Jump to content

Chore pyszczaki zdychają (cykl azotowy)


Recommended Posts

Witam.

Zacznę od początku. 20.12.2013 założyłem nowy zbiornik 200l, zakupiłem 25szt pyszczaków (różne gatunki) i 6szt kirysków. Przez 1,5 tyg było wszyzstko OK, od wczoraj zdechło mi już 11szt rybek - pyszczaków. Niewiem co sie dzieje. Po założeniu akwarium filtry chodziły w dzień, na noc je wyłączałem. po wczorajszej konsultacji w sklepie zoologicznym sprzedawca tpowiedział że rybki mogą zdychać przez to że filtry były wyłączane. dziś na noc już zostawiłem wszystko włączone no ale rybki nadal zdychają. rozumiem że woda musi "dojść" do siebie itp. ale dziś zauważyłem na niektórych rybkach białe kropki. ocierają sie też o podłoże i rośliny. są również ustawione 'pod prąd' wody. widać że coś im dolega. są osowiałe, nie pływają po akwarium tylko albo siedzą na dnie albo pod filtrem. wczoraj jeszcze podmieniłem 30l wody. Dodam że kiryskom sienic nie dzieje. Proszę o pomoc - szkoda mi rybek.

Link to comment
Share on other sites

...20 grudnia zalałeś akwarium a już masz w nim 31 rybek????? Napisz coś więcej o parametrach o ile robiłeś testy !! Postaraj się wrzucić jakieś zdjęcia.... Podaj temperaturę wody..Tak na przeczucie to może być wszystko łącznie z ospą...I chyba jeszcze raz postaraj się uważnie poczytać FAQ..

Link to comment
Share on other sites

Jak byś wpuścił po 24 dniach to by żadna nie zdechła.

Teraz to albo daj ryby na przechowanie znajomemu akwaryście (jak jest) albo weź od niego dojrzałą wodę i zalej nią Twój zbiornik albo wymień wodę na nową uprzednio doprowadzając ją do odp. temp. Po świętach kup Prodibio Biodigest i wlej do akwa.

Link to comment
Share on other sites

...chyba jedyne wyjście to takie abyś je oddał komuś kto ma dojrzały zbiornik. Jeżeli nie masz ich komu oddać to może masz chociaż możliwość wziąć od kogoś trochę wody z dojrzałego akwarium ? Jeżeli masz to wlej tę wodę do swojego akwarium i dodaj TROPICAL Bacto Active lub inne tego typu bakterie które przyspieszą Ci proces " dojrzewania ". Pod żadnym pozorem nie wyłączaj filtrów na noc..Mają pracować cały czas!! Ty je po prostu podusiłeś jak wyżej napisał Marek!!.Jeżeli reszta ryb Ci przetrwa to będzie cud..( ale jest to możliwe )..I powtórzę się PRZECZYTAJ JESZCZE RAZ ( o ile czytałeś ) FAQ... Akwarystyka to cierpliwość!!!

Link to comment
Share on other sites

w FAQ chyba pierwszym punktem powinno być zdanie NIE UFAJ SPRZEDAWCY W SKLEPIE bo większość problemów się rodzi z ich niekompetencji albo z chęci zysku


Podpiszę się pod tym co napisał Bourbon Kid.

Gdybym nie trafił tutaj to pewnie też za namową sprzedawcy na początek kupiłbym ze 60 pysków.

Link to comment
Share on other sites

Ja zanim zacząłem swoją przygodę z akwarystyką kilka razy przeczytałem FAQ. Przeglądałem też posty kolegów na temat startu akwarium, filtracji itp.

Szkoda, że sprzedawcy w sklepach nie polecają przed przystąpieniem do zakładania akwarium odwiedzin forum właśnie takiego jak nasze. Zauważyłem, że prawie zawsze wprowadzają klienta w błąd świadomie !! Żal mi takich ludzi. Na Twoim miejscu poszedł bym do tego sklepu i pojechał ostro sprzedawcy!Może to by go coś nauczyło!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.