Skocz do zawartości

120x50x40 -grubość szkła itp.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o ten luz na wzmocnieniach wzdłużnych 12cm i większe to ja bym tak nie był tego rozwiązania pewny. Widziałem w necie bardzo dużo pękniętych baniaków właśnie tylko przez to, że wzmocnienia zostały źle zamontowane. I nie ma znaczenia, że komuś zbiornik taki stoi i rok czy dwa. Liczy się fakt , że duża grupa użytkowników ,,zapłaciła"' za to powodzią w domu. Rozmawiałem z kilkoma renomowanymi szklarzami i żaden nie polecił mi takiego rozwiązania ( chodzi o odpowiednie rozłożenie naprężeń). Moja dobra rada jest taka żeby takich baniaków nie kupować, bo można zostać wątpliwym ,,szczęśliwym" posiadaczem basenu w pokoju.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak do tego ma sie jeszcze grubość szkła? Ewentualnie ramy na górze na całość bo tak też można jeśli ktoś nie robi pokrywy.


Pomierzyłem aż z ciekawości co mam. Mam w dwóch akwariach ponad 8 letnich luzy po 13 cm i 8cm. Szkło bez zarzutu w obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ze Stan. W akwarium oddziaływają siły i szyby są poddane naprężeniom, skracanie wzmocnien zmniejsza odpornosc szyb na te naprężenia. Moim zdaniem w tym zbiorniku 8cm w zupełności wystarczy żeby puścić rury, przewody, itp. Wydaje mi się że ludzie myślą, tylna szyba nie widac, więc nie ma sie czego bać a przecież oddziaływają na nią te same siły co na przednią. Nigdzie nie jest powiedziane że walnąć musi front.

-- dołączony post:

W twoim baniaku 8mm w zupełności wystarczy, oczywiscie wzmocnienia. Nie ma sesu wydawac pieniędzy na droższą szybe, ale jesli chcesz być pewny to już sam musisz sobie odpowiedzieć. Ramka hmm nie wiem czy bedzie to dobrze wyglądalo, choć z drugiej strony tylko na górze z jakimiś wypustkami do środka zeby polozyc na nich górną szybe. Ale to juz wedle twojego gustu :)

-- dołączony post:

Moim zdaniem poprzeczne wzmocnienie na srodku, bedzie o wiele odporniejsze niż ramka na górze która nałożona na szybe wygnie sie razem z nią pod naporem wody, chyba ze ją wzmocnisz na srodku a to na jedno wychodzi. To ma byc tez ozdobą, a przecież nie zrobisz jej tak dużej i grubej jak do dużych zbiorników bo to straci urok a chodzi tez o estetyke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że u ciebie akwarium łobuz stoi 8lat nie znaczy, że jest to akwarium poprawnie sklejone. I przestańcie ludzią w głowach mieszać, bo ciekawe co im powiecie jak im strzeli baniak w ?????????????????? Sorry u mnie stoi 8lat więc nie wiem czemu u ciebie pękło itp. Proszę nie teoretyzować tylko porozmawiać z fachowcami prze duże F , bo to nie są żarty jak pęknie akwarium.

Resztę pozostawiam do przemyślenia akwarystą stojącym przed zakupem nowego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wassilllo skontaktuj się z Przemkiem. Sklei Ci bardzo dobre akwa.



Tak po za tematem to:


No i jeszcze jedna rzecz. Jesli firma oprócz akwarium robi do niego pokrywę to wzmocnienia wzdłużne dopasowuje do niej np wzmocnienia z tyłu mogą być krótsze niż te z przodu aby nie blokować otworów z tyłu na węże itd. .



To jest dla mnie nie trafione, ponieważ lepiej przerobić pokrywę niż mieć 240 czy tam więcej litrów wody na podłodze.Albo samemu zrobić ja od podstaw




[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przymierzam się do założenia akwarium i miało by to właśnie być standardowe 240L

I jak tak czytam, że niektóre akwaria pękają Np Wromak czy inne z powodu złych wzmocnień itd to się troszkę wystraszyłem. W sklepie w którym chciałem zrobić zakupy mają właśnie akwaria Wromak'a i teraz zastanawiam się co robić. Jaką inną firmę ewentualnie byście polecili.

Ale też nasuwa się pytanie czemu firmy nie poprawią technologii produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • W najbliższą sobotę (29 czerwca) około południa planuje ,,wycieczkę" po ryby do Sebastiana z Tanganika Konin - jestem już umówiony na konkretną godzinę.  Może ktoś z Warszawy lub okolic chcę się zabrać bo ma w planach uzupełnienie obsady lub inne swoje powody (zobaczenie hodowli czy rozejrzenie się za rybami ,,na przyszłość"). Termin dość bliski, ale jak coś proszę pisać tutaj lub w wiadomości prywatnej na forum.
    • Zobacz na tym forum https://klub-tanganika.pl/forum/
    • Wertykalny by zrobił, ale będę na niego patrzył tylko jak będę wchodził do akwa 😁 Mam tam jakiś metr wysokości.
    • A jak wysoko będziesz tam miał. W wyobraźni zobaczylem na pozostałych 3 ścianach, ogród wertykalny zasilany oczywiście wodą z baniaka. Poza fajnym efektem uzyskasz w ten sposób dodatkową filtrację. Jedyny minus to to, że tylko Ty będziesz to oglądał😉
    • Tutaj jest trochę inna sytuacja, bo zbiornik jest z betonu i nad zbiornikiem mam przestrzeń, którą będę się do niego dostawał (wyłączona zamknięta przestrzeń do której będzie dostęp tylko z jednej strony). Jak będę robił izolację w zbiorniku, to zrobię też całą górę więc samo skraplanie nie jest mi straszne, ale chętnie odzyskałbym to gorące, wilgotne powietrze, które będzie się nad wodą gromadziło.
    • Cześć. Na sam początek chciałbym zaznaczyć, że mam już jakieś doświadczenie w hodowli ryb w akwarium - od plus minus 6-7 lat interesuję się tym mniej lub bardziej, jednak nigdy nie miałem akwarium z rybami z Malawi lub Tanganiki - co zresztą powinno przykuć moją uwagę dużo wcześniej ze względu na to, jak twardą wodę mam w kranie - nie jestem teraz w stanie przytoczyć z pamięci parametrów, a zrobić testu nie jestem w stanie ponieważ mam najprawdopodobniej przeterminowane testy, ale wiem, że generalnie pH, kH i gH jest bardzo wysoko. Po napisaniu wstępu przejdę do problemu z którym się spotykam - mam akwarium 80cm x 40 cm x 40 cm - (długość x szerokość x wysokość) i chciałbym zagospodarować je głównie dla muszlowców - nie chciałbym doprowadzić do "przepełnienia" akwarium rybami, a samemu nie byłem w stanie znaleźć innych współtowarzyszy muszlowców (w postaci innej niż ryby) w naturze. Akwarium chciałbym urządzić jak najbardziej zgodnie z naturą, filtracja będzie kubełkowa - kubełek całkiem sporej pojemności i przeznaczony do akwarium dużo większego - na stronie producenta jest napisane że do +- 300-400l akwarium. Nie jestem w stanie zdecydować się na to, jaki gatunek z grupy muszlowców chciałbym hodować w akwarium - jest ich dosyć sporo a samemu nie umiem znaleźć źródła, gdzie mógłbym w prosty i czytelny sposób porównać to, jakie warunki potrzebują do życia. Akwarium z tego, co zdążyłem się dowiedzieć, powinno być w miarę wystarczające pod względem litrażu, a dokładniej rzecz biorąc pod względem wielkości dna, bo głównie o to tutaj się wszystko rozbija - tak jak w przypadku pyszczaków czy pielęgnic. W każdym bądź razie, z góry dziękuję za jakiekolwiek nakierowanie na to, co mógłbym zrobić, jak urządzić akwarium czy jakie muszlowce mógłbym w swoim akwarium hodować, a także przepraszam, jeżeli gdzieś na tym forum taki temat się już przewijał.
    • Kiedyś policzyłem parowanie i przy 25 stopniach (temp. powietrza i zbiornika - akwarium nieogrzewane; odkryte 20 cm pokrywy; efekt podobny jak przy zdjętej) i wilgotności 37% (zima) - było to ok. 180 g/h. Przy 4,5x większej powierzchni u ciebie nie przekroczy 0,8 kg /h. Przy zamkniętej pokrywie wewnątrz zintegrowanej pokrywy pleśniało - wolę wymianę tego powietrza. U mnie to podniesienie wilgotności wewnątrz domu  ok. 10 %. Parowanie tej wody to moc ok 120W !
    • A nie myślałeś nad przykryciem zbiornika? Płyta Gutta Płyta Hobbyglas gładka przezroczysta 2 mm świetnie się sprawdza. Minus trzeba z niej usuwać kurz. łatwo w niej wyciąć miejsce na węże itp.
    • Na pewno to zrobię, nie wiem jeszcze jaką metodą, ale na bank nie będę tracił tego ciepła. Mam przygotowane dwa odpływy, jeden do kanalizacji, drugi bezpośrednio do zbiornika 10k L zakopanego na podwórku. Do tego same zbiornika będzie odpływ deszczówki z dachu i podwórka. Z wielu względów przydomowa oczyszczalnia zamiast włączenia do sieci kanalizacyjnej. Długo nad tym myślałem i rozmawiałem z wieloma osobami, które mają przydomowe oczyszczalnie i według mnie, nie ma lepszej opcji. Dodatkowo w moim przypadku wybudowanie przyłącza i jego późniejsza obsługa to kosmos. Rozprawiam o tym z człowiekiem od rekuperacji. Chętnie bym odebrał powietrze z nad zbiornika, poza ciepłem z parowania jest jeszcze oświetlenie wiec sporo energii, ale wilgotność nad akwarium będzie >90% i nie wiem co na to rekuperator i przewody wentylacyjne. Trwa narada w tej sprawie  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.