Jump to content

Easy Carbo jako sposób na glony


bandzior85

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Dokładnie tak jak pisze AndrzejWroc - podawanie CO2 w płynie (lub gazowo) ma na celu tylko stymulację roślin do szybszego wzrostu, dzięki czemu pobierają one z wody w dużo większych ilościach niezbędne pierwiastki co bezpośrednio przekłada się na fakt, że dla glonów już nic nie zostaje (głównie chodzi o NO3 oraz PO4) i dzięki temu się one nie pojawiają lub jeśli już są to rozwijają się w bardzo niewielkim stopniu. W malawi podawanie samego Co2 bez roślin mija się z celem, ponadto wpływa on bezpośrednio na PH (obniża) wody, więc jeśli juz ktoś stosuje to powinien robić to z umiarem i w naprawdę niewielkich ilościach.

Nie są to teoretyczne rozważania - wiem to z autopsji, przetrenowane na dwóch roślinniakach.

Link to comment
Share on other sites

Widać, że to forum miłośników malawi, a nie roślinniaków ;).


Jeżeli tu nie masz roslin to stosowanie Easy Carbo nie pomoże Ci zwalczyć glonów!!
Pomoże. Easy Carbo po za tym, że jest dla większości roślin dobrym źródłem węgla to dodatkowo działa antybakteryjnie (nie w tym stężeniu oczywiście ;) ) i również jest dobrym preparatem antyglonowym. Wsadźcie na kilka godzin do easy carbo jakąś roślinę porażoną krasnorostami to zobaczycie o co chodzi :).


podawanie CO2 w płynie (lub gazowo) ma na celu tylko stymulację roślin do szybszego wzrostu
Easy Carbo jak i inne preparaty tego typu ma tyle wspólnego z CO2, że po prostu też zawiera węgiel. Proszę nie mylić, łączyć, stosować wymiennie pojęć węgiel w płynie - CO2.


dzięki czemu pobierają one z wody w dużo większych ilościach niezbędne pierwiastki co bezpośrednio przekłada się na fakt, że dla glonów już nic nie zostaje (głównie chodzi o NO3 oraz PO4) i dzięki temu się one nie pojawiają lub jeśli już są to rozwijają się w bardzo niewielkim stopniu
Takiego hitu to dawno nie słyszałem :) Czyli twierdzisz, że mając zerowe wartości NO3 i PO4 pozbędziemy się glonów :) ? Głupota, głupota, głupota. Większość glonów powstaje na skutek zachwiania równowagi (mikro/makro-światło-stężenie CO2). Dla twojej informacji dodam, że jedyny zbiornik roślinny, w którym mam NO3 poniżej 10ppm to zbiornik prowadzony na Ferce. Akurat specyfika nawozu Balance N powoduje niskie poziomy NO3. We wszystkich pozostałych wartość NO3 jest na poziomie ~25ppm.


W malawi podawanie samego Co2 bez roślin mija się z celem
Stosowanie CO2 tak ale temat jest o easy carbo, a nie o CO2. EC spokojnie można lać :).
Link to comment
Share on other sites

Od siebie mogę dodać, że jak ktoś chce stosować węgiel w płynie to powinien dawać dawki 2 albo 3 razy większe niż zalecane. Wtedy może niechciany glon ustąpi.

Ja Easy Carbo stosowałem przed włączeniem oświetlenia, aby mieć pewien zapas zanim włączy się butla z CO2. Resztę opisał bardzo dobrze Gronanr.

Osobiście w Malawi nie stosowałbym węgla w płynie. Dla informacji podam, że Easy Carbo to Aldehyd glutarowy w odpowiednim stężeniu. Zabija glony bo to jest odkażalnik, a zarazem jest trucizną.

Pozdrawiam.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.