Skocz do zawartości

120x50x40 -grubość szkła itp.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym się zapytać czy do akwarium o wymiarach 120x50x40 będzie wystarczające szkło 8 mm + wzmocnienia wzdłużne na całej dł. akwa ? Czy lepiej dodać również wzmocnienie poprzeczne ? Szkło będę kleił sam. Dodam ,że 50 cm to szerokość.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..wystarczy...Ale nie dawaj wzdłużnego wzmocnienia na całej długości. Po bokach zostaw 11-12 cm. Zrób tak jak na tym rysunku!

http://allegro.pl/akwarium-proste-120x40x50-240l-akwaria-najlepsze-i3721516259.html


...ewentualnie wklej poprzeczne ale po zamontowaniu tła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju nie wiem czy się czasem nie mylisz ;) Właśnie jak zakładałem akwa i chciałem kupić to przestrzegano mnie żeby odległość wzmocnienia od szyby bocznej była ok 5 cm , żebym na to zwracał uwagę. Bo za krótkie nie mogą być. Ja mam w swoim 4,5 cm + na środku wzmocnienie łączące przednia i tylną ścianę akwa. I odradzano mi akwa szczególnie wormak'a ponieważ te 240 , 300 są wadliwe i pękają. Ja dla świętego spokoju dał bym komuś do zrobienia co się w tym specjalizuje i spać spokojnie, chyba że się czujesz na tyle pewnie że wszystko będzie ok.




[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał opcję podaną przez kolegę Gubana spałbym spokojniejszy. Na forum kiedyś o tym dyskusja była i taka opcja polecana była a kolega Guban, o ile się nie mylę, ma akwarium klejone przez rekomendowanego tutaj Przemka Wieczorka więc warto go posłuchać.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..zdania będą pewnie podzielone! Zachowany luz 11-12 cm widziałem w wielu akwariach!! Moje ma 11 cm z każdego boku. Ale wystarczy jak każdy zmierzy swoje i zobaczymy jaka opcja jest w przewadze:))!! Bo to nie tylko kwestia luzu na przewody ale też wpływu na naprężenia na szyby..Ale tu niech wypowiedzą się fachowcy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 120x50x50 u mnie luz miedzy wzmocnieniem wzdluznym a boczna szyba to 8 cm po obu stronach, wydaje mi sie ze to optymalne rozwiazanie. Co do wzmocnien poprzecznych, nie wydaje mi sie zyby bylo ono konieczne w tyn zbiorniku ale wychodze z zalozenia ze od 120cm dlugosci akwa powinno sie je dac. Koszt kawalka szyby jest groszowy, a lepiej spac spokojnie. Jak kolega Andrzej Wroc zauwazyl ,musisz pomyslec o tle zanim wkleisz wzmocnienie, ewentualnie ja myslalem o dwoch tlach niewidocznie dzielonych na srodku , tak zeby mozna je bylo wyjac do czyszczenia akwarium lub innej obslugi. Ja myslalem o wyciecu tla ma srodku, zrobienia cos jakby grota tlo bylo by tylko zlaczone w 1/3 wysokosci od gory a za szyba czarne tlo, dalo by to wrażenie ciemnej groty.Są tu na forum chyba dwa podobnie wygladajace akwaria i wyglada to bardzo ladnie. Jesli dajesz czarne tlo za szyba no to nie ma problemu. Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedna rzecz. Jesli firma oprócz akwarium robi do niego pokrywę to wzmocnienia wzdłużne dopasowuje do niej np wzmocnienia z tyłu mogą być krótsze niż te z przodu aby nie blokować otworów z tyłu na węże itd. Generalnie klient sam może zażyczyć sobie długości lub dopasować do całości planu. U mnie w jednym mam z przodu luz 8cm a z tyłu po 18 cm dzięki temu mam luz z układaniem wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.