Skocz do zawartości

Wymarzone 720 litrów Foto story .


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przecież zawsze można dać podłogówkę pod akwarium :-)

Ja mam w 5-cio cm styropianie rowek i w nim mam położonego pexa - sterowanie zwykłym zaworem termostatycznym z kapilarą :-)

Temperatura na piecu to 56*C w akwarium utrzymuję 28* - mam palety :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem co się będzie działo na forum jak opublikuje te zdjęcia ;-).


I tak ściana jest nośna ma 24 cm Ytong ( to taki twardszy suporex )plus obustronny tynk to jest razem 26-27 cm ,uprzedzam pytania u góry jest belka żelbetowa , blat ma 60 cm tak jak dno akwarium i jest prawie w połowie (-3cm) oparty na ścianie . Te "trójkącik"

to jak pisałem kątowniki z 6mm blachy , żeby skręcić taką konstrukcję trzeba potwornej siły . Nie są przykręcone na kołki tylko na wylot z podkładkami z fi 100mm . Choć to akurat nie ma znaczenia , tu tendencja będzie bardziej na ścinanie jak na wyrywanie ze ściany.

Jednak lepiej nie będziemy ryzykować , coś tam dołożę ;-) .



Jeśli można zapytać jak ostatecznie rozwiązałeś kwestię podparcia tyłu akwarium? Dodałeś jakieś dodatkowe podparcia, czy zostawiłeś tak jak to było przedstawiane na początku wątku?


Drugie pytanie - jak wygląda czyszczenie przedniej szyby? Czyściłeś już? Nie było z tym jakiś problemów technicznych?


Generalnie projekt bardzo mi się podoba. Myślę, że kiedyś popełnię coś swojego zainspirowany Twoim pomysłem. Zaleta jest jedna - akwarium w salonie, a całe ustrojstwo, które my kochamy, a żony niekoniecznie - schowane na zapleczu ;) Żeby nie było tak słodko, to niestety tło nadal mnie nie przekonuje. Najważniejsze, że się Tobie podoba;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greghor

Od 1 to na 11 stronie jest filmik z podporą pod blatem jednak jest dana z delikatnym luzem mogę ją wysunąć nic nie usiadło .

Od 2 Mam czyścik magnetyczny i znaczną część szyby właśnie nim doprowadzam do ładu a przy piasku gąbką z biedronki :-) ręką po pache w wodzie :-).

A tło ????? Mi i i innym domownikom się podoba a co najważniejsze pysie są zachwycone pławając w korytarzach w tle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super projekt, szczególnie podoba mi się kwestia oświetlenia.


Natomiast mam pytanie co do ogrzewania. Możesz coś więcej powiedzieć jak to zrobiłeś? Możesz już ocenić czy takie rozwiązanie zdaje egzamin? Czy kosztowo wychodzi lepiej niż grzałka elektryczna?



Witam


Mam jakiś obraz kosztów ogrzewania , wyszło około 35 zł . Wydaje mi się trochę dużo jednak pomieszczenie techniczne jest ciepłe tylko jak się pali czyli około 6 godzin na dobe, reszta to jakieś 18°C

Pozatym zbiornik odkryty napewno spore straty , pomyślę nad zakryciem napewno będzie pomocne.

Czy ktoś mierzył zużycie prądu na grzałce w takim zbiorniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie liczyłem kosztów akwarium - po co. Parę zeta w te czy we wte żeby oko cieszyć - nawet nie będę próbował :D Bardzo mi się podoba to czego goście nie widzą. Całe rozwiązanie techniczne - reszta - rzecz gustu domowników. Podoba im się to - to super i nic nie zmieniajcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.