Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

spokojnie wystarczy.

instalujac rame w miare mozliwosci odciaz strop w tym obszarze tzn poodsuwaj ew. meble lub inne elementy oraz dodatkowo podstepluj za pomoca tych stalowych slupow do szalunkow tak jakby starajac sie podniesc strop.po zainstalowaniu docelowej ramy stemple usun.

spowoduje to ze strop bedzie porzadnie oparty...ugnie sie i rama bedzie pracowac.

Opublikowano

myślałem aby pospawać stalową ramę jak pod akwarium tylko ze w płaszczyźnie poziomej samo "dno" i to podeprzeć stemplami w 6 miejscach czy o tym samym myślimy?

Opublikowano

Ja mam akwarium nieco ponad 1000 l. na piętrze (a budynek też mam odkupiony i też nie znałem planów, ani konstrukcji) więc, jako, że była taka możliwość to podparłem strop konstrukcją ze stempli i belek i wszystko funkcjonuje od ponad 10-ciu lat bez problemów.

Opublikowano

Beton. No stemple były by podporą szkieletu ze stali podstawy akwarium. Czerwone koła są to podpory a czarne to stelaż podstawy akwarium wymiary takie same plus wzmocnienia poziome wzdłuż szerokości.


cuwe.jpg

Opublikowano

Mam właśnie coś takiego jak na rysunku, tylko, że w jednej linii (nie cztery "nogi" w prostokącie, a po prostu trzy stemple pomiędzy belkami, z zastrzałami dla stabilności) i wytrzymuje. Oczywiście także bez tych "łączników" myślę, że jeśli zbudujesz takie zabezpieczenie to bez obaw możesz stawiać akwarium.

Opublikowano

mam jeszcze pytanie czy takie stemple mogą być?

http://allegro.pl/stemple-ogrodzeniowe-budowlane-wszystkie-dlugosci-i3848902493.html


czy lepiej aby to były stemple metalowe regulowane?


Byłem teraz w piwnicy i myślę czy np wystarczyła by 1 belka na 2 stemple dajmy na to 20x80 plus tam gruba z 10 cm czyli były by 3 belki na 6 stempli belki drewniane bym dawał wzdłuż szerokości, czy lepiej belki wzdłuż długości, lub jeszcze inaczej po prostu zrobić taki stelaż jak pokazywałem niżej stalowy i go poprostu podeprzeć tymi stemplami


coś ala czerwony to 1 wariant niebieski to 2gi wariant

jgcp.jpg

Opublikowano

Ja bym nie bawił się w drewniane stemple, wytrzymać wytrzymają ale parę lat minie zaczną gnić przy posadzce a o takich rzeczach się zapomina i strop może się uginać. Daj sześć metalowych stempli budowlanych nie są takie drogie w rozstawie jak nóżki stelaża, masz w miarę równy strop więc u góry dałbym kantówkę 10x10cm usytuowanie jak niebieski kolor we wcześniejszym poście i wystarczy. Drewno ładnie docisnie się do stropu i bedzie ok. Chyba że piwnica jest bardzo wilgotna nawet pod sufitem to trzeba zrobić tak jak pisze pieco z ramą pod sufitem. Tak czy siak trzeba sprawdzić na czym opiera się stemple tzn czy jest tam wylewka a pod nią jakieś niespodzianki wesoła twórczość budowlańców typu luźna podsypka żużlowa pod cienką warstwą chudego betonu. Po drugie manewr z odciążeniem też trzeba wykonać przed stemplowaniem, oczywiście podkręcanie stępli z wyczuciem bo w tą stronę też strop można uszkodzić.

Opublikowano

aha prawie jasne już wiem ;p Co jest w posadzce nie wiem więc może warto wylać coś np poduszkę? Czyli stemple i całe zamieszanie w piwnicy robimy po zalaniu itp akwarium tak? Piwnica sucha

Opublikowano

Żeby stemple gniły to chyba musiałoby być naprawdę mokro, aż z ciekawości poszedłem zobaczyć te moje, ale na szczęście są całkowicie zdrowe icon7.gif chociaż garaż mam zupełnie suchy, ogrzewany i wentylowany. No i zgodzę się z tym, ze lepiej kantówkę, ja mam 12 cm. tak dla spokojności.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dawno się nic nie działo w tym temacie, a to z powodu mojej choroby. Która mnie dopadła w czerwcu zaczęło się, od przeziębienia potem zapalenie płuc i tak mnie trzymało praktycznie do końca sierpnia. Nie ruszałem się właściwie z łóżka i schudłem ponad 20 KG do tej pory nie wiem co mnie tak uczuliło. Więc moje prace ograniczyły się tylko do karmienia, ale ryby przetrwały moją nie dyspozycje bez problemu. Teraz od kilku dni obserwuje mnóstwo młodzików za równo żółtych jak i pomarańczowych. 
    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.