Jump to content

120x50x40 -grubość szkła itp.


Guest

Recommended Posts

Witam,

chciałbym się zapytać czy do akwarium o wymiarach 120x50x40 będzie wystarczające szkło 8 mm + wzmocnienia wzdłużne na całej dł. akwa ? Czy lepiej dodać również wzmocnienie poprzeczne ? Szkło będę kleił sam. Dodam ,że 50 cm to szerokość.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Andrzeju nie wiem czy się czasem nie mylisz ;) Właśnie jak zakładałem akwa i chciałem kupić to przestrzegano mnie żeby odległość wzmocnienia od szyby bocznej była ok 5 cm , żebym na to zwracał uwagę. Bo za krótkie nie mogą być. Ja mam w swoim 4,5 cm + na środku wzmocnienie łączące przednia i tylną ścianę akwa. I odradzano mi akwa szczególnie wormak'a ponieważ te 240 , 300 są wadliwe i pękają. Ja dla świętego spokoju dał bym komuś do zrobienia co się w tym specjalizuje i spać spokojnie, chyba że się czujesz na tyle pewnie że wszystko będzie ok.
[300] Malawi

Link to comment
Share on other sites

Ja bym wybrał opcję podaną przez kolegę Gubana spałbym spokojniejszy. Na forum kiedyś o tym dyskusja była i taka opcja polecana była a kolega Guban, o ile się nie mylę, ma akwarium klejone przez rekomendowanego tutaj Przemka Wieczorka więc warto go posłuchać.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

..zdania będą pewnie podzielone! Zachowany luz 11-12 cm widziałem w wielu akwariach!! Moje ma 11 cm z każdego boku. Ale wystarczy jak każdy zmierzy swoje i zobaczymy jaka opcja jest w przewadze:))!! Bo to nie tylko kwestia luzu na przewody ale też wpływu na naprężenia na szyby..Ale tu niech wypowiedzą się fachowcy!!

Link to comment
Share on other sites

Akwarium 120x50x50 u mnie luz miedzy wzmocnieniem wzdluznym a boczna szyba to 8 cm po obu stronach, wydaje mi sie ze to optymalne rozwiazanie. Co do wzmocnien poprzecznych, nie wydaje mi sie zyby bylo ono konieczne w tyn zbiorniku ale wychodze z zalozenia ze od 120cm dlugosci akwa powinno sie je dac. Koszt kawalka szyby jest groszowy, a lepiej spac spokojnie. Jak kolega Andrzej Wroc zauwazyl ,musisz pomyslec o tle zanim wkleisz wzmocnienie, ewentualnie ja myslalem o dwoch tlach niewidocznie dzielonych na srodku , tak zeby mozna je bylo wyjac do czyszczenia akwarium lub innej obslugi. Ja myslalem o wyciecu tla ma srodku, zrobienia cos jakby grota tlo bylo by tylko zlaczone w 1/3 wysokosci od gory a za szyba czarne tlo, dalo by to wrażenie ciemnej groty.Są tu na forum chyba dwa podobnie wygladajace akwaria i wyglada to bardzo ladnie. Jesli dajesz czarne tlo za szyba no to nie ma problemu. Powodzenia :D

Link to comment
Share on other sites

No i jeszcze jedna rzecz. Jesli firma oprócz akwarium robi do niego pokrywę to wzmocnienia wzdłużne dopasowuje do niej np wzmocnienia z tyłu mogą być krótsze niż te z przodu aby nie blokować otworów z tyłu na węże itd. Generalnie klient sam może zażyczyć sobie długości lub dopasować do całości planu. U mnie w jednym mam z przodu luz 8cm a z tyłu po 18 cm dzięki temu mam luz z układaniem wszystkiego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.