jakie jest moje odczucie względem tych dwóch gatunków trzymany razem ja bym w życiu nie dał razem koloru żółtego z pomarańczowym wolę bardziej zróżnicowane kolorystycznie baniaki, ale ty oczywiście zrobisz jak zechcesz. Przyznaję obydwa gatunki bardzo mi się podobają ale raczej każdy z osobna.

Meszek nawet gdybym zobaczył te dwa gatunki razem na żywo nie zmieniłbym zdania gdyż te dwa kolory są dla mnie zbyt zbliżone, więc albo żółty albo pomarańczowy.

Link to comment
Share on other sites

Każdy ma inne zdanie :) My z meszkiem odmienne. Połączenie pomarańczowego z żółtym wydaje mi sie nadto zróżnicowane jak dla mnie ;) dodająć odcienie niebieskich kolorów Hary i Acei mamy wszytko ;) No ale to już moje zdanie. pozdrawiam ! temat chyba do zamknięcia

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.