Skocz do zawartości

zmiana tangi 600 l


cmyk

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem ACEI ngara czy one krzyżują się z niebieskimi

Nie powinno się ich trzymać razem.

Wersja 4 gatunkowa z rybami ogólnodostępnymi:

P. saulosi 2-3 x 5

M. cyaneorhabdos "maingano" 1 x 3

P. sp. acei 1 x 3

I. sprengerae 2-3 x 5


Tą obsadę troszkę bym zmienił. Zamiast I. sprengerae dołożyłbym Mertiaclima sp zebra Maison Reef lub Luwino reef. Choć w drugim przypadku będzie trudno.

Mała uwaga do Ciebie kolego P acei to ryba stadana powinieneś trzymać ja w większej liczbie samic a i dwa samce spokojnie powinny sobie dać radę. Przynajmniej u mnie to się sprawdziło.

Proponuje

P sp acei 2+6/7

M maingano 1+4

P saulosi 2/3+5/6

M maison Reef 1+4

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P sp acei 2+6/7

M maingano 1+4

P saulosi 2/3+5/6

M maison Reef 1+4


i tego bede sie trzymał ten ostatni jest super znalazłem już dostawcę wszystkich gatunków proszę tylko o informacje o tym ostatnim



Pisales, ze chcialbys kolorowo, a w tej obsadzie bedzie dominowal kolor niebieski;)

Nie chcialbym Ci ze duzo mieszac ale osobiscie "zwykle"acei wymienilbym na "ngara", a zamiast maison reef , dalbym Pseudotropheus wiliamsi"blue lips".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie mam jeszcze przynajmniej tydzień biore też

Pseudotropheus sp. elongatus spot i acei ngara zamiast acei jakby tu powiedziec tradycyjnej podobno jest mniejsza wiec bedzie wiecej czarnego niestety z tangi trudno sie wyleczyć za bardzo kolorowo jak na pierwszy krok w malawi. Co do M maison Reef to mu nie odpuszcze. teraz jakbym skladał zamowienie na młode to biore


13 szt acei ngara

8 szt M maingano

20 szt P saulosi

10 szt M maison Reef

10 szt Pseudotropheus sp. elongatus spot


i co z tego wyjdzie za pół roku to zobaczymy, nadwyżki sprzedam ale stawiam cały czas na saulosi tylko nic nie wiem o maison Reef

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P acei Ngara nie jest mniejsza od P acei


Pisales, ze chcialbys kolorowo, a w tej obsadzie bedzie dominowal kolor niebieski

No tak błękitny i granatowy to niebieski. Wnaszym biotopie raczej ciężko o inne kolory niż te pochodzenia żółtego i niebieskiego.

zamiast maison reef , dalbym Pseudotropheus wiliamsi"blue lips".

A zamiana maisona na wiliamsi to według mnie zła zamiana. Przede wszystkim Wiliamsi jest za duży do tego zbiornika bo osiąga rozmiar do 20cm przynajmniej u mnie takowy pływał.

Acei błękitny pływa w toni czyli górnych partiach wody


1_Pseudotropheus_sp_acei_Luwala_Reef.JPG


Saulosi samiczki pomarańczowe co już nada kolor zbiornikowi + samczyk niebieski w czarne pasy.


galeria-11354.jpg

1_saulosi1.jpg


Maingano poziome czrarne pasy

1_DSC_0778.JPG


Maison biel finezja i samiczka która dostarczy kolor brązowano-szary

1_chilumba.jpg


1_M_sp_zebra_chilumba_Maison_Reef-_samiczka.JPG


Ps

Do tego postu w celach poglądowych wykorzystałem zdjęcia kolegów Padidar, Bigb, Jack jeżeli ktoś się nie zgadza to usunę te zdjęcia i przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meszek, nie musisz mi tlumaczyc odcieni koloru niebieskiego jak i w jakich kolorach wystepuja ryby w j.Malawi.

Wiem rowniez jak wygladaja w/w ryby.

Co do wielkosci P.williamsi, jezeli jest tak jak mowisz to moze powinniens sprawdzic w Bazie jaka podaje wielkosc i ja zmienic, bo jest tam do 11cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Brazylia nie miałem nic złego na myśli. Ale jak wiesz jakie kolory dominują w naszym biotopie to po co napisałeś że przeważa kolor niebieski.

A po za tym jeżeli dobrze wiesz jak wyglądają dane ryby to dobrze powinieneś wiedzieć jak duży rośnie wiliamsi. A dobrze wiesz że baza ryb jest do poprawy. Było o tym dużo na forum.


M maison Reef czy rośnie do 18cm? ktoś gdzieś napisał że posiadał takiego osobnika. Osobiście oglądam Maisony od 3 lat i nie zauważyłem takiego wzrostu u tej ryby. Zaobserwowałem że 3-4 letnia ryba rośnie do 14-15cm max. Mam przykład na rybce bardzo podobnej tj M Luwino Reef, też ktoś napisał że rośnie do 17-18cm. Mój samczyk ma jakieś 4 lata i wymiar jego to 14cm. Co do agresywyności tych pysi to też jest różnie nie zaobserwowałem dużej agresji u maisona. Natomiast mój samczyk Luwino Reef to zawadiaka a u kolegi Hariego był spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.