Skocz do zawartości
**Przypomnienie** Ostateczny termin wpłaty składki członkowskiej za okres 2024/2025 to 15 maja br. Po tym terminie każdy klubowicz, który nie opłaci składki zostanie zdegradowany do rangi użytkownika. ×

saulosi, maingano, mphanga, Thumbi Wst. OB...??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio przeglądając galerię natknąłem się na zdjęcia Jurgena. Bardzo spodobał mi się elongatus mphanga i trewek thumbi wst Ob. Mam pytanko, czy można je trzymać z saulosi i maingano? W stosunku 2/7 każdego gatunku... zbiornik to 375l (150/50/50). Są jakieś przeciwwskazania trzymania ich razem? Może dieta? lub agresja?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trewcie muszą mieć bardzo roślinną diete i pod tym względem odstaja od pozostałych choc nie oznacza to że nie możan tych gatunków trzymac razem - po prostu trzeba bardziej uważać/myśleć czym się karmi

Inna sprawa to to że saulosi maingano i elongatusy są gatunkami trzymającymi sie ściśle skał wiec moga o nie powalczyć.

To co mnie w tej obsadzie najbardziej niepokoi to że razem planujesz 4 gatunki po 2+7=9 ryb co daje w sumie 36 osobników. Jak ryby będą dorosłe to będzie ich za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 ryb mniej to pewnie że lepiej

w dodatku myślimy o czymś innym, bo ty pomyślałes tylko o agresji i wychodzisz z założenia że jak dasz dużo skałek itd to sobie rozłożą rewiri i będą miały się gdzie schować i wtedy oki


jak dla mnie to pierwszy błąd myślowy jest taki ze nie po to ma sie te ryby aby się ciagle chowały


w dodatku pisząc w poprzednim poscie o ilosci bardziej mi chodziło o parametry wody bo na tym punkcie mam skrzywienie a przy 36 dorosłych rybach parametrów byś nie utrzymał na dobrym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam 375 litrowy zbiornik i planuje go narazie na 24 ryby. W zbiorniku o 10 cm wyzszym mam właśnie tyle i naprawdę 3x8 czy 4x6 to max. Fakt, że matematycznie to możemy sobie poukładac ryby jak sie nam chce, istotne jest jednak to czy one też tak będą chciały ;). IMHO na wielosamcowy układ duże szanse są tylko u saulosi, trewki mphangi i maingano mogą ale nie musza mieć ochoty na rywala. Czas pokaże jak zwykle na co ryby mają ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.