luman85 Opublikowano 18 Października 2013 #1 Opublikowano 18 Października 2013 Witam, zaniepokoiło mnie zachowanie jednego pyska Saulosi. Od kilku dni głównie leży na dnie i walczy z prądem z wylotu kubła. Nie bardzo interesuje go jedzenie.Ma tak od czasu gdy zaczął się przebarwiać. Wyraźnie pociemniała mu płetwa grzbietowa oraz brzuszne, są prawie czarne. Dodam, że pysk jest młody u mnie w akwa jakieś 2 tyg. Parametry wody w normie: PH 7,8 NO2 0 NO3 0
eljot Opublikowano 18 Października 2013 #2 Opublikowano 18 Października 2013 NO2 0 NO3 0 To świadczy o nie zamkniętym cyklu azotowym, prawdopodobnie masz wysokie stężenie amoniaku. Uzupełnij proszę opis o dane wymagane w tym dziale.
luman85 Opublikowano 18 Października 2013 Autor #3 Opublikowano 18 Października 2013 Cykl azotowy zamknięty na 100% Jeszcze tydzień temu NO2 było na poziomie 1,5mg(max na skali) a NO3 150. Kupiłem Purigen i Microbe-Lift nite out II i w ciągu 3 dni parametry zrobiły się książkowe. Niestety około tygodnia rybki pływały w tym syfie. Czy to może być objaw zatrucia? Moje akwa to 240l 10x afra cobue, 10x saulosi, 10x rdzawy wszystko maluchy filtracja kubeł 700- biolog, kubeł 1400- mechanik karmię 2-3 x dziennie, tropical spirulina 36%, malawi, vitality&color
lukaszra Opublikowano 18 Października 2013 #4 Opublikowano 18 Października 2013 Znaczy sie zbicie expresem parametrow do 0 wcale nie jest dobre to tak jakbys mieszkal tydzien w -39 A nagle przesadzili Cie to +15 tez bys chorowal .. ale mysle ze tutaj to akurat cos z azotem nie chce mi sie wierzyc ze masz no2 i no3 0 to nie morskie akwa ; ) O ile w no2 jestem w stanie uwierzyc to w no3 raczej slabo sprawdz testem nh4 i no3 ale czyms dokladnym cos te wyniki chyba nie do konca sa ok jeste jeszcze inna opcja nawalies tak duzo chemi ze je przytrules ,,, to nie jest tak ze przywalisz dawke chemi i to sie odbija tylko na plus ,, tym bdziej ze tutaj nie ma odpieniacza ktory wywali to czego jest za duzo ,, wszystko kreci sie w wodzie do momentu az zrobisz podmiane albo zutylizuje sie po jakims czasie ,, z przewaga na 1 opcje pamietaj ze absorbenty i tym podobna chemia zabiera tez czesto ta czesc pozytywna ktora jest potrzebna w cyklu ,,, ciezko jest pomoc tak na odleglosc ale zacznij od testow wody Bardzo proszę używaj interpunkcji i polskich znaków bo strasznie ciężko się to czyta. Jest to również niezgodne z regulaminem forum http://forum.klub-malawi.pl/regulamin-forum-t20902.html . Dziękuję.
luman85 Opublikowano 19 Października 2013 Autor #5 Opublikowano 19 Października 2013 W sumie to nie lałem żadnej chemii oprócz bakterii, a byłem zmuszony gdyż trafiła mi się okazja na ryby. Co prawda wpuściłem je gdy cykl azotowy jeszcze się nie zamknął, gdzieś po 3 tyg. od założenia akwa. Dodam, że reszta ryb ma się świetnie. Zaraz zrobię testy jeszcze raz i wrzucę wyniki
lukaszra Opublikowano 19 Października 2013 #6 Opublikowano 19 Października 2013 NO PRZECIEZ NAPISALES !! Kupiłem Purigen i Microbe-Lift nite out II i w ciągu 3 dni parametry zrobiły się książkowe wlales to czy nie?
luman85 Opublikowano 19 Października 2013 Autor #7 Opublikowano 19 Października 2013 Purigen i owszem ale nie zauważyłem na tym forum złych opinii na jego temat, natomiast Microbe to nic innego jak właśnie bakterie. Ponowne testy(zoolek) PH 7,5 NO2 0 NO3 0-5 (widocznie purigen robi swoje) Główny bohater tej dyskusji właśnie padł. Odłowiłem go i oprócz czarnych płetw i delikatnie pociemniałego pyska nie miał żadnych oznak choroby.
lukaszra Opublikowano 19 Października 2013 #8 Opublikowano 19 Października 2013 Microbe to preparat zawierający bakterie plus kilka innych ,,, a nie same bakterie powiem szczerze że brałem pod uwagę 2 opcje, albo azot albo zbyt szybkie zbicie parametrów jak w 3 dni zjechałeś ze 150 na zero to dość radykalne działanie ale oczywiście mogę sie mylić aaaa purigen działa tylko chwile nabije sie azotem i koniec, działa na zasadzie gąbki, A jeżeli zbił 150 jednostek to napewno jest juz nabity i trzeba bedzie go zregenerować. Jeśli tak się stało a cykl nie jest zamknięty to teraz może nastąpić ponowny szybki skok wartości
Slawek-meszek Opublikowano 19 Października 2013 #9 Opublikowano 19 Października 2013 Nie wierzę że purigen w przeciągu trzech dni zbił tak potężne NO3 z 150 do 0. Może z testami było coś nie tak
lukaszra Opublikowano 19 Października 2013 #10 Opublikowano 19 Października 2013 też mi się to wydaje co najmiej dziwne ale może i możliwe ,,, jeśli zbił o tyle to i tak juz nie działa
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się