Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam posiadam akwarium o wymiarach 145 długość 35 szerokość 30 wys. ma 152l

Prosiłbym o pomoc w obsadzie myślałem o P. Saulosi 3+9 tylko nie wiem czy nie będzie zbyt dużej agresji samców i czy akwa nie za małe na pyszczaki (powierzchnia dna w miarę ale litraż kiepski)

Opublikowano

Witaj, faktycznie litraz nieduzy ale w malawi wazna jest dlugosc ktora masz nienajgorsza i glebokosc choc tu moglaby byc wieksza.Wysokosc nie odgrywa az takiej roli.Mysle, ze w tym zbiorniku mozesz pokusic sie o taka obsade jak planujesz.To ze beda 3 samce ma swoje plusy jak i minusy.Rywalizacja samcow bedzie zmuszala silniejsze z nich do lepszej ekspozycji swoich zalet czyli barw ;) nie wiadomo jednak jak to bedzie pod wzgledem agresywnosci.Gdy samce beda ze soba w tym zbiorniku od samego poczatku jest szansa, ze beda sie w miare dobrze dogadywac.Jezeli zas zauwazylbys zbyt duza agresje wzgledem ktoregos z samcow to poprostu zredukujesz ich liczbe o najslabszego osobnika samice pozostawiajac w takiej liczbie jak na poczatku lub tez redukujac do 7-8 sztuk to juz zalezy od ciebie i poczucia estetyki i nadmiaru koloru zoltego w baniaku.Reasumujac dalbym taka obsade jak planujesz a w razie koniecznosci korygowalbym.Pozdrawiam i zycze samych sukcesow w hodowli ;)

Opublikowano

To nie jest duża ryba i mogłoby się udać, gdyby nie bardzo kichowate wymiary akwarium. Po wsypaniu piasku i odjęciu kilku cm do krawiędzi do poziomu wody zostanie z 22cm słupa wody? Niestety słaba opcja. Druga sprawa: agresja samców przy dorastających rybach będzie znaczna i trudno ci będzie się pogodzić ze stratami w obsadzie.

Opublikowano

no ale czy taki uklad saulosi da rade w tym baniaku czy nie? wiem ze muszlowce z tanganiki dadza rade ale jakos malawi mnie bardziej inspiruje. mialem kiedys saulosi 1+4 w 126l i zbiornik troche

maly niby minimum ale ryby nie czuly sie tam dobrze. Akwarium stoi na komodzie puste i czeka

Opublikowano

Dla multików rezydujących przy dnie zbiornik idealny,ale pysczaki malawijskie będą miały bardzo ciasno.Chyba,że planujesz większe akwarium a póki dorosnie obsada zbuduje się większe. Wtedy to może służyć jako kotnik/przedszkole.

Opublikowano

Czy utrzymasz 3 samce nikt ci nie da stuprocentowej odpowiedzi, te ryby to indywidualiści i może się okazać że zostanie jeden. Ja osobiście poleciłbym ci do takiego akwa. Melanochromis interruptus 1+4 i żeby nie było za żółto Labidochromis spec. 'Mbamba' w takim samym układzie. Oba gatunki lubią skały więc niski baniak nie będzie dla nich zbyt uciążliwy.

----------------

Wierzę że do roku chwycisz bakcyla i powiększysz im lokum :)

Opublikowano

Ja bym jednak spróbował. Jeżeli w 112stce, która jest tylko po 5 cm wyższa i szersza za to wiele krótsza udaje się utrzymać harem saulosków to myślę, że i tu by się udało. Spróbowałbym z 3 samcami saulosi albo z obsadą, którą zaproponował eliot

Opublikowano

Tak jak mowilem mialem saulosi w 126l na poczatku bylo ok samiec obral rewir ryby tarly sie ale pozniej jak zmienilem aranzacje juz tak nie bylo ryby sie gonily i byly niespokojne ogolnie to mialem wrazenie ze maja za ciasne mieszkanko. mysle ze sprobuje uruchomic to akwa podziele je mniej wiecej na trzy rewiry poczekam az dojrzeje i wpuszcze p.Saulosi mysle o 2+6 lub 3+8 i bede bacznie obserwowal zachowania ryb. Czytalem ze w malawi wazna jest pow. dna a wysokosc jest mniej istotna.udalo mi sie znalesc takie akwa idealne na moja komode, mysle ze w przyszlosci jak reszta rodziny zakceptuje malawi to pojawi sie baniak 375 lub 450l.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.