Skocz do zawartości

Jaki filtr zewnętrzny do 112 l


pmiz

Rekomendowane odpowiedzi

1) mieć większe akwarium

2) jeśli opcja 1 niemożilwa, skupić całą filtrację na mocnym kubełkowym. Dajmy takim przeznaczonym wg. producenta do np. 400l.

Dodatkowo to już będzie dobra opcja wyjściowa do urzączenia większego zbiornika z prawdziwego zdarzenia dla malawijskich pielęgnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) mieć większe akwarium




Brak miejsca na większe.


2) jeśli opcja 1 niemożilwa, skupić całą filtrację na mocnym kubełkowym. Dajmy takim przeznaczonym wg. producenta do np. 400l.




Taki zestaw wystarczy :


1) JBL Filtr e1501 200-700l

2) Lampa UV 11W

3) Pompa cyrkulacyjna Falownik JVP-101 3000l/h


zaznaczam że nie chcę filtra wewnętrznego !


Jeżeli ktoś posiada ten filtr to prosił bym o podanie wymiarów szerokość i głębokość w w tych miejscach co jest największe wymiary bo chcę sprawdzić czy mi się zmieści. A nie po zakupie kombinować gdzie go wsadzić.




Pozdrawiam i dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ale czy to są wymiary w najszerszych miejscach bo mi się zdaje że ten filtr jest szerszy na górze i węższy na dole .


i czy taki zestaw jest dobry do 112l czy za mocny bo ma być tylko filtr zewnętrzny i czy falownik na takie akwarium jest potrzebny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jak do Twojego 112l akwarium jest to filtr już przyszłościowy:)) Nie wiem tylko czy ma on regulacje przepływu bo ani jej nie widzę ani nie nie doczytałem się!! Ale to nie problem bo zawór kulowy można zamontować na wężu i będzie regulacja:)) Możesz oczywiście kupić tańszy o równie dobrych parametrach!! Co do falownika..Ja w 112 nie używałem...Ale jak masz dużo kamieni to możesz nim wymiatać stamtąd brud..Możesz ale nie musisz go posiadać..Sam filtr będzie Ci łamał powierzchnię lustra więc i tu nie będzie Ci potrzebny bo to tylko 80cm długości szkła! Ja w 112 nie używałem i było wszystko oki łącznie z cyrkulacją!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jak do Twojego 112l akwarium jest to filtr już przyszłościowy:)) Nie wiem tylko czy ma on regulacje przepływu bo ani jej nie widzę ani nie nie doczytałem się!! Ale to nie problem bo zawór kulowy można zamontować na wężu i będzie regulacja:)) Możesz oczywiście kupić tańszy o równie dobrych parametrach!! Co do falownika..Ja w 112 nie używałem...Ale jak masz dużo kamieni to możesz nim wymiatać stamtąd brud..Możesz ale nie musisz go posiadać..Sam filtr będzie Ci łamał powierzchnię lustra więc i tu nie będzie Ci potrzebny bo to tylko 80cm długości szkła! Ja w 112 nie używałem i było wszystko oki łącznie z cyrkulacją!!


Filtr pochodzi z najnowszych dostaw, nie posiada uszczelki lecz nową ulepszoną nadstawkę pod głowicę (patrz dół aukcji). Jeden z najpopularniejszych filtrów kubełkowych na świecie renomowanej, niemieckiej firmy JBL. Filtr charakteryzuje całkowicie bezgłośna praca, łatwość w obsłudze oraz bardzo dobra jakość wykonania. Nadaje się do akwariów o pojemności 200-600l. Przy przeciętnej ilości trzymanych ryb częstotliwość czyszczenia można ograniczyć do około 2-3 miesięcy. Wykorzystane wkłady filtracyjne gwarantują bardzo dobrą filtrację mechaniczną i biologiczną. Woda przepływa kolejno przez każdy z nich stosunkowo powoli co jest dużą zaletą zwłaszcza przy filtracji biologicznej. Duża objętość mediów filtracyjnych to podstawowa zaleta filtra kubełkowego. Bezgłośna praca, regulacja przepływu, wygodne odłączanie węży, deszczownia, pompa zasysania wody, estetyczne wykonanie to tylko z niektórych zalet filtra. W najnowszej serii GREENLINE zastosowano głowicę która pozwala zaoszczędzić 43% energii. W przypadku e1501 pobór zmniejszył się z 35W na 20W. Wydajność filtra pozostała bez mian i wynosi 1500l/h.


regulacje ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.