Skocz do zawartości

obsada do 240L


iiayan

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, co Ty tak do wszystkich obsad tego Perlmutta ciśniesz? Według mnie do yellowa nie pasuje, bo też jest "żółtawy".


Coś niebieskiego do 240l, jako drugi gatunek do yellow - proponuję socolofi lub maingano. Ewentualnie można dobrać jakąś afrę. Dwa gatunki na tej wielkości akwarium starczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Perlmutt żywieniowo najbardziej zbliżony jest do yellow a kolorystycznie lepiej pasuje do yellow. Akurat perlmutta widziałem na żywo i więcej ma koloru perłowego niż żółtego

[ame]

[/ame]


No afra też jest niebieskawa negujesz kolor perlmutta a jednocześnie promujesz niebieski. Perlmutt ma raczej kolor perłowobiało-czarny obejrzyj

sobie filmiki albo fotki jeśli nie widziałeś go na żywo.Żywieniowo natomiast znakomicie pasuje do yellowka jak już wspomniałem. Poza tym Perlmutt ma też samiczki ładne a afra już niekoniecznie. Ja osobiście mając wybrać między afrą a Perlmuttem wybrałbym perlmutta. Rybka piękna i nie tak oklepana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle mało oklepana, że proponujesz ją każdemu kto pyta, do prawie każdego akwarium i praktycznie do każdej obsady. Ciekawi mnie to zjawisko;) Jak co dziesiąta osoba posłucha, to będzie jeden z bardziej oklepanych gatunków;)


Wracając do meritum, autor wątku chciał coś niebieskiego. Odmian barwnych afry jest bardzo wiele, jest w czym wybierać. Łączy je to, że mają bardzo ładne samce, przy równocześnie niezbyt imponujących samiczkach. O gustach się nie dyskutuje, ale przy większości samców afry, samiec perlmutta wygląda IMHO... słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli kolega wybrałby afrę to w zasadzie 1/3 obsady miałby mało atrakcyjną. Trzeba też to wziąć pod uwagę. Moim zdaniem Afra to dobry wybór ale przy znacznie większej i kolorowej obsadzie. Chyba że koledze nie sprawia to różnicy. Co się zaś tyczy perlmutta to zauroczyła mnie ta rybka :D dlatego ją wszystkim polecam.

Jeśli zaś chodzi o niebieski kolor to jeśli nie Socolofi to polecam Melanochromisa cyaneorhabdos maingano piękna rybka (chociaż cokolwiek oklepana ;D ) zarówno samiec jak i samiczki ładnie się prezentują. W połączeniu z yellow i Perlmuttem ( ;) ) super efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dwa gatunki to idealnie pasuje Yellow + Cynotilapia sp. "Hara", piękny samiec i chyba najładniejsze samice u cynotilapii (niebieskie :)), lub Cynotilapia axelrodi (nie wiem czy dostępna) Żywieniowa zgoda we wszystkich opcjach. Na upartego dla uzupełnienia koloru można dołożyć haremik rdzawych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.