Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Do zbiornika o wymiarach 150x80x60 mam zamiar zrobić filtrację narurową na pompie GRUNDFOSA 25-40.Przed pompą umieszczę równolegle dwa korpusy z wkładem sznurkowym 100um lub otuliną za pompą jeden korpus wypełniony wkładem sznurkowym 50um.po czym równolegle dwa korpusy jeden na PURYGEN drugi zapas,następnie szeregowo jeden korpus 10 a drugi 20 jako fbf wiadomo na baypasie i powrót do akwarium.Wcześniej za pompą kranik do spuszczania wody.

Jak sądzicie czy coś takiego jak sobie wymyśliłem da radę zapewnić mi filtrację mechaniczną i bilogiczną w takim akwarium.

Czy będzie potrzeba umieszczać w akwarium jeszcze ATMAN 303 czy można odpuścić.Dzięki za spostrzeżenia i uwagi.

Opublikowano

Kolego nie jestem jakimś specjalistą od filtrów narurowych ale po przeczytaniu Twojego posta nasuwają mi się następujące podpowiedzi:


1. Do takiego zbiornika i przy tej liczbie korpusów daj mocniejszą pompę Grundfosa 25-60.

2. Wspominasz coś o obejściu do fbf-a moim zdaniem takie obejście przyda Ci się też do korpusu z purigenem.

3. Aby zyskać na wydajności systemu wyrzucił bym ten korpus ze sznurkiem 50 um za pompą.

Opublikowano

Tak jak piszą posiadacze takiej filtracji 100mikron woda krystalicznie czysta . Tak więc 50 tylko zdławi pompę. Ja teraz buduje na pompie 25-40 dwa równolegle na wejsciu i i dwa równolegle na wyjściu . Tylko przed pompą 1" i za 3/4 . Z pompą jeden to 20" fbf a drugi to techniczny narazie zostanie pusty w przyszlosci może purigen. Na takim setupie pompa 25/40 powinna wydolić.

Opublikowano

Faktycznie nie pomyślałem o obejściu przy Purygenie a chyba było by zasadne,może wypowie się ktoś jeszcze.Ciągle biję się z myślami odnośnie czy robić to na pompie 25-40 czy 25-60,kumpel ma narurowca z 6 korpusami na pompie 25-40 i nie narzeka.Może ktoś odpisze odnośnie czy jest sens Atamana wsadzać do środka czy można sobie odpuścić.

Opublikowano

Osobiście przy tym litrażu brałbym tą większą. Zawsze może chodzić na II a nie III biegu, a zawsze lepiej jest mieć zapas mocy. Nie wiem czy wiesz ale są już w sprzedaży nowsze typy pomp grundfosa. Producent obniżył w nich jeszcze zużycie energii ;) Aby nie być gołosłownym zerknij na ten temat http://forum.klub-malawi.pl/modernizacja-akwarium-filtracja-narurowa-stelaz-t21603.html gdzie kolega krzysiekkk stawiał narurowca w swoim akwarium 450l więc długość akwarium taka jak u Ciebie ale głębokość mniejsza :) Pompa 25-40 dopiero na III biegu zaczęła ładnie ogarniać zbiornik przy zastosowaniu dwóch cylkulatorów! Byłem u niego i widziałem osobiście jak to chodzi i powiem, że narurowiec to fajna sprawa.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem :D

Opublikowano

Pomogłeś,tak teraz się zastanawiam czy można zrobić te fbf na jednym baypasie mniej potrzeba zaworków a wydaje mi się ,że mogło by tak być chyba,że ktoś mnie uświadomi,że lepiej zrobić osobno przy osobnych baypasach

Opublikowano

To znaczy Nebe mówisz,że lepiej zrobić osobno ja sie sugerowałem,że robiąc jeden korpus po drugim to wtedy musiałbym dać zawór przed i za korpusami no i jeden na baypasie robiąc osobno to wiadomo tak samo tylko przed każdym korpusem.A jak uważasz pociągnie taki system filtrację w takim zbiorniku no i czy jest potrzebny Ataman w środku.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.