Skocz do zawartości

Obsada do 560 litrow ?


bubek147

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje jakiś wskazówek przy doborze obsady do mojego akwarium 560l o wymiarach 225x50x50 . Mam już swoje typy co do obsady ale nie jestem w stanie stwierdzić jakie ryby do siebie pasują czy mogą być razem . Nie jestem jeszcze tak dobrze wtajemniczony w hodowlę tych ciekawych ryb ale ciągle się uczę czytając o nich w każdej wolnej chwili . Dodam jeszcze tylko ze to będzie moje pierwsze akwarium z pyszczakami , wczśniej chodowłem takie rybki jak gupiki ,mieczyki itd. w akwarium 240l ale pomyślałem o zmianie akwarium tak wiec zmianie uległo akwarium na większe i chęć hodowania pyszczaków z grupy Mbuna .

Tak wiec ile mogłlbym trzymać w tym akwarium gatunków ?

A teraz ryby które bardzo mi się podobają :D

Labidochromis Hongi

Labidochromis Yellow

Pseudotropheus Acei

Pseudotropheus Demasoni

Elongatus Mphanga

PSeudotropheus Saulosi

LAbeotropheus Trawavarse

Oczywisicie inne tez mi sie podobaja i tez biore je po uwage :)

Czy te ryby do siebie pasują i które mogą być ze sobą trzymane i w jakich haremach najlepiej by prezentowały swoje ubarwienie, jeszcze dodam tylko ze podobają mi się zbiorniki nie przerybione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ryby które bardzo mi się podobają Labidochromis Hongi Labidochromis Yellow Pseudotropheus Acei Pseudotropheus Demasoni Elongatus Mphanga PSeudotropheus Saulosi LAbeotropheus Trawavarse

Witaj

Wybrałeś sobie rybki naprawdę śliczne. Tylko yellow nie pasuje do demasoni i L trewavase i hongi.

Z tych ryb co sobie wybrałeś proponuje wybrać sobie

L trewavase 1+3

P acei 2+6

P saulosi 2+5

L hongi 1+3

P mpanga 1+3

Demasonków nie polecam dla początkującego bo to dość trudna rybka do hodowli na począte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za propozycje .Teraz mam dylemat bo jedna jak I druga propozycja bardzo mi sie podoba :) Nie wiem czy to w tym temacie ale zapytam czy warto zamawiac ryby na allegro , czy ktos mail jakies niemile lub mile doswiadczenie z takimi rybami pytam bo widzialem Ze sa aukcje hodowli i maja w ofercie rozne gatunki i w ten sposob u jednego sprzedawcy kupil bym wszystkie interesujace mnie ryby :) Pytam bo w okolicy gdzie mieszkam raczej nie ma zadnej hodowli przynajmniej moje poszukiwania w internecie nie przyniosly zadnego skutku a w pobliskich sklepach sa ryby ale nie ma wyboru w gatunkach albo ceny sa kosmiczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast Mpangi jakiś Melanochromis? Może Interruptus? Tylko wtedy odpada nam Saulosi, ze względu na samiczki. Na twoim miejscu zostałbym przy 4 gatunkach. Później zawsze możesz coś dołożyć/zmienić. Będziesz miał jeszcze pole do popisu. Co to za rewolwerowiec, który zaraz na początku zadymy wystrzeliwuje wszystkie naboje??;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal P saulosi zostaw P mapange i dołóż M msobo Magunga.Będziesz miał popranie żywieniowo a i kolorowo. Ewentualnie zamiast msobo dodaj tak jak kolega wyżej proponuje M interruptusa. Dieta dla rybek będzie roślinna.

Moim przedmówcą chodzi o to aby nie dawać dwóch "pasiaków" w jednym zbiorniku. Bo saulosi jest podobny do mapangi i będzie wrzało na lini samciec -samiec. Akurat mam odmienne zdanie na ten temat, wiec akurat dlatego poleciłem ten pierwszy zestaw. I nie zauważyłem aby jeden pasiak gnębił drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.